Kuzu Grup'un İran'da inşa ettiği konut sayısı 20 bine ulaştı!

Kuzu Grup'un İran'da inşa ettiği konut sayısı 20 bine ulaştı!

Türkiye'de uzun zamandır inşaat projeleri gerçekleştiren Kuzu Grup, Tahran'da tamamladığı 20 bin toplu konut ile İran'da inşaat sektöründe tanınan bir marka konumuna geldi

 

İnşaat sektörünün Tahran ekonomisindeki önemine değinen Kuzu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Kuzu, "İran'da son yıllarda likiditenin hızla artması, büyük şehirlere gerçekleşen hızlı göçler ve inşaat sektöründe meydana gelen spekülasyonlar neticesinde özellikle konut alanında büyük bir canlılık yaşandı. Son dönemde özellikle Tahran ve benzeri kalabalık şehirleri rahatlatmak için uydu kentler yapılmaya başlandı. Toplu konut yapımına hız veren İran, Mesken-i Mehr adıyla bir projeyi uygulamaya koymuş bulunuyor. Bu proje kapsamında İran'ın çeşitli şehirlerinde büyük çapta ve sayıda konutun inşaatına öncelik verildi. Firmamız da bu kapsamda Tahran Parand'ta 20 bin konut tamamlandı" şeklinde konuştu. 
 
Tahran'daki Mesken-i Mehr projesiyle İran'ın ilk kez tünel kalıp sistemi ile tanıştığına dikkat çeken Gökçen Kuzu, İran'da bu sistemi ilk kez Kuzu Grup'un kullandığını iddia etti. Mesken-i Mehr projesinin dışında Tahran Pardis'de 35 bin konutun inşaatının devam ettiği bilgisini veren Kuzu, Tahran Pardis konut inşaatlarına 2012 Temmuz ayında başlandığını belirtti. Kuzu, projenin toplam 530 hektar alanda 15 katlı 584 bloktan oluştuğunu ve her blokta 60 daire bulunduğunu söyleyen Kuzu, "Özellikle İran'da kalıcı olmak için yatırımlarımızı bu doğrultuda yaptık. Bu nedenle İran'ın farklı bölgelerinde projelerimize devam edeceğiz. Kuzu Grup olarak, Türkiye'de nasıl bir marka konumuna geldiysek, İran'da da gerçekleştirdiğimiz projelerle marka olmak istiyoruz" dedi. 
 
Firma olarak, temellerinin 1943 yılında atıldığım söyleyen Gökçen Kuzu, "1981 yılından bu yana dört kardeş birlikte yola devam ettiklerini bildirdi. Çok sayıda üst yapı, altyapı ve atıksu arıtma projelerine imza attıklarını aktaran Kuzu, "İnşaat sektöründe marka olabilmek için ciddi anlamda kurumsallaşmak, kaliteli üretim ve altyapı gerekir. Firma olarak, üst düzeyde inşaat kalitesi adına deprem güvenliği ve özellikle çevre düzenlemesine önem veriyoruz. Çünkü müşterilerimizin üst düzeyde konfor ve düzenli çevre içinde yaşamasını istiyoruz. Ayrıca kullandığımız malzemenin kaliteli olması ve son sistemlerle olmasına özen gösteriyoruz" ifadesini kullandı. 
 
Yurtiçi projelerinin de tüm hızıyla devam ettiğinin altım çizen Gökçen Kuzu, İstanbul Bahçeşehir'de bin 37 konutluk Spradon Vadi konutlarının 2014 yılında teslim edileceğini söyledi. Siirt ve Mardin'de 300 yataklı hastane inşaatlarının da sürdüğünü belirten Kuzu, "Bursa ve Kocaeli Gebze'nin atık su arıtma tesis işletmeleri 2014 yılına kadar firmamız tarafından yürütülecek. İstanbul Büyükçekmece sahillerinin temizlenmesi için ileri biyolojik atık su arıtma tesisi için çalışmalar başladı. Yapılacak bu tesis 132 bin metreküp atık su arıtma kapasitesine sahip. Tesis yaklaşık 200 bin nüfusa hizmet verecek. Projenin 2014 yılının sonuna kadar tamamlanması planlanıyor" açıklamasını yaptı. 
 
Dünya

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Togg, İstanbul ve Bursa'da mobil deneyim merkezi açtı
  • 22.03.2023 13:04

Togg, İstanbul ve Bursa'da mobil deneyim merkezi açtı

Akıllı cihazlarını kullanıcılarla doğrudan buluşturan Togg, kullanıcıya daha yak ...

Radisson Türkiye'deki otel sayısını 50'nin üzerine çıkaracak
  • 20.03.2023 10:25

Radisson Türkiye'deki otel sayısını 50'nin üzerine çıkaracak

Radisson Otel Grubu Sürdürülebilirlik, Güvenlik ve Kurumsal İletişimden Sorumlu ...

 Türkiye'de bu yıl 23 akıllı ürünün çıkarılması hedefleniyor
  • 17.03.2023 12:04

Türkiye'de bu yıl 23 akıllı ürünün çıkarılması hedefleniyor

Türkiye'de bu yıl, nesnelerin interneti, yapay zeka, bulut bilişim gibi yıkıcı t ...

ABD: Dünyanın Karadeniz Tahıl Sevkiyatı Girişimi'ne ihtiyacı var
  • 14.03.2023 09:48

ABD: Dünyanın Karadeniz Tahıl Sevkiyatı Girişimi'ne ihtiyacı var

ABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, Karadeniz Tahıl Sevkiyatı Girişimi'nin uzatılma ...

Bursa'daki 6 asırlık medrese bilim meraklılarını ağırlamaya başladı
  • 08.03.2023 13:42

Bursa'daki 6 asırlık medrese bilim meraklılarını ağırlamaya başladı

Fatih Sultan Mehmed'in hocalarından Molla Yegan'ın Bursa'da ders verdiği 6 asırl ...

Türkiye'nin büyük depremleri!
  • 02.03.2023 14:27

Türkiye'nin büyük depremleri!

1924'te Erzurum'da gerçekleşen depremden günümüzde Kahramanmaraş merkezli deprem ...