maritbet girişmaritbet
Konut sektörünü müşteri beklentileri belirliyor

Konut sektörünü müşteri beklentileri belirliyor

Sinpaş Grubu Başkanı Ahmet Çelik, günümüzde müşteri beklentilerinin ve konsept projelerin öne çıktığını ifade etti

Kaynak: Bülent Yoldaş / Sabah Emlak 
 
Sinpaş Grubu Başkan Vekili Ahmet Çelik, 1985'ten sonraki dönemde kentlerde yaşanan değişimlerden birinin gecekondulaşmanın değişen niteliği olduğuna işaret ederek, kullanıcıların başkalarının özellikle de hazine arsaları üzerinde kendi emekleri ile ürettikleri tek ya da az gecekonduların yerini, kullanıcı dışındaki gruplarca üretilen çok katlı yapılaşma aldığını anlatıyor.

Ayrıca kooperatiflere açılan kredilerle, kentlerin imarlı kesimlerinde de benzer gelişmeler yaşandığını hatırlatan Çelik, bu süreçte konut sektöründe kimi kurumların bu değişime uyum sağlayamayıp yok olduklarını, kimi kurumların da farklılaşarak büyüdüklerini ifade ediyor. Çelik, Gelişen teknoloji müşteri beklentilerinin sektörü daha da ileriye taşıdığını belirterek, "1999 yılında yaşanan büyük deprem felaketi ve sonrasında yürürlüğe giren deprem yönetmeliği 90'lı yıllardaki gelişimi daha da hızlandırdı" dedi.

Çelik, gelişmelirin sektörü alıcının ihtiyaçlarını doğru algılayıp, proje ve konseptlerini müşteri ihtiyacına göre yapmaya sevk ettiğini belirterek, "Önceki yıllarda her proje alıcı bulurken artık konsept ve müşteri beklentilerini iyi yansıtan proje ve firmalar ilgi görmeye başladı" dedi.
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz