Konut sektöründeki büyüme, yeni bir alan daha açtı

Konut sektöründeki büyüme, yeni bir alan daha açtı

bu ana yüklenicilerin kontrol edilmesi gerekliliği de ön plana çıktı, Yapı firmaları, yüksek adetli konutların üretiminde kendi ekibi yönetiminde birçok taşeron ile çalışmak yerine bir ya da birkaç ana yüklenici ile çalışmaya başlayınca

Yapı firmaları, yüksek adetli konutların üretiminde kendi ekibi yönetiminde birçok taşeron ile çalışmak yerine bir ya da birkaç ana yüklenici ile çalışmaya başlayınca, bu ana yüklenicilerin kontrol edilmesi gerekliliği de ön plana çıktı.

Çünkü inşaatı gerçekleştiren yapı firmalarının altına imza attığı birçok taahhüdü yerine getirmesi gerekiyor. Yapı firmaları da koşullar gereği, bu çalışmaları ana yüklenicileri ile birlikte gerçekleştiriyor. İşte bu süreçte, ana yüklenicilerin sorumluluğunda olan işlerde sıkıntı yaşamamak için; yapı firmaları artık outsource (dış kaynak) denetimi hizmeti alıyor.

Sözleşmeye Uygunluk Denetimleri

Deneyimli ekibi ile bu hizmeti vermekte olan İç Denetim Merkezi Kurucu Ortağı Ali Rıza Eşkazan, gerçekleştirdikleri çalışmaları şöyle özetledi:

“Yapı firmaları, ana yükleniciler ve alt yüklenicilere işleri, kendi standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmek üzere devrediyorlar. İşin buradaki standartlara uygun yapılmasının da mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor. “Sözleşmeye Uygunluk Denetimi” adı altında verdiğimiz hizmetle, bu kontrolü gerçekleştiriyor, aksayan kısımları tespit ederek, yapı firmaları yönetimi ile paylaşıyoruz. Böylece işe, daha ilerlerken müdahale etme ve işi kendileri yapıyormuş gibi kontrol altına alma imkanı buluyorlar.

Yine aynı hizmet ile maliyetler, kontrol altına alınarak kayıpların/kaçakların minimuma indirilmesi sağlanıyor. Bu da yapı firmalarına hem işle ilgili bir rahatlık hem de ana yüklenicileri ile sorunsuz bir iletişim sağlıyor.”

İç Denetim Merkezi,ismini temel faaliyet alanından alan, hizmetlerinin odağında iç denetim fonksiyonu olan ve iç denetimle ilişkili risk yönetimi, kontrol sistemi ve kurumsal yönetim alanlarında denetim ve danışmanlık hizmeti sunan gelişim odaklı, yenilikçi bir kuruluştur.

Türkiye'de iç denetim ve danışmanlık hizmetini, outsource olarak ilk kez sunma hedefi ve 10 yıllık başarılı uygulama deneyimi sonrasında Ali Rıza Eşkazan yönetiminde kurulan İç Denetim Merkezi, hizmetlerini iç denetimin güvence ve danışmanlık fonksiyonu kapsamında, alanında uzman ulusal ve uluslararası danışmanlar ile geniş bir yelpaze çerçevesinde yerine getirmektedir.

Uluslararası normların ülkemizde yerleştirilmesini, hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olarak benimseyen İç Denetim Merkezi, saha tecrübesini uluslararası standartlar ile harmanlayarak müşteri ve çözüm odaklı yaklaşım ile hizmetlerini yerine getirmektedir.

İç Denetim Merkezi,  yine bir ilk olarak özelleştirilmiş "İç Denetçi Tedarik Hizmeti" ile iç denetime yönelik yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının çözümüne destek sağlanmasını amaçlamaktadır.

Sunduğu hizmetlerde sektörel bir ayrım gözetmeyen İç Denetim Merkezi, KOBİ ölçeğinden Grup Şirketleri ve Holding yönetimlerine kadar özellikle, İmalat ve Sanayi, Otomotiv, Lojistik, Turizm ve Otelcilik, Dayanıklı Tüketim Malları, İnşaat ve Gayrimenkul, Sağlık, Eğitim, Telekomünikasyon, Serbest Bölge İşletmeleri, Gıda ve Tekstil sektörlerine ilişkin risklere odaklanarak denetim ve danışmanlık hizmetlerini yerine getirmektedir.

www.icdenetimmerkezi.com

  • Etiketler:

Yorum Yaz