Konut sektöründe talep giderek artıyor

Konut sektöründe talep giderek artıyor

Garanti Mortgage GM Onaran, 2010 yılının mortgage sektörünün şimdiye kadar yaşadığı en iyi yıl olduğunun söylenebileceğini belirtti

 


 
Garanti Mortgage Genel Müdürü Cemal Onaran, 2009'un son çeyreğinden bu yana konut sektöründe talebin giderek artan bir şekilde devam ettiğini ve daha da artacağını söyledi.

Garanti Bankası, mortgage ve gayrimenkul sektörüne ilişkin uzmanlığını, birlikte çalıştığı emlak ofisleri sahipleriyle paylaşmak amacıyla başlattığı seminer dizisine, Denizli'deki toplantıyla devam etti. Anemon Otel'de düzenlenen seminere katılan emlakçılara, emlak ofislerine özel uygulamalar ve mortgage sektörü üzerine son gelişmeler hakkında ayrıntılı bilgi aktarılırken, ülke ekonomisinin genel görünümü hakkında bilgiler verildi.

Seminerde açılış konuşması yapan Garanti Mortgage Genel Müdürü Cemal Onaran, 2009'un son çeyreğinden bu yana konut sektöründe talebin giderek artan bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

2010 yılının mortgage sektörünün şimdiye kadar yaşadığı en iyi yıl olduğunun söylenebileceğini belirten Onaran, "10 Eylül itibariyle sektör 51,1 milyar TL seviyelerine ulaştı. Sene başından bu yana 8,8 milyar TL'lik yani yüzde 20'lik bir büyüme gerçekleşti. Konut ve mortgage sektöründe işler gerçekten iyi gidiyor ve çok daha iyiye gideceğini gösteren işaretleri alıyoruz. 2010 sonunda sektörün yüzde 30'lara yakın bir büyüme kaydederek 54 milyar TL civarı bir rakama ulaşacağını tahmin ediyoruz. Biz de Garanti Bankası olarak sektör liderliğimizi açık ara devam ettiriyoruz. Sektörde bilgi birikimi, istek ve coşku arttıkça, çok daha önemli büyüme rakamlarına ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız" dedi.

Onaran, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Alınan sonuçların konut sektörünü, emlak ofislerini ve bankacılık sektörünü son derece yetkin çalışmalarına borçluyuz. Garanti mortgage olarak, mortgage uzmanlığımız ve pazar liderliğimizle, bu alanın büyümesi, daha büyük hacimlere ve kaliteye ulaşması için elimizden gelen katkıyı yapmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda, seminerlerimiz de, çok önem verdiğimiz etkinliklerden biri. Yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle tüketicilerin, bilgi birikimimizle ise tüm iş ortaklarımızın yanındayız"
Seminere, Denizli Emlak Müşavirleri Meslek Odası Başkanı Hakan Arslan, Garanti Mortgage Satış Koordinasyon Müdürü Kerem Ömer Orbay ve 27 ilden 3 bini aşkın emlakçı katıldı.
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz