KLK Yapı'nın Omurilik Felçlileri Derneği etkinliğine Fatih Terim de katılacak!

KLK Yapı'nın Omurilik Felçlileri Derneği etkinliğine Fatih Terim de katılacak!

Sektör de 70. Yılını kutlayan Kulak İnşaat’ın iştiraki olan KLK Yapı, Omurilik Felçlileri Derneği ile uzun soluklu devam edecek olan bir sosyal sorumluluk projesine destek veriyor. Bu desteğini ilk olarak derneğin 15. Yaş gününü kutlayacağı 27 Eylül 2013 Cuma gecesi yapacakları özel bir davet ile duyuracaklar. Dernekten desteklerini esirgemeyen Fulya – Fatih Terim ailesi başta olmak üzere tüm yardımseverlerin katılacağı gecede ENBE orkestrası sahne alacak

KLK YAPI Mayıs ayında çıkarmış olduğu Valle Lacus projesinin gördüğü ilgiden son derece memnun olduklarını belirtti. Proje gerek bulunduğu bölge, gerekse mimari yapısıyla hem yatırımcıdan hem de yaşam kalitesini yükseltmek isteyen alıcılardan talep aldı.

Valle Lacus,110 dönümlük alanda birbirinden bağımsız 2000 metrekarelik bahçe içinde, her birinin kendi özel havuzu bulunan 44 adet villadan oluşuyor. Sitenin örnek villası tamamlandı ve ilgilenenlerin beğenisine sunuldu.

1943 yılında Adana'da kurulan Kulak İnşaat A.Ş., yurtdışı projelerine devam ederken İstanbul'da 2012 yılı itibari ile yüzde yüz Kulak İnşaat A.Ş. iştiraki olan KLK Yapı A.Ş. şirketini sadece gayrimenkul geliştirme ve yatırım üzerine uzman bir kadro ile kurdu. İlk yatırımını yapmak için, kaliteli ve özel bir yaşam sunan villalar projesi ile Büyükçekmece bölgesini seçti.

KLK Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kulak, İstanbul'daki  projesi ile ilgili bilgi verirken, “Doğru zamanda, doğru programlarla, doğru işler yapmak için buradayız. İstanbul'u yakından tanıyoruz. İlk projemizde, belirli gelir seviyesindeki insanımıza konut olarak hizmet vermek istedik. 1050 m2 brüt alanlı tripleks villalar yapmaya karar verdik. Her villanın 2 dönüm bahçesinin yanında birde iç bahçe olsun istedik. Son teknolojinin kullanıldığı ancak uygun fiyatlarda tasarladığımız projenin beğenilmesinden son derece memnunuz.” dedi.

Fiyatların 1.3 milyon dolardan başlayacağı projenin toplam maliyeti 45 milyon dolar olarak belirleniyor. İnşaat çalışmaları sürerken, 24 ayda projeyi bitirip teslim edilmesi planlanıyor.

Proje kapsamında hava kaynaklı elektrikle çalışan ısı pompaları sayesinde, ısınma ve soğutma maliyetlerinin minimum seviyelere düşüren çevreci bir teknoloji kullanılmış. Sosyal tesis alanında projenin tamamına hizmet eden  jeneratör sistemi, açık ve kapalı havuzlar, fitness alanları, sauna ve buhar odaları, teraslı restoran alanı, açık- kapalı spor alanları, çocuk oyun alanları ile doğa içerisinde farklı bir yaşam sunuyor.

Valle Lacus'ta yeşil hayat ilk günden hazır olacak. Birçok projeden farklı olarak sadece genel kullanım alanları değil, villa bahçeleri de peyzaj çalışmaları dahilinde dikilecek binlerce ağaç sayesinde her bir ev kendi minik korusuna sahip olacak. Bu da ev sahibine site içerisinde ama özel ve korunaklı bir yaşam alanı sağlayacak.

KLK Yapı'nın 2. projesi de İstanbul Avrupa Yakası'nda Basın Ekspres Yolu üzerinde gerçekleşecek. Karma proje olarak planlanan projede bulvar mağazaları ve rezidanstan oluşacak. 2013 yılının son çeyreğinde satışa çıkacak olan proje 2 yıl içinde teslim edilecek. 

Tarih      : 27 Eylül 2013
Yer        : Baltalimanı Portaxe
Kokteyl  : 19.00
Yemek   :20.00

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Bahadır Yetki, Kulak İnşaat'ı anlattı!
  • 28.06.2012 16:23

Bahadır Yetki, Kulak İnşaat'ı anlattı!

Bahadır Yetki, Kulak İnşaat'ın gelecekteki planlarını açıkladı ...

Kulak İnşaat, Tarsus, Sarıçam ve Seyhan projeleri için hazır!
  • 05.01.2017 08:29

Kulak İnşaat, Tarsus, Sarıçam ve Seyhan projeleri için hazır!

Kulak İnşaat, bugüne kadar 4 milyon metrekarelik alanda, 40 binin üzerinde konut ...

Panaroma Suites by KLK’da inşaat başladı
  • 20.04.2016 10:02

Panaroma Suites by KLK’da inşaat başladı

İstanbul'un en değerli lokasyonlarından Sarıyer sırtlarında konumlanan 'Panaroma ...

KLK Yapı, Abu Dhabi'de lüks otel yapımına başladı
  • 11.12.2015 13:38

KLK Yapı, Abu Dhabi'de lüks otel yapımına başladı

Yurt içinde ve yurt dışında 73 yıllık tecrübesiyle birçok projeye imzalar atan K ...

Valle Lacus, 18 ayda yüzde 25 kazandıracak
  • 23.11.2015 11:36

Valle Lacus, 18 ayda yüzde 25 kazandıracak

Büyükçekmece Gölü kıyısında konforlu ve lüks bir yaşam sunan Valle Lacus villala ...

70 yıllık Kulak İnşaat yeni projelerle geliyor
  • 23.02.2014 13:36

70 yıllık Kulak İnşaat yeni projelerle geliyor

Adana'dan dünyaya açılan ve 70 yıldır bir çok uluslararası mimariye 'Adanalı' im ...