maritbet girişmaritbet
İzmir ekonomisine "mermer" katkısı! MARBLE BAŞLIYOR!

İzmir ekonomisine "mermer" katkısı! MARBLE BAŞLIYOR!

Sektöründe dünyanın en büyük fuarları arasında sayılan MARBLE'a bu yıl 35 ülkeden bin 146 firma katılıyor

Sektöründe dünya markası olarak kabul edilen MARBLE-16. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 24 Mart saat 11.00'de İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde düzenlenen törenle kapılarını açacak. İzmir Kültürpark'ta gerçekleştirilecek ve 27 Mart 2010 Cumartesi günü sona erecek olan fuar, sadece profesyonel ziyaretçiye açık olacak. Fuara 35 ülkeden 262'si yabancı 884'ü yerli toplam bin 146 firma katılıyor.

5 KITADA TANITIM
İZFAŞ, MARBLE'da her yıl artan katılım taleplerine olumlu yanıt verebilmek için, sergileme olanağını en üst seviyeye çıkardı. Fuar için mevcut kapalı alanların yanı sıra 7 bin 200 metrekarelik 4 adet kapalı alan daha inşa edildi. Bu alanlarla birlikte fuar toplam 10 adet kapalı alanda gerçekleştirilecek. Fuar için tahsis edilen alan geçen yıla göre 1.125 metrekare artarak 43 bin 625 metrekareye ulaştı. Kültürpark'ın doğal dokusuna zarar vermeyecek şekilde inşa edilen geçici holler, fuar bitiminde kaldırılacak. Katılımcı sayısının her yıl arttığı fuarda, 300'e yakın firmanın katılım ve yer büyütme taleplerine olumlu yanıt verilemedi. Türkiye'nin doğaltaş sektörünün gelişimine paralel bir çizgi izleyen ve ülkenin en büyük ihracat fuarı olarak kabul edilen MARBLE'ın tanıtımı 5 kıtada yapıldı.
 
YENİ İHRAÇ PAZARLARI
Türkiye'nin ihracat yaptığı mevcut ülkelerin yanı sıra yeni ihracat pazarları da gündeme alındı. Yurtdışındaki çeşitli sektörel fuarlarda MARBLE'ı tanıtan İZFAŞ, ayrıca Fransa, Brezilya, İtalya, Polonya, İspanya, Portekiz ve Hindistan'daki sektör yayınlarında da fuara ilişkin duyurularını yıl boyunca sürdürdü.

MARBLE 2010'a 80'in üzerinde ülkeden ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Fuara ilk kez bu yıl katılacak olan ülkeler ise Brezilya, Güney Afrika, Vietnam ve Ukrayna olacak. Vietnam'ın meşhur beyaz mermeri ise MARBLE'da ilk kez bu yıl sergilenecek. Geçen yılki fuara 1112 firma katılmış; fuarı 76 ülkeden 51 bin 560 kişi ziyaret etmişti. Fuarın İzmir ekonomisine katkısının tartışılmaz boyutlarda olduğunu dile getiren yetkililer, "2009'da kent ekonomisine 70 milyon dolarlık gelir sağlayan fuarın getirisinin bu yıl bu rakamın da üzerine çıkmasını bekliyoruz. Kent merkezindeki otellerin yanı sıra çevre ilçelerdeki oteller de MARBLE sayesinde doluyor" dedi.
 
Katılımcı ülkeler
Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Danimarka, Mısır, İngiltere, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İran, Irak, İtalya, Japonya, Lübnan, Polonya, Portekiz, Rusya, San Marino, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Suriye, Tayvan, Hollanda, Birleşik Krallık, Ukrayna, ABD, Vietnam.
  • Etiketler:

Yorum Yaz