maritbet girişmaritbet
iki design group’a dünyanın en iyisi ödülü!

iki design group’a dünyanın en iyisi ödülü!

iki design group'un tasarladığı Piyalepaşa İstanbul, Dünyanın En İyi İç Mimari Tasarımlı Örnek Daire Ödülü’ne layık görüldü.

iki design group, şimdiye kadar pek çok ödül sahibi oldu. Bu yılın ekim ayında sonuçları açıklanan European Property Awards'tan dokuz ödülle dönen iki design group, Avrupa'nın en iyisi seçilen Piyalepaşa İstanbul Projesi ile Dünyanın En İyi İç Mimari Tasarımlı Örnek Daire Ödülü'ne layık görüldü. Ödül töreni 12 Aralık'ta Londra Savoy Otel'de yapıldı.

Tanınmış mimarlık ödüllerinden European Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) 2016-2017 Avrupa ayağından tarihi bir başarı ile dönen iki design group yönetici ortağı Y.Mim. Murat Kader, bu kez 12 Aralık'ta Londra'da dünyanın en iyilerinin yarıştığı International Property Awards galasında, Piyalepaşa İstanbul Projesi'nin Show Home (Örnek Daire) İç Mimari Tasarımı ile daha önce aday gösterilmiş olduğu “Dünyanın En İyisi”, “World's Best Show Home” ödülüne kavuştu.

murat kader

Dünyanın En İyi İç Mimarisi ödülleri seçilirken, bu yıl her kıtanın en iyisi olarak ödüllendirilmiş olan tüm projeler, bir kez daha bir araya getiriliyor ve bu projeler jüri tarafından bir kez daha değerlendiriyor. Yapılan değerlendirmeler sonucu bu kez “Dünyanın En İyisi” seçilen projelerin mimarları; yatırımcılar ve sektör profesyonellerinin katılımıyla düzenlenen törende sahiplerini buluyor.

Türkiye'nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyan Piyalepaşa İstanbul, toplam 450 bin metrekarelik alanda tasarlanmış büyük ölçekli bir karma kullanım projesi. Piyalepaşa Camii ve tarihi doku ile kurduğu bütüncül ilişkinin yanı sıra, geleceğe atıfta bulunan modern çizgisi ve merkezi konumuyla dikkat çeken Piyalepaşa İstanbul Projesi, Polat Holding yatırımı olarak hayata geçiyor. Proje daha önce kazandığı sayısız mimari tasarım ödülünün ardından bu kez de “Dünyanın En İyisi” ödülünü almayı başararak, kendini kanıtlayan bir tasarım olarak öne çıktı.

Yüksek Mimar Murat Kader ödül töreninin ardından yaptığı açıklamada, “iki design group tarafından tasarlanan Piyalepaşa İstanbul, master-plan ölçeğinden iç mimari tasarım ölçeğine kadar çalışılmış, konut, rezidans, AVM, ofis ve otel gibi karma kullanımlı fonksiyonları barındıran, kapsamlı ve büyük ölçekli bir kentsel dönüşüm deneyimi. Ortağım Sema Eser Özsaruhan'ın iç mekâna zevkli dokunuşu ile zenginleşen bu projenin her aşamasını tasarlamaktan keyif aldık. Bütüncül bir anlayışa sahip; geçmiş ve geleceğe atıfta bulunan çizgileri ile ‘zamansız' olan Piyalepaşa İstanbul, geçen yıl yine bu yarışmadan “En İyi Karma Kullanım Mimarisi” dalında ödül almıştı, şimdi de “İç Mimari Tasarımı” ile “Dünyanın En İyisi” Ödülünü alması bizim için gurur verici” dedi.

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Piyalepaşa İstanbul 3+1 Örnek Daire Sanal Tur Çekimi
  • 31.08.2021 13:37

Piyalepaşa İstanbul 3+1 Örnek Daire Sanal Tur Çekimi

Polat güvencesiyle hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul projesinin 3+1 örnek dai ...

Piyalepaşa İstanbul 1+1 Örnek Daire Sanal Tur Çekimi
  • 31.08.2021 13:31

Piyalepaşa İstanbul 1+1 Örnek Daire Sanal Tur Çekimi

Polat güvencesiyle hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul projesinin 1+1 örnek dai ...

Kaan Yücel, Piyalepaşa İstanbul'u ESD'ye anlattı!
  • 05.08.2017 15:40

Kaan Yücel, Piyalepaşa İstanbul'u ESD'ye anlattı!

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, projenin son detaylarıyla birlik ...

Adnan Polat, Piyalepaşa İstanbul'un 2. etabını anlatıyor!
  • 29.03.2017 13:57

Adnan Polat, Piyalepaşa İstanbul'un 2. etabını anlatıyor!

Polat Holding yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Piyalepaşa İstanbul'un 2. etab ...

Adnan Polat, MIPIM'de ESD'ye konuştu!
  • 15.03.2017 14:50

Adnan Polat, MIPIM'de ESD'ye konuştu!

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, hayata geçirdikleri kentsel dö ...

Piyalepaşa İstanbul'un örnek daireli reklam filmi!
  • 07.10.2016 15:34

Piyalepaşa İstanbul'un örnek daireli reklam filmi!

İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan Piyalepaşa İsta ...