maritbet girişmaritbet
İki design group’a Avrupa’dan 9 ödül daha!

İki design group’a Avrupa’dan 9 ödül daha!

Avrupa’nın tanınmış mimarlık şirketleri arasına giren iki design group, European Property Awards’tan 9 ödülle döndü.

Saygın mimarlık ödüllerinden olan ve 25 yıldır düzenlenen International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) 2016-2017 Avrupa ayağının sonuçları belli oldu. Ödül törenine katılan iki design group yönetici ortağı Y.Mim. Murat Kader, 27 Ekim gecesi Londra Grosvenor House Hotel'de gerçekleşen galadan altı farklı konsept ve ölçekteki projesiyle, toplam dokuz yeni ödüle layık görüldü.

Bu yıl ödül alan projeler 

İki design group'un ödül alan projeleri ise şöyle sıralandı: En İyi Yüksek Katlı Konut Projesi ve En İyi AVM kategorisinde iki ödülle Rize Mix Projesi; En İyi Çoklu Konut Mimarisi kategorisinde Levazım Aktaş Konutları ödül aldı. En İyi Karma Kullanım Mimarlığı kategorisinde Adana Karma Kullanım Projesi; En İyi Ofis Mimarisi kategorisinde Vadipark Seyrantepe Ofis II ödüle layık görülürken, En İyi Kamu Hizmeti Mimarisi kategorisinde Maltepe Yaşar Kemal Kültür Merkezi ödül aldı. Ve gecenin yıldızı ise En İyi Karma Kullanımlı Proje İç Mimari Tasarımı, En İyi Örnek Daire İç Mimari Tasarımı ve En İyi Gayrimenkul Pazarlaması kategorilerinde toplam üç ödül alan  Piyalepaşa İstanbul Projesi oldu.

murat kader

Dünyanın en prestijli gayrimenkul ve mimarlık ödüllerinden biri olarak kabul edilen International Property Awards'ın 70 uzmandan oluşan uluslararası jürisi, projeleri titiz ve keskin kriterlere dayanarak inceliyor. Jüri üyeleri arasında Caithness Lordu, Liverpool Lordu ve İngiltere Parlamentosunun Lordları da yer aldı.  Yapılan değerlendirmeler sonucu seçilen projelerin tasarımcıları; yatırımcılar, mimarlar ve sektör profesyonellerinin de katılımıyla düzenlenen törende onurlandırıldı. Diğer başarılı projelerin içerisinden sıyrılarak 9 kategoride ödüllendirilen iki design group'un mimari tasarımları uluslararası arenada büyük ilgi çekti.

“Çizgimizi Anadolu'ya da başarıyla taşıdık”

Y. Mim. Murat Kader kazanılan bu başarı ile ilgili “Bu sene yarışmaya katılırken yeni bir heyecan yaşadık, planlama ölçeğinden iç mimari tasarım ölçeğine kadar tüm projelerimiz ödüllendirildi, bu yıl yatırımcı ayağı da dâhil toplam üç ödülle dönen Piyalepaşa İstanbul'un başarısı mutluluğumuzu arttırdı. Ayrıca Cendere'deki yeni projemiz Vadipark Seyrantepe Ofis'in başarısı vadinin tasarım kimligine katkımızı vurguladı. Yine Rize ve Adana'da yer alan projelerimizin aldığı ödüller, tasarım çizgimizi Anadolu'ya da başarıyla taşıdığımızı gösterdi” dedi. 

Avrupa arenasında ise Piyalepaşa İstanbul'un En İyi Örnek Daire İç Mimari Tasarımı ve 5 yıldızlı Levazım Aktaş Konutları'nın En İyi Çoklu Konut Mimarisi kategorisindeki yarışı sona ermedi, bu projeler kendi kategorilerinde diğer kıtaların en iyileriyle yarışarak Dünyanın En İyi Mimarisi olmaya aday olacaklar.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

AURA Design Studio, European Property Awards’tan iki ödül aldı!
  • 25.01.2022 10:18

AURA Design Studio, European Property Awards’tan iki ödül aldı!

AURADS, European Property Awards kapsamında “Residential High Rise Architecture” ...

Murat Kader 'Vadistanbul Bulvar ofis tarzına yeni soluk getiriyor'
  • 20.02.2014 14:28

Murat Kader 'Vadistanbul Bulvar ofis tarzına yeni soluk getiriyor'

İki Design Kurucu Ortağı ve Mimar Murat Kader, Vadi İstanbul Bulvar projesinin o ...

Mipim Ödülleri 2014'den kareler
  • 15.03.2014 14:48

Mipim Ödülleri 2014'den kareler

İki Design Group kurucu ortağı Murat Kader'in Spin projesi ile Country of Honor ...

İnşaat malzemeleri ihracatı Mayıs'ta yüzde 11,5 arttı
  • 11.07.2020 08:45

İnşaat malzemeleri ihracatı Mayıs'ta yüzde 11,5 arttı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeks ...

"AVM'ler 11 Mayıs'ta açılıyor"
  • 04.05.2020 19:37

"AVM'ler 11 Mayıs'ta açılıyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulu ...

Büyükyalı'nın loft dairesi "Avrupa'nın en iyisi" seçildi!
  • 06.12.2018 11:05

Büyükyalı'nın loft dairesi "Avrupa'nın en iyisi" seçildi!

Büyükyalı’nın loft daireleri Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında “Avru ...