maritbet girişmaritbet
Hilton Worldwide, Türkiye portföyüne 50. oteli ekledi

Hilton Worldwide, Türkiye portföyüne 50. oteli ekledi

Hilton Worldwide, bugün Türkiye’deki 50. Hilton otelinin işletilmesi için anlaşmaya varıldığını açıkladı

Ever Kocaeli Turizm Ticaret A.Ş.'ye ait olan ve Hampton by Hilton markası altında faaliyet gösterecek yeni tesisin, 2016 başında konuklarını ağırlamaya başlaması planlanıyor. Türkiye, yılda 30 milyondan fazla ziyaretçi çekiyor.  2007'de Türkiye'de 10'dan az tesisi olan Hilton Worldwide da bu dinamizme yakışır bir büyüme sergiledi. Geçen ay İzmir'de iki, İstanbul'da da bir yeni projeyi duyuran şirketin son açılan otellerin arasında Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi de bulunuyor. İstanbul'un en büyük oteli olma özelliğini taşıyan tesis, 829 konuk odası ve süitin yanı sıra, 12.000 metrekarelik modern bir etkinlik alanına da sahip. Hilton Worldwide Küresel Markalar Başkan Yardımcısı Jim Holthouser, “İster sofistike konferans ve etkinlik imkanlarına sahip gösterişli ve büyük çaplı olsun, isterse de ana eğlence merkezlerinde konuşlandırılmış samimi ve odaklı hizmet otellerimiz olsun, tüm markalarımızın Türkiye'de çok popüler olduğunu görüyoruz. Türkiye'nin popülerliği otellerimiz için harika bir fırsat teşkil ediyor ve turizm ve iş amaçlı seyahatlerin sayısı arttıkça, yüksek değerli ve kaliteli markalarımızı sunabileceğimiz yeni yerler aramaya devam edeceğiz” yorumunda bulundu. 

Hampton by Hilton Kocaeli, Türkiye'nin en zengin şehirlerinden biri ve tam bir endüstri ve üretim merkezi olan Kocaeli'nin merkezine yakın bir konumda yer alacak. Otelde, 147 konuk odası, kahvaltı alanı, 24 saat açık snack barın yanı sıra bir iş alanı ve fitness merkezi de bulunacak. Tüm Hampton by Hilton tesislerinde olduğu gibi, kahvaltı oda ücretine dahil olacak ve oteldeki tüm konuklar Hampton by Hilton'un %100 Memnuniyet Garantisinden faydalanacak.

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, konuyla ilgili olarak, “Bu anlaşma, Avrupa'daki büyümemiz açısından önemli bir kilometre taşı oluşturuyor. İstanbul'un uçuş bağlantıları diğer tüm küresel şehirlerden daha hızlı artıyor ve buna bağlı olarak Türkiye'nin en popüler bölgelerinde iş ve eğlence amaçlı konaklamaya yönelik talep de artıyor. Bu yeni oteller, Avrupa'nın en heyecan verici pazarlarından birine olan uzun vadeli bağlılığımızı kanıtlamakta” ifadesini kullandı.

Dünya çapında faaliyet gösteren Hampton by Hilton  ve samimi karşılaması ve rekabetçi oda fiyatlarıyla değer arayan turistler arasında son derece popüler… Yeni otel, Türkiye'de Hampton by Hilton markasıyla işletilen diğer iki otele katılacak: Marmara Denizine 20 km mesafede bulunan Hampton by Hilton Bursa ve Karadeniz'de yer alan Hampton by Hilton Ordu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Sinop'un turizm hedefi yılda 2 milyon ziyaretçi sayısını aşmak
  • 26.01.2024 14:53

Sinop'un turizm hedefi yılda 2 milyon ziyaretçi sayısını aşmak

2023'te 1,5 milyon ziyaretçi ağırlayan Sinop, 2024 yılında 2 milyon ziyaretçi sa ...

Turizm merkezlerindeki havalimanlarında yolcu sayısı yüzde 22 artış gösterdi
  • 25.08.2023 17:02

Turizm merkezlerindeki havalimanlarında yolcu sayısı yüzde 22 artış gösterdi

Bu yılın ilk 7 ayında turizm merkezlerinde bulunan havalimanlarında ağırlanan yo ...

Turizm merkezlerindeki havalimanlarını 64 milyondan fazla yolcu kullandı
  • 18.07.2023 16:13

Turizm merkezlerindeki havalimanlarını 64 milyondan fazla yolcu kullandı

Türkiye'nin turizm cenneti destinasyonlarına ilgi havalimanı yolcu sayılarına ya ...

Hampton by Hilton'un iklimlendirme çözümlerinde tercihi Daikin oldu
  • 21.09.2022 16:27

Hampton by Hilton'un iklimlendirme çözümlerinde tercihi Daikin oldu

Airport Otel AŞ'nin 120 milyon TL'lik yatırımla hayata geçireceği 200 odalı ve 4 ...

"Yüzen Otel"e dönüştürülen feribot, Van Gölü'nde turizmi canlandıracak
  • 01.09.2022 16:05

"Yüzen Otel"e dönüştürülen feribot, Van Gölü'nde turizmi canlandıracak

Van Edremit Belediyesi, yıllarca Van-Tatvan arasında yolcu ve yük taşımacılığı y ...