Hangi ünlü rezidans yandı?

Hangi ünlü rezidans yandı?

Zincirlikuyu’daki 23 katlı Bellevue Rezidansı’nda tadilat sırasında yangın çıktı.21 ve 22’nci katlarda çıkan yangına 100itfaiye görevlisi müdahale ederek söndürdü


Zincirlikuyu'da bulunan Bellevue Rezidansı'nın 21. ve 22 katında tadilat sırasında yangın çıktı. 20 itfaiye ekibi ve 100 itfaiye görevlisinin müdahale ettiği yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Binanın yangın alarmının çalışmadığı, binada oturanların TV'lerden ve komşu binalarda oturanlardan yangın haberini aldığı belirtildi.
 

Nispetiye Mahallesi Aydın Sokak'taki Bellevue Rezidans'ın 21. ve 22. katında yaklaşık 8 aydır tadilatı süren 800 metrekarelik dairede işçilerin çalıştığı sırada yangın çıktı. Yangını söndürmek üzere başta Beşiktaş İtfaiyesi olmak üzere İstinye, Seyrantepe, Beyoğlu itfaiyelerinden 20 itfaiye ekibi ve 100 itfaiye görevlisi olay yerine intikal etti. Ekipler bina içinde bulunan yangın sistemi ile yoğun duman altında kalan Aykut Acarer'e ait penthouse daireye müdahale etti.
 
Alarm sistemi çalışmadı
Bu dairede çalışmakta olan işçiler de tahliye edildi. Aydın Ayaydın, Abdullah Kiğılı, Can Tanrıyar, Avukat Harun Tavşancıl ve Deniz Tavşancıl gibi tanınmış simaların oturduğu binada alarm sisteminin çalmadığı ve dairelerden duyulmadığı iddia edildi.
Binada oturanların yangını TV'lerdeki alt yazılar ve komşu binalarda oturanların ikazı ile öğrendikleri belirtildi. Tahliye sırasında binadan çıkanların yanlarına kedilerini ve köpeklerini de aldığı görüldü. Yangın başladıktan bir süre sonra otomatik söndürme sistemi devreye girdi ve binadaki 14 kat ve üstündeki tüm daireler su içinde kaldı.
 
4 işçinin ifadesi alınacak
Yangın sonasında konuşan Avukat Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu binaya girerek daireleri inceledi ve itfaiyenin sularının daireleri ıslattığını söyledi. Deniz Tavşancıl, “İçerideki annem, alarmı duymamış. Yakındaki binada oturanlar telefonla haber vermiş. Bu tür binalar yapılırken söndürme sistemi ile ilgili gerekli araştırmalar belediyeler tarafından yapılmalı. Neler yapılabilir bunu incelemeliler” dedi. Yangının başladığı katta izalasyon çalışması yapan 4 işçi ifadelerinin alınması için polis tarafından Etiler Polis Merkezi'ne götürüldü. Yangının, boş dairenin tadilatı sırasında izolasyon malzemelerinden kaynaklandığı bildirildi.
Kaynak: Milliyet
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz