GYO'lar TOKİ'den ŞİKAYETÇİ!

GYO'lar TOKİ'den ŞİKAYETÇİ!

Bloomberg HT’de yayınlanan Devre Arası programına katılan GYODER Başkanı Turgay Taneş, SİNPAŞ GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik ve AKFEN Holding CEO’su Suha Güçsav, Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarını ve sektörün geleceğini yorumladılar

Sinpayş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, TOKİ'nin Hazine arazilerini çok düşük bedelle aldığını söylerken, “İnanın ki, biz de o kadar düşük maliyetlerle üretim yapıyor olsak bizler de Sosyal Konut projelerine girmek isteriz. TOKİ artık konut üretmeyi bırakıp bir üst kurum gibi denetleyici kimlik kazanmalıdır” dedi.

AKFEN Holding CEO'su Süha Güçsav, Fransız Accor Otel Zinciri'nin Türkiye'deki 9 otelini hızla inşa ettiklerini ve bu sayede ACCOR'un Rusya'daki inşaatlarını da yapmaya hak kazandıklarını belirtti. AKFEN'in GYO'sunun ağırlıklı olarak Otel inşaatları üzerinde çalışacağını açıkladı.
 
Sukuk tahvili GYO'ları uçurabilir
GYODER Başkanı Turgay Taneş ise, özellikle Körfez ülkelerindeki büyük yatırım potansiyelinin Sukuk fonları ile Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına çekilebileceğini belirtti. “Bölgedeki nakit gidecek yer arıyor. Tamamen şer'i hukukla uyumlu enstrümanlar çıkarsa yapılabilecek yatırım miktarı 20 milyar doların üzerinde. Türkiye'deki GYO'lar Sukuk fonları ihraç ederlerse bölgeden büyük yatırım çekebilirler” diye konuştu.
 
Panik yapmayın, Dolar/TL kendi bandında hareket ediyor”
Bloomberg HT'de Finans Merkezi programına katılan Royal Bank of Scotland'ın Gelişmekte olan Pazarlar Analisti Timothy Ash, Türk Lirasının son günlerde ABD Doları karşısında değer kaybını yorumladı. Ash, “Kabul ediyorum ki Türk Lirası değerinin altında gidiyor ama hareket belli bir aralıkta. Dolarda daha sert bir çıkış beklemiyorum” dedi.
 
Kaynak: Bloomberg HT
  • Etiketler:

Yorum Yaz