maritbet girişmaritbet
Evler katlanıyor hayatlar genişliyor! Nef Flats'de 224 bin liraya!

Evler katlanıyor hayatlar genişliyor! Nef Flats'de 224 bin liraya!

Artık ev alırken kullanmayacağınız alanlara da para ödeme devri bitti. Nef projesi için geliştirilen 'katlanmış ev'leri alırken, sadece her zaman kullanacağınız alan için para ödeyeceksiniz

Kaynak: Eylem Bilgiç / Sabah

 

Teknoloji geliştikçe, yaşam tarzları değiştikçe yepyeni kavramlarla tanışıyoruz. Bilim adamları ve tasarımcılar, hayatımızı kolaylaştırmak ve basitleştirmek için her geçen gün yeni bir gelişmeyle karşımıza çıkıyor. Tanıtımı geçtiğimiz hafta New York'ta yapılan 'Fold Home' konseptiyle inşa edilen Nef evleri de, yeni yaşam tarzının ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmiş bir proje.

İlki Levent'te
Bir Türk inşaat şirketi olan Timur Gayrimenkul'ün geliştirdiği ve patentine sahip olduğu 'Fold Home', 'katlanmış ev' anlamına geliyor. İşte bu 'katlanmış ev' kavramı; değişen aile hayatlarına, yaşam tarzlarına hizmet ediyor. Timur Gayrimenkul, ilkini Mersin'de inşa ettiği, 'Fold Home' konseptiyle yapılmış Nef apartmanlarını, şimdi de İstanbul'da hayata geçiriyor ve İstanbul'daki ilk apartmanın inşaatına Levent'te başlandı. Peki 'katlanmış ev' ne anlama geliyor? Bu konseptte; diyelim ki 70 metrekarelik bir daire satın alıyorsunuz ama neredeyse 300-500 metrekarelik bir kullanım alanına sahip oluyorsunuz. Yani evde her zaman kullanacağınız alanları satın alıyor, zaman zaman kullanacağınız ve yine apartmanın içinde yer alan alanları da ihtiyaç duydukça kiralıyorsunuz.
 
Nef Flats'de fiyatlar 224 bin liradan başlıyor
Daha çok orta gelir düzeyine sahip, bekarlara ya da çocuksuz ailelere hitap eden Nef projesinde, ortak kullanıma açık; misafir odası, davet salonu, özel görüntü ve ses sistemine sahip sinema salonu, parti ve kareoke odası, müzik odası, spor salonu, açık hava sineması, hatta mini basket sahası gibi birçok alan var. Yani evinizde misafir ağırlamak için ayda yılda bir açacağınız bir misafir odasına ya da koşu bandını sığıştırmak için bir alana ihtiyacınız olmayacak.
 
Tüm bunları 10-15 lira vererek kiralayabileceğiniz, apartmanınızın içindeki özel odalarda yapabileceksiniz. Yüzde 65'i daha şimdiden satılan Nef dairelerinin fiyatları ise, sunulan bunca kolaylığa ve yeniliğe rağmen dudak uçuklatacak rakamlarda değil. Dairelerin fiyatları, metrekaresine göre 224-480 bin TL arasında değişiyor.

Kapı Kolu Bile Tasarım Olacak
Nef projesinin başında, Timur Gayrimenkul'un yönetim kurulu üyesi Erden Timur bulunuyor. Nef'in mimarlarıysa; Autoban'ın, ilk kez bir dış mimari projesine imza atan sahipleri Seyhan Özdemir ve Sefer Çağlar. The House Cafe'ler, Kitchenette'ler ve Loft Mısır Apartmanı gibi mekanlara imza atan Özdemir ve Çağlar, tasarım alanında Türkiye'ye pek çok ödül getirmiş iki isim. Nef'te öne çıkan bir başka ayrıntı ise her şeyin tasarım kokması. Kapı kolları, saksılar, asansör tuşları bile özel olarak tasarlanıyor. Ve projede birçok şey kişiye özel olarak düşünülüyor. Örneğin asansöre binip kendi ev numaranızı tuşladığınızda, daha önceden yüklediğiniz play listten sizin sevdiğiniz şarkılar çalmaya başlayacak.
 

Nef Flats 163 Levent İletişim bilgileri
Web: www.nef.com.tr
E-posta: [email protected]

Tel: 0212 325 11 11
 


 
  • Etiketler:

Yorum Yaz