maritbet girişmaritbet
Ev arayanlara müjde! YENİ PROJELER GELİYOR!

Ev arayanlara müjde! YENİ PROJELER GELİYOR!

Talebin yavaş yavaş canlılık göstermesiyle krizin etkisini aşmaya çabalayan yatırımcılar bu baharı da boş geçmemek için düğmeye bastı

Kaynak: Menekşe Ataselim / Haber Türk

Konut satışlarının en yoğun gerçekleştiği dönem olan ilkbahar, yeni projeleri beraberinde getiriyor. Talebin yavaş yavaş canlılık göstermesiyle krizin etkisini aşmaya çabalayan yatırımcılar bu baharı da boş geçmemek için düğmeye bastı. Vitrine binlerce yeni konut çıkacak.
Kriz etkisinin azalması ve kredi faizlerinin yüzde 1'in altına gerilemesi, gayrimenkul sektörü için umut ışığı yaktı. Yatırımcılar temkinli ilerlese ve gerçek toparlanmanın iki yıl sonra başlayacağı öngörülse de sektörün en hareketli satış dönemini yaşadığı bahar ayları es geçilmiyor. Geçmiş yıllara kıyasla vitrine çıkan proje sayısının azalmasına rağmen, 2010'un ilkbaharı için de pek çok yeni yatırım sahneye çıkmak için sırasını bekliyor.

Vitrini Dumankaya ve Sinpaş GYO Açtı
Bahar aylarının ilk projeleri Dumankaya ve Sinpaş GYO'dan geldi. Geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanlarda Dumankaya, İstanbul Avrupa yakasındaki ilk projesi Dumankaya Modern'i tanıtırken, Sinpaş GYO da uzun süredir merakla beklenen İstanbul Sarayları'nın satışını resmi olarak başlattı. Her iki projeye de gelen yüksek talep, tüketicinin konut alma iştahının yerinde olduğunu işaret etti.
Bu baharda yeni projelerini görücüye çıkarak şirketler arasında Sur Yapı, Teknik Yapı ve Ağaoğlu da bulunuyor. Soyak da uzun zamandır beklenen 4 bin konutluk Bahçeşehir projesini bu yılın ikinci çeyreğinde satışa çıkaracağını duyurmuştu.

Ağaoğlu
- Emlak GYO'nun ihalesinde alınan İstanbul Ayazma'daki arazide 3 bin 500 konut inşa edecek. Proje, Kayabaşı yerleşim bölgesine komşu, yeni bir uydukent olarak planlanacak.
- Doğu Ataşehir'de inşa edilen My Towerland'in 4 bin konutluk yeni etabı devreye girecek.

Ant Yapı
- Şirket, yılın bu döneminde otel projelerine ağırlık veriyor. Radisson Blu'nun işletmecisi olacağı bir otel projesi İstanbul Ataşehir'de hayata geçirilecek. 194 odalı otel 2011'in sonunda faaliyete geçecek. Bunun dışında, Alaçatı'da da butik bir otel projesi gerçekleştirilecek.
 
Artaş İnşaat
-Ispartakule mevkiinde 600 konuttan oluşacak yeni bir projeye kazma vuracak. Konutların satışına nisan ayında başlanacak.

Aşçıoğlu İnşaat
- Eğer yargı süreci sona erer ve projenin önünde engel kalmazsa, İstanbul Mecidiyeköy'deki Likör Fabrikası arazisinde gerçekleşecek projenin mayıs-haziran gibi başlaması planlanıyor. İsminin, Selenium of İstanbul olarak kararlaştırıldığı projede 100 bin metrekare konut, 40 bin metrekare AVM alanı var. Yatırım bedeli 200 milyon dolar.
 
Dumankaya İnşaat
- Şirket, Avrupa yakasına ilk defa 2010'da geçti. Buradaki ilk yatırımı da Bahçeşehir'de başlattı. 716 konutluk Dumankaya Modern adlı projenin yatırım bedeli 100 milyon TL dolayında.
- Kartal'daki Vizyon projesinde yer alan 158 ofisin satışı başlayacak.
- Anadolu yakası Gizli Bahçe bölgesinde 750 konutluk yeni proje devreye girecek. Yatırım maliyeti 90 milyon TL.
 
İhlas Yapı
- İlkbaharda başlayacak projelerin ilki Ispartakule'de inşa edilecek. Bölgede bin 500 konut hayata geçirilecek.
- Aynı dönemde Beylikdüzü'nde de 500 konutluk bir projenin satışı başlayacak. Projelerde AVM ve ofis alanlarına da yer verilmesi planlanıyor.

Soyak
- Bahçeşehir'de gerçekleştireceği merakla beklenen projesini yılın ikinci çeyreğinde satışa çıkaracak. Soyak, bölgeye 4 bin konutluk dev projesiyle girecek.

Sur Yapı
- İstanbul Çamlıca'da bin 500 lüks konutun yer aldığı karma proje yapacak. Projede AVM ve ofis blokları da yer alacak. İlkbaharda lanse edilecek projeye 400 milyon dolarlık yatırım yapılacak. - Aynı dönemde, İstanbul Kağıthane'de 30 bin metrekare büyüklüğünde bir AVM inşa edilecek.

Teknik Yapı
- 2010'da İstanbul Kartal'da, Uğur Mumcu bölgesinde inşa edeceği ilk konut projesine yılın ikinci çeyreğinde başlayacak. Bu projede de orta ölçekli bir yatırım yapılacak ve bölgeye göre uygun fiyatla çıkılacak. Rezidans tarzındaki projede 400 kadar daire olacak. Satışlar nisan sonunda ya da mayıs başında başlayacak. 3-4 ay sonra yine aynı büyüklükte Kartal'da bir başka proje daha satışa çıkacak.
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz