En 'değer'li genel kurul toplanıyor

En 'değer'li genel kurul toplanıyor

İlk defa toplanacak genel kurulda denetim ve yönetim kurulu üyeleri seçilecek


 
Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Kuruluş Genel Kurulu, 30 Nisan 2010 tarihinde İstanbul'da toplanıyor.
Sermaye Piyasası Kurulundan (SPK) yapılan duyuruya göre genel kurul, Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı ve seçimler, aynı yerde 26 Mayıs 2010 tarihinde yapılacak.
 
Birlik Genel Kurul toplantısıyla ilgili üye listesi, Sermaye Piyasası Kurulu İstanbul Temsilciliğindeki çalışma yeri ilan tahtasına asılarak 3 gün süreyle ilan edilecek. Yarın sabah itibariyle 25 Nisan Pazar günü saat 17.00'ye kadar askıda kalacak listedeki isimlere itiraz edilebilecek. İtirazlar, itiraz edenin açık isim ve adresini belirtir şekilde yazılı deliller de eklenerek, 25 Nisan Pazar günü saat 17.00'ye kadar Beyoğlu 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına iletilebilecek.
 
Üyelerin, genel kurula kabul için T.C. Kimlik Numarası içeren resmi bir kimlik belgesi göstermeleri zorunlu olacak.
Türkiye Değerleme Uzmanları Birliğinin Statüsü 2009 yılı sonunda yayımlanmıştı. Gayrimenkul piyasasının ve gayrimenkul değerleme faaliyetlerinin gelişmesini sağlamak amacıyla Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği kurulmasını öngören statüye göre, ilk Genel Kurulda da Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu seçimi yapılacak.
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz