Ediz Giray Bilgi Üniversitesi Akademi Mortgage’da!

Ediz Giray Bilgi Üniversitesi Akademi Mortgage’da!

gayrimenkul sektörünün deneyimli ismi Avrupa PY Yönetim Kurulu Başkanı Ediz Giray, birikimlerini ING Bank’ın Bilgi Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği Akademi Mortgage Sertifika programında sektöre girecek olan yeni adaylarla paylaşıyor

Uzun yıllardır sektörde yer alan ve halihazırda  inşaat sektöründeki pek çok konut projesine  danışmanlık hizmeti veren Avrupa PY Yönetim Kurulu Başkanı  Ediz Giray,  konut sektöründe edindiği deneyimlerini ING Bank'ın Bilgi Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği Akademi Mortgage Sertifika programında sektöre girecek olan yeni adaylarla  paylaşıyor.
 
İnşaat sektöründeki pek çok konut projesine  danışmanlık hizmeti veren Avrupa PY Yönetim Kurulu Başkanı  Ediz Giray,  konut sektöründe edindiği deneyimlerini, ING Bank'ın Bilgi Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği Akademi Mortgage'de, sektöre girecek olan yeni adaylarla  paylaşıyor. 
 
Mortgage konusunda vizyon kazandırmayı hedefleyen sertifika programına Bilgi Üniversitesi öğretim görevlilerinin yanı sıra konut finansmanı ile emlak ve inşaat  sektörünün  önde gelen isimleri örnek çalışmalar düzeyinde katılarak birikimlerini katılımcılara aktardığı Akademi Mortgage Sertifika programının 2011 yılının ilk programında eğitim verecek olan Ediz Giray, sektörün gerçeklerinden yola çıkılarak oluşturulacak olan konut finansman modelleri ve mortgage ile ilgili konularda mortgage uzmanı adaylara ders verecek.
 
İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsünde gerçekleştirilen ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman açığına çözüm üretmeyi amaçlayan programın, sektördeki önemli bir soruna çözüm ürettiğini söyleyen Ediz Giray, hızla büyüyen sektörde kalifiye eleman bulmanın önemli bir sorun haline geldiğini beirtiyor. Ediz Giray, sektörün mortgage ve emlak konusunda  eğitim alan elemanlara ihtiyacı olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle devam etti:

“İnşaat sektörünün, konut alıcısının ihtiyaçlarını doğru analiz edip buna uygun çözüm önerileri sunacak satış temsilcilerine ihtiyacı var.  Sonuçta satın alınan ürün memnun kalmazsanız iade edebileceğiniz bir ürün değil. Pek çok alıcının yaşamak üzere satın aldığı konutta, alıcıyı karar verme sürecinde doğru  bilgilendirecek donanıma sahip satış temsilcilerin olması gerekiyor. Konut alıcısının ihtiyacını doğru tesbit edip o ihtiyacı en doğru şekilde cevaplayabiliyor olmak gittikçe daha da önemi bir hale gelecek.”

Ediz Giray kimdir?
1966 yılında İstanbul'da doğan Ediz Giray, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik  Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1999 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sirortacılık Yüksekokulu'nda  Yüksek Lisans yapan Giray, iş hayatına 1990 yılında American Life Hayat Sigorta A.Ş.'de Satış Direktörü olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Zürich Grup Türkiye, Emlak Konut GYO A.Ş., TOKİ- Özsaya İnşaat Avrupa Konutları'nda üst düzey yönetici olarak görev alan Ediz Giray halen 2007 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiği  Avrupa Proje Yönetimi Ltd.Şti. nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.
 

Web: http://www.avrupapy.com/

  • Etiketler:

Yorum Yaz