Bornova metrosu başladı

Bornova metrosu başladı

Yaşanan yargı ve ihale süreçlerinin ardından, Ege Üniversitesi -Bornova Metro hattında yapım çalışmaları tekrar başladı. Hat, 360 gün sonra hizmete girecek

Kaynak: Milliyet Ege
 

Yaşanan yargı ve ihale süreçlerinin ardından, Ege Üniversitesi -Bornova Metro hattında yapım çalışmaları tekrar başladı. Hat, 360 gün sonra hizmete girecek.
Yüklenici firmanın taahüdünü yerine getirmemesi nedeniyle sözleşmesi fesh edilen İzmir metrosu 3. Aşama 1. Kısım Bornova Hastane Evka 3 İstasyonları işinde, yaşanan yargı ve ihale süreçlerinin ardından inşaat çalışmalarına tekrar başlandı.
 

Yer tesliminin ardından yeniden start verilen çalışmalar kapsamında, Bornova tren istasyonu bölgesinde ve üniversite kampus alanı içersindeki hat ve istasyon yapılarındaki inşaatlar hızla devam ediyor.
Ege Üniversitesi kampus alanı içersindeki aç-kapa olarak yapılan hattın kiriş imalatları ise daha hızlı olması için Torbalı, Turgutlu ve Menemen'deki üç ayrı firmanın prefabrik üretim tesislerinde gerçekleştiriliyor.
 

Bornova Hastane -Evka 3 istasyonları arasındaki güzergahın inşaatı çalışmaları kapsamında 1.947 metrelik aç -kapa tünel ile Ege Üniversitesi ve Evka 3 istasyonları tamamlanacak, sinyalizasyon sistemleri kurulacak. Ege Üniversitesi Bornova Metro hattının inşaat çalışmaları 2011'in Ağustos ayında tamamlanacak.
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz