maritbet girişmaritbet
Architectural Lighting Day Istanbul 25 Ekim’de yapılacak

Architectural Lighting Day Istanbul 25 Ekim’de yapılacak

Uluslararası alanda başarılı çalışmaları ile dikkatleri çeken mimar ve aydınlatma tasarımcılarının ev sahipliğini yapacak ALD İstanbul’un ilki 25 Ekim 2010'da gerçekleşecek

 

 
ALD İstanbul ilki 25 Ekim 2010′da gerçekleşecek, kendini mimari aydınlatma tasarımına adamış, uluslararası bir konferanstır. ALD İstanbul'da amaç, merkez Türkiye olmak üzere, Rusya, Türk Cumhuriyetler'i, Ortadoğu ve yakın coğrafya içerisindeki mimari aydınlatma profesyonellerini biraraya getirmek ve bilgi paylaşımı imkanlarını artırmaktır.
 
Uluslararası alanda başarılı çalışmaları ile dikkatleri çeken mimar ve aydınlatma tasarımcılarının ev sahipliğini yapacak etkinlik sayesinde katılımcılar, ışık ve uygulamalar ile ilgili en doğru ve güncel örneklere ulaşma şansını bulacaklar.
ALD İstanbul, sunumlar dışında da zengin bir içerik sunuyor.
 
Aydınlatma tasarımı ve algılanmasında kültürel geçmişin önemi ortada. Aynı rengin farklı kültürlerdeki anlamlarının farklı oluşu gibi, ışığın kullanımı da değişiyor. Bu anlamda “Aydınlatma Tasarımı ve Kültür” konulu Pecha Kucha Gecesi sayesinde, farklı kıta ve kültürlerden gelen aydınlatma tasarımcıları tecrübelerini 20 slayt x 20 saniye mantığıyla katılımcılarla paylaşacak.
 
Kokteyl eşliğinde gerçekleşecek bu interaktif geceyi, Türk aydınlatma tasarımcıları tarafından tasarlanacak olan “Oyun alanı” konseptli dış aydınlatma enstalasyonu takip edecek.
 
Neden katılmalı?
Işık ve mimari aydınlatma tasarımı gün geçtikçe önemi artan ve daha fazla kesim tarafından farkına varılan bir konu.  Aydınlatmanın üzerimizdeki psikolojik ve fizyolojik etkileri ve yaşam kalitemize olan katkıları anlaşılmaya başlanırken, küresel ısınma ve enerji krizi ile gözler enerji maliyetlerinin ortalama %25-30‘una neden olan aydınlatmaya çevrilmiş durumda.
Yapı sektörü içerisinde ışık ve aydınlatma ile ilgili bilinç de gelişimini sürdürüyor.
 
Tüm bu sürecin sağlıklı olarak yürütülebilmesi için mimari aydınlatma profesyonellerinin (mimar, iç mimar, elektrik mühendisi, işveren, kamu yetkilisi vb.) biraraya gelmesi önemli. ALD İstanbul, bu fırsatı sağlarken konunun önemli uzmanlarını Türkiye'ye getirerek yeni trend ve teknolojileri de takip edebilmeyi sağlıyor.
 
ALD İstanbul bulunduğu coğrafya içerisinde benzeri bulunmayan konsepti ile önemli bir boşluğu dolduracak.
  • Etiketler:

Yorum Yaz