34. Yapı İstanbul Fuarı ve EKODünya Fuarı 27 Nisan’da yapılacak

34. Yapı İstanbul Fuarı ve EKODünya Fuarı 27 Nisan’da yapılacak

27 Nisan - 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, bu sene sunacağı pek çok yenilikle yapı dünyasının uluslararası buluşması noktası olacak

27 Nisan - 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, bu sene sunacağı pek çok yenilikle yapı dünyasının uluslararası buluşması noktası olacak.

Dünyanın lider fuarcılık firmaları ile gerçekleştirdiği işbirlikleri sonucunda etki alanını genişleten Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, bu yıl iki yeni etkinliği de beraberinde getirecek: “Konuk Ülke Rusya” Projesi ve “EKODünya Fuarı”…

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/ Büyükçekmece'de düzenleniyor. Her geçen yıl büyüyerek sektöre olan katkısını büyüten fuar bu yıl, binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmeti; 81.000 m2 alanda, 1.100 katılımcı firma ve 110.000 ziyaretçiyle buluşturacak. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, “Türkiye'nin de içinde bulunduğu Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor.

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da iki büyük yenilik!

Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında bu yıl katılımcı firmalara ve sektöre dolayısıyla, Türkiye ekonomisine fayda yaratacak iki büyük yenilik gerçekleştirilecek:

Konuk Ülke Rusya projesi: Yapı Fuarı İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlenecek olan projede sektörün bölgedeki etkinliğini artırmak için bu yıl ilk kez “Konuk Ülke Projesi” gerçekleştirilecek. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'un bu yıl ağırlayacağı konuk ülke ise Rusya Federasyonu olacak. Bu kapsamdaki fuar öncesinde ve fuar sırasında karşılıklı iş görüşmeleri, Rusya ve BDT pazarlarını hedefleyen özel etkinlikler, uzman görüşlerinin paylaşılacağı özel oturumlar ve iki ülke iş adamlarının yatırım tecrübelerini paylaştığı etkinlikler düzenlenecek. Çalışmanın Türkiye ile Rusya arasındaki yapı malzemeleri ticaret hacmini artırması, müteahhitlik hizmetlerine hız ve kapsam kazandırarak, bu çalışmaların gelişmesine katkıda bulunması hedefleniyor.

EKODünya Fuarı: Uluslararası Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul ile birlikte bu yıl ilk kez düzenlenecek olan EKODünya Fuarı'nda, çevre dostu binalar, malzemeler, teknolojiler, alternatif enerji ve iklimlendirme sistemleri tanıtılacak. EKODünya Fuarı, çevreye duyarlı yapılaşmanın uygulanabilirliğini göstermek amacı ile özel bir alanda etkinlikleri ve malzeme sergilemeleri ile yer alacak.

EKODünya Fuarı'nda yer alacak özel etkinlik alanında Türkiye'de sürdürülebilirlik alanında çalışan sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve firmalar konu ile ilgili gelişmeleri; yeni yaklaşım, teknoloji ve uygulamaları ziyaretçiler ile paylaşacaklar. EKODünya Etkinlik Alanı'nda, sürdürülebilirlik perspektifinde; ulaşımdan, enerjiye, tasarımdan, planlamaya kadar pek çok konu başlığında etkinlik düzenlenecek.

Türk Yapı Sektörünün ve Bölgenin En Büyük Fuarı

Sektörün en büyük yerli ve yabancı firmalarını bir araya getirecek olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'u, 2010 yılında 103 bin 848 kişi ziyaret etmişti. Geçen yıl ayrıca 87 farklı ülkeden yabancı ziyaretçiyi ağırlayan fuarda bu yıl yabancı ziyaretçi sayısının artması için pek çok yeni proje yürütülüyor.

Fuara Yerli ve Yabancı Alım Heyetlerinin İlgisi Artarak Devam Ediyor!

Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında gerçekleştirilecek diğer etkinlikler ise yerli ve yabancı alım heyeti programları olacak. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) işbirliği ile, 56 ülkeden gelen yabancı alım heyetinin Türk yapı malzemesi üreticileri ile birebir buluşması sağlanacak. ABD, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, BAE, Dubai, Bahreyn, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Etiyopya, Fas, Filipinler, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İsrail, İtalya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kore, Kuveyt, Libya, Lübnan, Makedonya, Malezya, Mısır, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya, Senegal, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen, Yunanistan'dan katılacak alım heyetleri daha önceki yıllarda olduğu gibi, Türk Yapı Sektörü'nün uluslararası alandaki faaliyetlerine olumlu katkılar sağlayacak.

Ayrıca, ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbirleri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla fuar kapsamında düzenlenen “Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı” da devam ettirilen çalışmalar arasında yer alıyor. Türkiye genelinden Mimarlar Odası, Sanayi ve Ticaret Odası, Mühendisler Odası, İş Adamları Birlikleri başkan ve alım heyetlerinden oluşan meslek komiteleri Yapı-Endüstri Merkezi'nin organizasyonu ile fuarın davetlisi olarak katılım sağlayacak.

Fuar Kapsamında Verilecek Ödüller

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” ile Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da Türk yapı sektörünün en iyi yapı malzemesi seçilecek. Yapı Fuarlarının Geleneksel “Amacına Uygun Düzenlenmiş Stand Ödülleri” ise bu yıl “Altın Mıknatıs” başlığıyla sahiplerini bulacak.

Fuar Takvimi- 2011

34. Uluslararası Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul27 Nisan – 1 Mayıs 2011

EKODünya Fuarı27 Nisan – 1 Mayıs 2011

24. Uluslararası Yapı Fuarı - Turkeybuild Ankara22 – 25 Eylül 2011

17. Uluslararası Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir13 – 16 Ekim 2011

http://www.yapifuari.com.tr/

  • Etiketler:

Yorum Yaz