Otellerdeki hijyen kaygısı parkelere ilgiyi arttırdı

Otellerdeki hijyen kaygısı parkelere ilgiyi arttırdı

Pandemide otellerde artan hijyen tedbirleri gereği bakım ve temizliği kolay lamine, laminat parkelere ve LVT zemin kaplama seçeneklerine artış oldu.

DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan, pandemi döneminde bulaşıcı hastalıkların önlenmesine ilişkin kaygılar nedeniyle, parkelere yönelişin olduğunu, bu süreçte renovasyona giren otellerin talebi ile parke satışlarının yüzde 25 arttığını söyledi. Fatih Aslan, parkelerin halılara oranla temizlik ve bakımının da daha kolay olduğunu ve her misafir değişiminde de daha detaylı zemin temizliği ve dezenfektasyonu sağlanabileceğini belirtti.

Pandemi döneminde bulaşıcı hastalıklardan korunma kaygısı, otellerin renovasyon dönemindeki tercihlerini de etkiledi. Otel odalarında daha hijyenik bir çözüm sunması nedeniyle artık lamine parke, laminat parkeler ve LVT zemin kaplama seçenekleri yerini alıyor. Bu ürünler gelişen teknoloji sayesinde temizlik ve bakımının da kolay olması nedeniyle, renovasyona giren otellerin ilk tercihleri arasına girdi.

Türkiye zemin kaplaması ürünlerinde öncü firma DesignFloor'un Genel Direktörü Fatih Aslan, pandemi döneminde otellere yapılan parke satışlarında %25 artış yaşandığını, kış döneminde otellerin tadilat dönemine girdiği için satışlardaki artışın devam edeceğini söyledi.

Otellerin pandeminin getirdiği hijyen tedbirlerine kayıtsız kalamayacağını anlatan Fatih Aslan,  parke seçimi konusunda bazı hususlara dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Fatih Aslan, “Otellerde parke seçimlerinde uzun vadedeki oluşabilecek tadilat masrafları, yoğun sirkülasyon ve ayakkabı trafiği göz önünde bulundurularak, dayanım sınıfı yüksek ve garanti süresi ile güvence altına alınmış parkeler tercih edilmeli. Bu doğrultuda önerilen minimum AC5, AC6 ve 33. sınıf aşınma tabakasına sahip laminat parkeler değerlendirilmeli. Bunun yanı sıra ses yalıtımı için parke kalınlığının 12 mm kalınlığa sahip olmasını öneriyoruz” dedi.

Zemin kaplamasında yükselen değer hijyen!

Zemin kaplamasında yükselen değerin, hijyenik çözümler olduğunu vurgulayan Fatih Aslan, parkelerin oteller gibi sirkülasyonun yoğun olduğu ortamlarda hijyenin sürdürülebilirliğini sağlamada daha başarılı olduğunu belirtti. 

Fatih Aslan, parkede kalitenin simgesi olan en geniş ürün seçenekleri ile tüketicinin yanında olan DesignFloor ürünleri arasından, Hi-Tech Laminat parke, lamine parke ve LVT zemin kaplama seçeneklerinin üstün teknolojiye sahip hijyenik özellikleri ve dayanıklı yüzeyleri ile yoğun sirkülasyonlu otel zeminleri için ideal tercihlerden olduğunu belirtti.

DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan, bakım ve temizliği halılara göre daha kolay olan parkelerin, her gün az miktarda su kullanarak parke yüzey temizleyicisi ve bez ile temizlenebileceğini, her misafir değişiminde de daha detaylı zemin temizliği ve dezenfektasyonu sağlanmasında fayda olduğunu açıkladı.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Parke temizliği nasıl yapılmalı?
  • 22.09.2021 16:40

Parke temizliği nasıl yapılmalı?

Parke temizliğinde su ve sert fırça kullanımı parkelerin ömrünü kısaltıyor. ...

Parkelerde yeni trend: Doğal ahşap görünümlü tonlar
  • 18.09.2021 16:00

Parkelerde yeni trend: Doğal ahşap görünümlü tonlar

Mekanların tasarım ve dekorasyon detaylarının vurgulanmasında önemli işlevleri o ...

Parkede dijitalleşme satışlarda %55 artış sağladı
  • 12.08.2021 09:23

Parkede dijitalleşme satışlarda %55 artış sağladı

DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan, parke sektöründe online teknolojilere t ...

Kaindl, DesignFloor güvencesiyle yeniden Türkiye’de!
  • 29.04.2021 11:21

Kaindl, DesignFloor güvencesiyle yeniden Türkiye’de!

Dünyanın köklü zemin kaplama markalarından Kaindl, DesignFloor güvencesiyle yeni ...

DesignFloor’dan parkelerde sürdürülebilirlik vurgusu!
  • 17.03.2021 07:45

DesignFloor’dan parkelerde sürdürülebilirlik vurgusu!

DesignFloor’un parke teknolojisi, yalnızca sürdürülebilir orman yönetimine uygun ...

DesignFloor ile evler için kabuk değiştirme zamanı
  • 02.03.2021 11:03

DesignFloor ile evler için kabuk değiştirme zamanı

DesignFloor, bahar ayları yaklaşırken evini yenilemek isteyenlere Solid Plus, Vo ...