maritbet girişmaritbet
Innovia, 14 bin konutuyla İstanbul'un yeni mahallesi!

Innovia, 14 bin konutuyla İstanbul'un yeni mahallesi!

Innovia, minimal ölçülerde maksimum fayda esasıyla tasarlanan konutlar metrekare zengini olmamakla birlikte kullanışlı

 

KİMLİK: INNOVIA 
 
Mimari Proje: Karagenç Mimarlık
Mimar: Soner Karagenç YEŞİL GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 
Başlangıç Mayıs 2007 Haziran 2009 (1. etap). 
 
Haziran 2011 (2. etap)
Aralık 2012 (3. etap)
Haziran 2014 (4. etap)

KOMŞULUK İLİŞKİSİ ÖLMESİN METREKARE ZENGİNİ DEĞİL KULLANIŞLI KONUTLAR 
 
Minimal ölçülerde maksimum fayda esasıyla tasarlanan konutlar metrekare zengini olmamakla birlikte kullanışlı. Satışı devam eden 4'üncü etapta içerideki yaşamı daha çok dışarı taşımak ve sosyalleşmek doğrultusunda 9 bin 500 metrekare su öğesine ve 4 bin 500 metrekare yüzme havuzuna yer verilmiş. 
 
Mutfaklar fonksiyon olarak lineer bir hat üzerinde işlev veriyor ve kullanışlı. Ufak bir yemek masası da gündelik kullanım ihtiyacını karşılar nitelikte. 
 
Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği projede dışarıdaki renkli ortam tatil köyünü aratmayacak nitelikte. İç mekânlarda çocuk odalarında çalışma birimleri düşünülmüş. 
 
Banyolar evin diğer mekânları gibi optimum çözümde, fonksiyonel, kullanışlı. Maksimum metrekare faydası sağlamak adına banyo ve mutfaklarda sürgü kapılar tercih edilmiş. 
 
3+1 ve 2+1 dairelerde ebeveyn yatak odalarının özel banyosu var. Giyinme dolabı odası olmamakla birlikte dolap hacimleri konutların metrekarelerine uygun. 
 
İstanbul Esenyurt'ta konuk olduğumuz Innovia, kendi alanında Türkiye'nin en büyük özel sektör yatırımlarından biri. 
 
4 etap ve 14 bin konuttan oluşan projede orta gelir grubunun ulaşılabilir fiyatlarla konut sahibi olması hedefleniyor 2011'in sonu itibarıyla halka açık 23 gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) arasında aktif büyüklük açısından 6'ncı sırada yer alan Yeşil GYO'nun yetkililerinden aldığımız bilgiye göre, 14 bin konutluk Innovia'nın, 1'inci ve 2'nci etabında yaşam başlamış, 3'üncü etabın tamamında ve 4'üncü etabın da yüzde 85'inde satışlar tamamlanmış durumda. 
 
Proje, büyük parseller üzerindeki yüksek bloklarda yaşam ve olağanın ötesinde kapasiteye sahip açık-kapalı sosyal alanlar ile tasarlanmış. 
 
Bir konut projesinden çok, mahalle ölçeğinde çözümler sunan Innovia'da buz pateni pistleri, düğün organizasyonu yapılabilecek büyüklükte parti evleri, sanat atölyeleri, 4 bin 600 metrekarelik profesyonel SPA'lar bulmanız mümkün. Tüm etapların ortak özelliği orta avlularda sunulan su oyunları, peyzaj, kafevermek adına sadece birkaç örnek. Yaşamın başladığı etaplarda, kreş ve restoranlar dahil tüm sosyal alanlar hizmet veriyor. İnşası devam eden 3 ve 4'üncü etaplarda konut bloklarmin yanı sıra 66 bin metrekare üzerindeki ticari alan, kente de hizmet vererek çevresini ciddi anlamda değiştirecek. 4'üncü etaptaki rezidans bloğu ise yerleşkenin tek home-ofis bloğu olarak iş merkezleriyle birlikte tasarlanmış. 
 
Yaşamın başladığı l'inci etabın dev havuzuna bakan satış ofisinde yaptığımız görüşmede konut sahiplerinin, İstanbul'da değil de Antalya'da 5 yıldızlı bir tatil köyünün havuzundaymış gibi vakit geçirdiklerine şahit olduk. Savak detaylarından, şezlonglara, şelalelerden gölgelikli localara kadar, atmosfer bir konut projesinin sosyal alanında sağlanan hizmetlerin ötesinde. 
 
Site sakinleri Innoviaonline ile sosyal yaşama bağlanabilir Yoğun yerleşkelerin ana sorunu yığınlar içinde yalnız kalmaktır. Yeşil GYO Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil'in geliştirilmesini talep ettiği Innoviaonline ile yerleşke içinde kendi sosyal ağınızı oluşturmanız mümkün. Çocuğunuzun yaşıtı çocuklara sahip aileler ile tanışma, satranç, tenis gibi faaliyetlerde ortak ilgi alanına sahip komşunuzu tanıma olanağını bulacağınız sosyal ağda randevuuyla çalışan kapalı-açık sosyal alanlara rezervasyon yapma, site içi servis saatlerini öğrenme, doğum, nişan kutlamalarınızda tüm komşularınıza bir tıkla ulaşma gibi sosyalleşmenizin önünü açan pek çok olanağa kişisel bilgisayarınızdan ve genel mekanlardaki bilgi kiosklarından ulaşabilirsiniz. 
 
Tünel kalıp sistemi ile inşaatı devam eden projede net kat yükseklikleri 2.78 metre. 
 
Konutların tamamı dışarıdan mantolamayla ısı yalıtımlı. Tüm dairelerin salon pencere boyutları zemin tavan arasında maksimum açıklıkta. Projede, merkezi doğalgaz ısıtma sistemi pay ölçer ile ücretlendiriliyor. 
 
Soğutmaya yönelik olarak 1 adet klima altyapısı hazır olarak teslim ediliyor. 30 kata kadar çıkan bloklarda yangın güvenlik kovası, bağımsız merdiven ve asansör ile hizmet vermekte.
 
Habertürk/Esin Tümer

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Innovia 4 projesinde ev alanlar mağdur!
  • 03.10.2018 11:58

Innovia 4 projesinde ev alanlar mağdur!

Yeşil Holding'in projesi olan İnnovia 4’ten daire alanlara evleri teslim edilmed ...

Innovia'da günlük kiralıklar ticari bloğa taşındı!
  • 11.07.2016 11:58

Innovia'da günlük kiralıklar ticari bloğa taşındı!

Beylikdüzü'nde son 4 yılda 8 bin 100 daire inşa eden Yeşil İnşaat, Beylikdüzü'nd ...

Innovia'ya şimdi taşın, peşinatı 1 yıl sonra öde
  • 23.01.2014 09:40

Innovia'ya şimdi taşın, peşinatı 1 yıl sonra öde

Innovia projesinde yeni bir kampanya başlatıldı ...

Innovia'da hemen teslim daireler için cazip fırsatlar sunuluyor
  • 21.01.2014 10:50

Innovia'da hemen teslim daireler için cazip fırsatlar sunuluyor

Innovia projelerinin 1, 2 ve 3'üncü etabında hemen teslim 270 daire satışa çıkıy ...

Innovia’da 8.100 dairenin teslimi tamamlandı
  • 14.01.2014 14:39

Innovia’da 8.100 dairenin teslimi tamamlandı

Avrupa’nın en büyük markalı konut projesi Innovia’da son dört yılda 8.100 daire ...

Innovia 4. Etap'ta 119 bin TL'lik 1+1'i 59 bin TL'ye alma fırsatı!
  • 27.09.2013 10:38

Innovia 4. Etap'ta 119 bin TL'lik 1+1'i 59 bin TL'ye alma fırsatı!

Yeşil GYO tarafından inşa edilen Innovia 4. Etap'ta 119 bin TL'lik 1+1 daireyi 5 ...