Yüzde 1 KDV ile konut satışları devam eden 25 konut projesi!

Yüzde 1 KDV ile konut satışları devam eden 25 konut projesi!

Maliye Bakanlığı’nın yeni uygulamasına göre, büyükşehirlerde metrekare fiyatı 500 ile 1000 lira arasında olan konutlardan yüzde 8, metrekaresi 1000 lira ve üzeri konutlardan yüzde 18 KDV alınacak. Böylece yeni konutlarda 150 metrekarenin altındaki daireler için uygulanan yüzde 1’lik KDV oranı değişmiş oldu

 

Düzenlemeye göre, yeni oranlar 1 Ocak 2013'ten sonra ruhsatı alınan ya da ihalesi yapılan konutları kapsayacak. Metrekare fiyatı yapı ruhsatının alındığı tarihte üzerinde yapıldığı arsanın vergi değerine göre hesaplanacak. Konutta KDV oranının değişmesiyle birlikte daha önce yüzde 1 KDV ile satışa sunulan konutlar, 150 metrekareyi geçiyorsa yüzde 18 KDV üzerinden satılacak.
 
KDV değişikliği, arsa emlak değeri 1.000 liranın üzerinde olan konut projeleri ve lüks birinci sınıf binalardaki tüm yeni yapılacak konutlarda ise metrekaresine bakılmaksızın uygulanacak. Bu durum ise eski KDV'den yararlanan projelere olan ilgiyi artırdı. İşte yüzde 1 KDV ile konut satışları devam eden 25 konut projesi.
 
SOYAK EVOSTAR
Soyak'ın inşası devam eden tüm konut projeleri yüzde 1 KDV taahhüdüyle satılıyor. Buna göre, Halkalı'daki Soyak Evostar ve Soyak Parks Aparts ile Esentepe'deki Soyak Soho ve İzmir'deki Soyak Siesta ve Soyak Mavişehir Optimus'ta tüm daireler yüzde 1 KDV taahhüdüyle satışa sunuluyor.
 
SPRADON VADİ
Kuzu Grup'un Spradon Vadi projesi yüzde 1 KDV'li satışlara devam ediyor. Kuzu Grup ve Emlak Konut GYO'nun Bahçeşehir 2. Bölge'de 160 bin metrekarelik inşaat alanı ve 42 bin metrekarelik arsa alanı üzerinde geliştirdiği proje 1037'si konut, 1 adet ticari üniteden oluşacak.
 
METROPOL İSTANBUL
Varyap-Gap İnşaat ortaklığıyla Ataşehir'de gerçekleştirilen Metropol İstanbul'dan konut sahibi olanlar yüzde 1 KDV'den yararlanacak.  2015'te tamamlanması planlanan proje, rezidans, alışveriş merkezi ve rekreasyon alanlarından oluşuyor.
 
EVORA İSTANBUL
Teknik Yapı'nın Tuzla'da gerçekleştirdiği 4 bin 704 konutluk Evora İstanbul da yüzde 1 KDV'den faydalandı. Toplam 300 dönümlük arazide Teknik Yapı tarafından gerçekleştirilen proje, etaplar halinde hayata geçiriliyor.
 
BİZİMEVLER 3-4-5
İhlas Holding tarafından Bahçeşehir - Ispartakule bölgesine inşa edilen Bizimevler 3, Bizimevler 4 ve Bizimevler 5 projelerinde KDV oranı yüzde 1.
 
ECLIPSE MASLAK
Avrupa Konutları markasını oluşturan Artaş İnşaat'ın hayata geçirdiği Eclipse Maslak projesinde yüzde 1 KDV artışı sürüyor. KDV artırımının dışında kalan projede 550 konut, 44 ofis ve ticari alanlar yer alıyor.
 
RINGS İSTANBUL
Sancaktepe'de Selin Yapı tarafından hayata geçirilen Rings İstanbul projesinde satışlar hızla devam ediyor. Proje KDV artışından da etkilenmedi.
 
MODERN COLLECTION
Dumankaya İnşaat'ın Bahçeşehir'deki projesi Modern Collection'da yüzde 1 KDV devam ediyor.
 
ELİTE SİDE HALKALI
Şua İnşaat imzası taşıyan Elite Side projesi Pendik Tavşantepe bölgesinde hayata geçiriliyor. İçerisinde 400 dairenin yer aldığı Elite Side projesinde 4+1 daireler 600 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Elite Side'da yüzde 1 KDV ile konut satışları devam ediyor.
 
CORRIDOR
Sur Yapı tarafından Güneşli'de hayata geçirilen Corridor konut projesinde de yüzde 1 KDV avantajı ile konut satışları sürüyor.
 
BİRİSTANBUL
Emlak Konut GYO & DPTÜ Konsorsiyumu tarafından hayata geçirilen 1stanbul'da 1.188 konut yer alıyor. 943 konutun satıldığı 1stanbul, Bahçeşehir'de yer alıyor. Projede yüzde 1 KDV ile konut satışları devam ediyor.
 
MAİ RESIDENCE
Mai Residence'ta 60 aya 0,59 faiz oranı ve yüzde 1 KDV avantajı devam ediyor. 2014 yılının Aralık ayında tamamlanması hedeflenen Mai Residence, Kartal'da yer alıyor. Projeyi Fer Yapı inşa ediyor.
 
NŞEHİR ESENYURT
Özyurtlar İnşaat'ın Esenyurt'ta hayata geçirdiği Nşehir projesinde yüzde 1 KDV'Li satışlar sürüyor. Nşehir'de toplam 578 konut bulunuyor.
 
VIAPORT HOUSES
76 bin metrekare inşaat alanı bulunan Viaport Houses & Suites, Kurtköy'de yükseliyor. Viaport Houses & Suites'ta yüzde 1 KDV avantajı sunuluyor.
 
DELUXIA DRAGOS
Deluxia Dragos'ta yüzde 1 KDV avantajıyla son 135 daire için son gün 28 Şubat. 72 aya kadar vade farksız ödeme imkanı sunan Deluxia Dragos, Maltepe'de yer alıyor. Teknik Yapı projesi olan Deluxia Dragos'ta stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri bulunuyor.
 
VADİSTANBUL
Vadistanbul'da yüzde 1 KDV ile konut satışları devam ediyor. Ayazağa'da konumlanan Vadistanbul, toplamda 424 bin metrekare üzerinde geliştiriliyor.
 
KORUFLORYA
KoruFlorya, yeni bir projeden ev satın almak isteyenler için yüksek KDV maliyetini ortadan kaldıran yüzde 1 KDV'li daireleri ile dikkat çekiyor. KoruFlorya 150 metrekarenin altında sınırlı sayıdaki yüzde 1 KDV'li daireleriyle ev sahibi olmak isteyenlere de avantaj sunuyor.
 
MALL OF ISTANBUL
Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nda (GYO), Mall of İstanbul Residence, Mecidiyeköy Ali Sami Yen Residence ve Korupark Evleri projesinde 150 metrekareye kadar olan evlerin KDV'si yüzde 1.
 
AYIŞIĞI VADİ EVLERİ
Demir İnşaat'ın Beylikdüzü'nde inşa ettiği Ayışığı Vadi Evleri toplam 489 konuttan oluşuyor.
Yüzde 1 KDV ile satışların sürdüğü projede kaliteli konut birimlerinin yanı sıra zengin ve iyi planlanmış spor, yaşam alanları ve eğlence üniteleri de ön plana çıkıyor.
 
BAHÇETEPE İSTANBUL
1.476 konuttan meydana gelen Bahçetepe İstanbul'da yüzde 1 KDV ile konut satışları devam ediyor.
2 bölümden meydana gelen Bahçetepe İstanbul, Başakşehir'de yükseliyor. Bahçetepe İstanbul'da 1+1'den 5+1'e kadar her zevke hitap eden konutlar bulunuyor.
 
MASLAK 1453
2015 yılının sonunda konut teslimleri yapılacak olan Maslak 1453 projesi Ağaoğlu Şirketler Grubu imzasıyla hayata geçiriliyor. Maslak 1453'te yüzde 1 KDV ile konut satışları sürüyor.
 
ÖZAK HAYAT TEPE
Bayrampaşa'da konumlandırılan Hayat Tepe, Özak GYO projesi olarak hayata geçiriliyor. Yüzde 1 KDV avantajıyla satışların devam ettiği Özak Hayat Tepe, 23 katlı 3 bloktan meydana geliyor.
 
İZ TOWER KARTAL
EgeYapı Group, projelerine yüzde 1 KDV avantajıyla devam ediyor. Batışehir, Pega Kartal ve İz Tower yüzde 1 KDV avantajının devam ettiği projeler arasında.
 
BAHÇELİ VADİ
Çengelköy Bahçeli Vadi'de yüzde 1 KDV avantajı ile satışlar devam ediyor. Dekar Yapı projesi olan Bahçeli Vadi, Çengelköy'de inşa ediliyor.
 
ORMANADA
İlk etabı Nisan 2013'te teslim edilecek Ormanada'da yüzde 1'lik KDV uygulanıyor. Eczacıbaşı'nın projesi Zekariyaköy'de yer alıyor.
 
Yavuz Karaman

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Metropol İstanbul’dan çocuklara okula dönüş hediyesi!
  • 31.08.2021 17:33

Metropol İstanbul’dan çocuklara okula dönüş hediyesi!

Metropol İstanbul'da 30 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde toplamda 400 TL ve üzeri al ...