Yüksek Vadi'de 4. etapta 90 bin liraya!

Yüksek Vadi'de 4. etapta 90 bin liraya!

İzmir'de yapılan Yüksek Vadi projesinde 4. etap yakında satışa çıkıyor. Yüksek Vadi Evleri'nde konut fiyatları 90 bin liradan başlıyor

Kaynak: MURAT ŞAHİN / Yeni Asır

ESBAŞ ve Ekidji'nin Yönetim Kurulu başkanları Kaya Tuncer ve Dikran Masis, İzmir'deki yatırımlarını artırma kararı aldı. Ortak oldukları Karşıyaka'daki toplam 2 bin 250 konuttan oluşan Yüksek Vadi Evleri projesinde bugüne kadar 3 etapta 850 konut üretimi yapan Tuncer ve Masis, Yüksek Vadi Evleri'nin dördüncü etabı için de 25 milyon liralık yatırım kararı aldı. İşadamları, Yüksek Vadi Evleri için daha sonraki dönemde planladıkları yatırım kararını erkene alırken, 18 ayda tamamlanacak Yüksek Vadi Evleri ile kente 150 konut daha kazandırılacak.

Yüksek Vadi Evleri projesi, ana yatırımcı ESBAŞ (Ege Serbest Bölge A.Ş.) önderliğindeki Mopsan İnşaat A.Ş. ile Eskidji tarafından hayata geçirilirken, 4 yıl önce başlayan Yüksek Vadi Evleri ekonomide yaşanan kriz döneminde yavaşlayarak devam etmişti. Krizin etkilerinin yavaş yavaş ortadan kalkması ile yatırımlarını öne alan Tuncer ve Masis, 18 ay içinde yüzlerce kişiye istihdam sağlarken, kente 25 milyon liralık daha yatırım yapacak.
 
Yüksek Vadi Evleri projesinin tanıtım ve satışını yapan Eskidji firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Dikran Masis, İzmir'e inandıkları için yatırım kararlarını öne çektiklerini belirtti. 1.5 yılda kente 25 milyon liralık daha yatırım gerçekleştireceklerini açıklayan Masis, bugüne kadar 850 konutun inşaatını bitirerek teslim ettiklerini ve İzmir'e örnek bir proje kazandırdıklarını dile getirdi. Masis, şu bilgileri verdi:
 
"Yüksek Vadi Evleri projesinde ev satın alanlar nezdinde büyük bir müşteri memnuniyeti sağladık. Yatırım için ev alanlar da, oturmak için ev alanlar da çok mutlu. Yüksek Vadi Evleri projesinde, krizin en derinleştiği dönemlerde bile fiyatlar gerilemek bir yana sürekli arttı. Yüksek Vadi Evleri projesinin başarısının altında yatan en önemli unsur bu. Bizden ev alanlar hep kazandı. Evlerimiz, her dönemde prim yaptı. Krizin etkisinin azaldığı bu dönemde biz de İzmirlilerin sahip çıktığı Yüksek Vadi Evleri projemizin 4. etabına başlama kararı aldık. Önümüze yeni fırsatlar çıkarsa, kente yatırıma devam edeceğiz."
 
Yüksek Vadi Evleri'nin ekonomik krizden çok fazla etkilenmediğini, özellikle son bir yıl içerisinde satışlarda iyi bir ivme yakaladıklarını ifade eden ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Tuncer de ellerindeki konutların büyük bir bölümünü sattıklarını söyledi.
 
Yüksek Vadi Evleri'nde 90 BİN LİRAYA
İzmirlilerin ilgisi nedeniyle ek yatırım kararını öne aldıklarını vurgulayan Tuncer, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yüksek Vadi Evleri projesinde bugüne kadar 3 etapta 850 konut inşa ettik. Yüksek Vadi Evleri projemizin tamamı 2 bin 250 konuttan oluşuyor. Son 1 yıl içinde özellikle elimizdeki 1+1, 2+1 ve küçük 3+1 dairelerimizin tamamına yakınını sattık. Bunun üzerine Yüksek Vadi Evleri projesinde 4. etap inşaatların başlama tarihini erkene aldık. Yakında 4. etap inşaatlara başlayacağız. Yüksek Vadi Evleri projesinin bu etabında , fiyatları 90 bin ile 180 bin TL arasında değişen 1+1 , 2+1 ve 3+1 daireler inşa edeceğiz. Toplam yatırım tutarımız yaklaşık 25 milyon TL olacak. Yüksek Vadi Evleri projesinde bu etaptaki inşaatları 18 ayda tamamlayacağız."
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz