Yorum İstanbul'da 217 bin TL'ye 1+1 daire!

Yorum İstanbul'da 217 bin TL'ye 1+1 daire!

FORUM İstanbul'un hemen yanıbaşında yükselen 558 daireli Yorum İstanbul, 2012 yılı Eylül ayında teslim

FORUM İstanbul'un hemen yanıbaşında yükselen 558 daireli Yorum İstanbul, 2012 yılı Eylül ayında teslim
edilecekti. Proje sahibi Turkmall ve Yorum İnşaat işi sıkı tuttu, projenin yüklenicisi Ankaralı Çalışkanlar İnşaat da adı gibi çalışkan çıkınca teslimat 2011 yılı Kasım ayı sonuna çekildi. Projeye başta Bayrampaşalılar olmak üzere civar bölge büyük ilgi gösterdi. Bayrampaşa'da evler genellikle geniş olduğu için projede de 143 metrekarelik büyük evler hızla satılıp tükendi

 
Forum İstanbul, açıldığı günden itibaren Istanbullular'ın çekim merkezi olmayı başarmıştı.
Turkuazoo'su, buz müzesi, Dcea'sı kolay ulaşımı ile hiç müşteri sıkması yaşamadı. Bulunduğu bölgeye yakın Bayrampaşa, Edirnekapı, Gaziosmanpaşa gibi noktalarda neredeyse 3.5 milyon kişi yaşıyor. Ancak bu bölge ulaşım olarak bakınca kelimenin gerçek anlamı ile İstanbul'un kalbi olduğu halde nitelikli konuta aç bir bölge. (Daha önce de sözünü etmiştim. Güneşli'deki bir proje İstanbul'un kalbi diye lanse ediliyordu. Eğer Güneşli İstanbul'un kalbi ise Bayrampaşa nesi olur acaba?) Nitelikli konut açlığı büyük olunca İstanbul Yorum projesine özellikle civar semtlerden büyük ilgi oldu. Forum İstanbul'un hemen yanıbaşındaki Yorum İstanbul, çok fazla sesini yükseltmedi ancak satışa çıktığı Ekim ayından bu yana yüzde 56'sı şahidi. Proje Koordinatörü Cenk Biber, "Bu sayı tapu satışlarını gösteriyor. Buna rezervasyonlar dahil değil. Tabir yerindeyse kulaktan kulağa satış yöntemi gerçekleştirdik" dedi.


Biber, ilk etapta Bayrampaşa'da konut işine girdiklerinde satış ekibinin biraz tedirgin olduğunu belirttikten sonra şöyle devam etti:

"Burası bizim ilk konut projemizdi. Satış ekibini kurarken, projenin Bayrampaşa olduğunu duyanlar önce biraz homurdandı. Burayı satmak zor olur diyenler oldu. Oysa burası çok doğru bir lokasyondu. Ne kadar doğru bir noktada olduğumuzu da çok çabuk anladık. Henüz satış ofisimizi kurmamıştık, bir konteynerde ilk hazırlıklarımızı yaparken bile ev sattık."


Bayrampaşalı büyük sever

Bu arada söze Yorum İstanbul Sahş Müdürü Füsun Kapkı giriyor. Bayrampaşa civarında daha çok Balkan göçmenlerinin oturduğuna dikkat çekiyor ve "Onlar da genel olarak büyük, çok odalı evlerde oturmayı seviyorlar. Alışkanlıklarını değiştirmek istemedikleri için projede 3+1 dubleks daireleri civar bölgeden yoğun talep aldık Dolayısıyla bu evlerimiz kısa sürede tükendi" diye konuştu.


Bundan sonra Bayrampaşa civarında konut projesi yapacaklara ipucu olabilecek bir bilgi. 1+l'leri daha az tutan, 140 metrekarenin üzerindeki dairelere ağırlık veren satarken zorlanmaz.
Yine Füsun Kıpkı'nın aktardığı bilgilerden öğreniyorum ki şu an Türk basketbolünü NBA'de başanyla . temsil eden Semih Erden'in Bayrampaya'da oturan ailesi de Yorum İstanbul'dan ev alanlar arasında.
 

Bu bölgeye inanıyoruz

Cenk Biber, Turkmall ve Yorum olarak Bayram- paşa bölgesinde diğer fırsatlara baktıklarını bu bölgede arsa üretmek istediklerini de belirtti. Biber "burası gayrimenkul geliştirmek için çok ideal bir yer. Küçük sa. nayi tesisleri var. Rahatlıkla başka bölgelere gidebilirler ve bulunduklan arsalan konut projelerine terkedebilirler. Aynca işadamı olduklan için onlarla anlaşmak el sıkışmak da kolay oluyor. Almasını da satmasını da biliyorlar. Bu nedenle bölgede başka işler de yapabiliriz" diye konuşlu.


Peşin ödemede yüzde 6 indirim var

AVRUPA'NIN en büyük alışveriş mer- 'kezi Forum İstanbul'un hemen yanı başında r" hızla gelişen bölgede yer alan Yorum İstanbul, 30 Nisan 2011 tarihine kadar geçerli olacak satış kampanyasına başladı. Kampanya kapsamında, ev sahibi olmak isteyenlere "0" peşinat ve esnek ödeme seçenekleri sunuluyor. Bu arada vereceğiniz tüm peşinatta yüzde 6'lık indirim yapılıyor.
Ayrıca kampanya döneminde 60 ay vadede 0.59 faizle kredi kullanmak mümkün.
Toplam 558 daireden oluşan projede, 1+1 'den 3+1'e, 62 rrr'den 143 m2'ye, bahçe katından 3+1 dubleks ve teraslı dairenin yer aldığı seçenekler sunuluyor. Peyzaj alanlarıyla da dikkat çeken Yorum İstanbul'un 16 bin 500 metrekare yeşil alanı var. Dediğim gibi 143 metrekarelik dubleks 3+Vler tüken miş. Şu an satışta ağırlığı 1+1 ve 2+1 olan 250'ye -yakın daire var. Satış listesini aşağıda • verdim. 1+1'ler küçük metrekareli ancak örnek daireyi gezdim çok kullanışlı. Ayrıca 1 +1 de olsa tüm evlere kapalı otoparkta yer verilmiş durumda. 1+1'lere tanınan bir başka avantaj da otoparkta verilen depo. Bu depolar 3 ile 6 metrekare arasında büyüklüğe sahip. 558 daire var ancak kapalı otopark 600 araç kapasiteli.
Yorum İstanbul'un toplam oturma alanı 21 bin metrekare. 5 blokta yükselen Yorum İstanbul'da 6.9,14 ve 18 katlı bloklar ve 20 değişik tipde daire seçeneği var. Projenin ortasındaki yüzme havuzu, süs havuzu ve botanik bahçesi gösterişli olacak gibi görünüyor. Tüm araçlar kapalı otoparka indiği için, proje içinde araç olmayacak. Bisik let ve koşu parkurları bir de mini futbol sa.-.hasi-var.
Her blokta kat bahçeleri olacak ve bu bahçeler ortak kullanıma açık. Bünyamin Derman tarafından çizilen projede küçük ama çıkılabilen balkonlar da var. 60-90 santim genişliğindeki balkonlar Fransız balkondan biraz daha geniş olacak.
Resepsiyon hizmetinin de olacağı Yorum İstanbul'da daire sahipleri 1 yıl boyunca back-up hizmetinden ücretsiz yararlanacak. Cenk Biber, aidat konusunda da "Maliyetleri düşürecek bir proje olsun istedik. Mesela tek bir giriş kapımız var. Dolayısıyla güvenlik elemanında ciddi tasarruf olabilecek. Ekstra 1 kapı, 10 eleman demek.
Çalışmalarımız aidatın metrekare başına 1.5 TL civarında olacağını gösteriyor" dedi.
 

Sebze Hali'nin önündeki yol hayat kurtaracak
İSTANBUL Forum hakikaten devasa bir alışveriş merkezi. Geçen hafta sonu gitmek istediğimizde arabamız otogar girişinin önünde trafikte sıkıştı. Yorum İstanbul'a test/e gittiğimde Cenk Biber'e, 'Sanırım en büyük handikapınız, Forum İstanbul'un Cumartesi Pazar günleri yaşadığı yoğunluk olacak. Acaba insanlar bu kalabalığı görüp AVM'nin hemen yanıbaşında bir ev almasak der mi?' diyorum.
Cenk Biber şöyle yanıt veriyor: Haklısınız özellikle Pazar günleri burası ana baba günü oluyor. Tam da bizim şu an satış ofisimizin önünde yer alan göbekte trafik içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Ancak Yorum İstanbul sakinleri bu kalabalığa hiç girmeden evlerine rahatlıkla girip çıkabilecekler. Yorum İstanbul'a 6 ana giriş var. Pazar günleri en uygunu Sebze Hali'nin önünden geçen yol.
Sebze Hali Pazar günleri kapalı olduğu için tenha oluyor."

Neden şehrin tam merkezi?
MEVCUT projeler içinde hem havaalanı hattına hem de Taksim hattına eşit mesafede olanını bulmak zor. Yorum İstanbul'un koordinatlarını verince neden şehrin gerçek kalbinde olduğu daha iyi anlaşılabilir: İki dakikalık yürüme mesafesinde bulunan metro istasyonu ile TEM ve E5 bağlantı yollarının sağladığı kolay ulaşım avantajlarının yanısıra, İstanbul'un en can alıcı noktaları olan, Atatürk Havalimanına 9 km., Yenikapı İskelesine 7 km., FSM Köprüsü, Maslak, İkitelli Olimpiyat Stadına 11 km., Taksim'e 8 km. ve Eminönü'ne 7 km. mesafede bulunuyor.

Ankaralı Çalışkanlar İstanbul'da adını duyuracak
YORUM İstanbul'da ilk kazma vurulduğunda inşaatın Eylül 2012'de bitmesi ve o tarihte konut sahiplerine anahtar teslimi yapılması planlanmış satın alanlara da bu tarihe taahhütte bulunulmuştu. Ancak inşaatı yapan Ankaralı Çalışkanlar İnşaat oldukça hızlı çıkınca tüm planlar altüst olmuş vaziyette. Bloklar yükselmiş. Teslim tarihi de 2011 Kasım ayına çekilmiş vaziyette. Aralık 2011 'de tüm anahtarların teslim edilmesi planlanıyor. Buradan ev alırken hesabını kitabını kılı kırk yaran bir şekilde yapanlar için büyük avantaj.
Düşünsenize belki kiracısınız, bir an önce evinizin bitmesini istiyorsunuz.
Hem taksit ödüyorsunuz hem de kira.
Bir anda 10 aylık bir avantaj sağlıyorsunuz. 10 ay önce kira geliri elde etmeye başlıyorsunuz. Cenk Biber "Ankaralı bir yüklenici olan Çalışkanlar, bu proje ile İstanbul'a girdi. Çok başarılılar. Tahmin ediyorum bunu onlar da prestij projesi gördü ve İstanbul konut pazarında iyi bir referans elde etmek istedi" dedi.

Daireler 217 bin TL'den başlıyor
 

 

Oda sayısı

Daire tipi

Metrekare

Alt-üst fiyat

1+1

Bahçe katı

62-65

217-322 bin TL

1+1

Normal kat

65

255-264 bin TL

2+1

Bahçe katı

86-119

362-493 bin TL

2+1

Normal kat

108-119

411-419 bin TL

3+1

Bahçe katı

128

548-575 bin TL

3+1

Normal kat

128

514-529 bin TL

3+1

Dubleks

148

 Satış tamamlanmış

Kaynak: Ercan İnan / Vatan
 

Yorum İstanbul Evleri iletişim bilgileri
Web: http://yorumistanbulevleri.com

E-posta: bilgi@yorumistanbul.com

Tel: 444 84 94

Tel: 0 216 640 94 98 

  • Etiketler:

Yorum Yaz