Yeni MESA projesi, MESA Koza 66'nın temeli atıldı

Yeni MESA projesi, MESA Koza 66'nın temeli atıldı

Başkent’te yaşama değer katacak yeni bir MESA projesinin daha temeli atıldı

Konutun referans markası MESA'nın, Ankara'nın en gözde semti Gaziosmanpaşa'daki yeni projesi MESA Koza 66'nın temeli atıldı. Ankara'nın prestijli bölgesi Koza Sokak'ta yükselen MESA Koza 66, Başkentlilere, şehirden kopmadan konforlu yaşam olanakları sunuyor. 

Türkiye inşaat sektörünün ve konutun ‘kalite' ve ‘güven' ile anılan markası MESA'nın, Ankara Gaziosmanpaşa'daki İlbank arazisinde hayata geçirdiği yeni projesinin temel atma töreni yapıldı. Başkentin en prestijli bölgelerinden biri olan Koza Sokak'ta yer alan projenin temel atma törenine, MESA Holding Yönetimi Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, üst düzey yöneticileri ile İlbank Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu ve İlbank yetkilileri katıldı. 

Gaziosmanpaşa'da hayata geçirdiği projeler ile bölgenin bugünkü değerine ulaşmasında MESA'nın gerçekleştirdiği önemli katkılara dikkat çeken Erhan Boysanoğlu, “Mükemmeliyetçi bir yaklaşım ve kalite önceliğiyle 45 yıldır imza attığı birçok projede ürettiği milyonlarca metrekarelik inşaat alanı ve on binlerce konut ile Türkiye'ye sayısız değer katan MESA, şimdi de Ankara'daki yeni projesi ile bölgedeki yaşam standartlarını daha da yükseltiyor. Başkentin gözdesi Gaziosmanpaşa'da hayata geçirdiğimiz MESA Koza 66 projesi ile Ankaralılara, konfor, prestij ve şehrin tam kalbinde ayrıcalıklı yaşam alanını bir arada sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

mesa koza 66
MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, İlbank Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu, MESA Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür Can Aynagöz

Gaziosmanpaşa'da bilinen MESA kalitesi

Gaziosmanpaşa'ya bir kez daha MESA imzasını taşıyan MESA Koza 66, Koza Sokak'ta çok özel bir konumda yer alan 8.766 metrekarelik bir arazi üzerinde yükseliyor. 

Zemin + 35 katlı kule blok ve zemin + 8 katlı yatay blok olmak üzere iki bloktan oluşan site, iki farklı alternatif yaşam biçimini bir arada sunuyor. Proje, 66, “Kule”de 156 ve “Yatay Blok”ta ise 50 daire olmak üzere, çeşitli tip ve büyüklüklerde sunduğu toplam 206 konut alternatifiyle tüm ihtiyaçlara yanıt veriyor. 
Kule ve Yatay Bloklardaki konutların farklı büyüklük ve konseptlerde tasarlandığı MESA Koza 66'da; ‘sunulanlarla yetinmek' yerine ‘kendi yaşam tarzına ve tercihlerine göre seçim yapma' olanağı sunuyor.

‘Kule'de eşsiz panoramik kent manzarası, “Yatay Blok”ta doğa ile iç içe esnek yaşam alanları

Koza Sokak yönünde tasarlanan dikey blok “Kule”; bir yandan yaşam alanında daha kompakt ve klasik çözümler sağlarken, diğer yandan ise gökyüzüne uzanan yapısı, saydam cepheleri ve yumuşatılmış hatları ile içinde oturanlara panoramik bir kent manzarası hediye ediyor. Projenin “Kule”sinde; büyüklüğü net 76 ile 264 metrekare arasında değişen büyüklüklerde, 2+1'den 6+1'e kadar farklı tipte zengin daire seçenekleri bulunuyor. 

Proje arazisinin güneydoğusunda, geniş bir vadi manzarası görecek şekilde tasarlanan “Yatay Blok”ta ise daireler, bulundukları kata göre farklılaşan teraslara, geniş balkonlara ve bahçelere sahip. MESA Koza 66, şehrin merkezinde bahçeye, büyük bitkiler ve çiçeklerle süslenmiş geniş balkonlara özlem duyanlara, gerçek anlamda arzuladıkları yaşam alanlarını sunuyor. Sitenin “Yatay Blok”unda yer alan net 66,5 ile 144,5 metrekare arasında değişen büyüklüklerde, stüdyo tipinden 3+1'e kadar farklı tipteki daireler; içindeki galeriler, iç boşluklar ve esnek yaşam alanları sayesinde kişilere, ‘kendi tercih ve yaşam alışkanlıklarına göre evini tasarlama' ayrıcalığı sağlıyor.

Dışarıda doğa, altta ise spor buluşturacak

MESA KOZA 66'da yatay ve dikey konut blokları, dışarıda güçlü peyzajı ve doğal bitkiler ile süslenmiş bir avlu; içeride ise kapalı yüzme havuzu ve fitness salonu birleştiriyor. Sadece site sakinlerinin kullanımına açık olacak bu tesisler, aynı zamanda konfor ve prestij odağında kurgulanan bu seçkin yaşam kompleksinin kalbini de oluşturuyor. 

Seçkin yaşama dair her detay kalite ile şekillendi

Yüksek standartları ile dikkat çeken projede, 24 saat çok noktalı kameralı izlemesi ve şifreli elektronik sistem ile güvenlik en üst seviyede tutuluyor. Araç ve yayalar için dört ayrı cephede giriş kapıları bulunan bloklarda, giriş ve çıkışları 3 ayrı kotta düzenlenen 322 araçlık kapalı, 50 araçlık da açık otopark bulunuyor. MESA Koza 66'da her daireye en az bir, büyük konutlara ise 3 araçlık park yeri düşüyor. 
2016 yılında teslim edilecek olan konutlar, prestiji, yatırım değeri ve kaliteli tasarımı ile şehrin ve hayatın tam kalbinde seçkin yaşam fırsatları sunuyor. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Mesa Mesken, bahçeli müstakil konutlarda bahçeleri genişletecek
  • 01.10.2021 09:43

Mesa Mesken, bahçeli müstakil konutlarda bahçeleri genişletecek

İstanbul’un gelişim bölgelerinde ve sahil kentlerinde büyük çaplı yeni projeler ...

MESA Mesken’den Pilot Cem Bölükbaşı’na destek!
  • 10.07.2021 16:18

MESA Mesken’den Pilot Cem Bölükbaşı’na destek!

Gayrimenkul sektöründe “ilk” ve “en”leri hayata geçiren MESA, son dönemde sosyal ...

Mesa Mesken'in tanıtım filmi yayında!
  • 20.09.2017 17:12

Mesa Mesken'in tanıtım filmi yayında!

Toplu konut yaklaşımını temelinden değiştiren MESA Mesken'in tanıtım filmi Emlak ...

Mesa Koza 66 Ankara görücüye çıktı!
  • 06.04.2015 17:30

Mesa Koza 66 Ankara görücüye çıktı!

Mesa'nın Ankara'daki yeni projesi Mesa Koza 66, büyükelçiliklere yakın konumuyla ...

Erhan Boysanoğlu'nun gözüyle Tema İstanbul projesi...
  • 12.03.2014 19:46

Erhan Boysanoğlu'nun gözüyle Tema İstanbul projesi...

MESA Mesken Yönetim Kurulu Başkanı, Mipim 2014'te Tema İstanbul'un detaylarını e ...

Mesa Koza 66 ve Mesa Cadde'ye büyük ödül!
  • 30.10.2017 14:36

Mesa Koza 66 ve Mesa Cadde'ye büyük ödül!

Mesa'nın Koza 66 ve Cadde projeleri International Property Awards 2017-2018’de ö ...