Trendist Ataşehir'de geri dönüşümle 10 milyon lira tasarruf

Trendist Ataşehir'de geri dönüşümle 10 milyon lira tasarruf

Hafriyat ve inşaat süreci hızla devam eden Trendist Ataşehir projesi uyguladığı çevreci yaklaşım ile hem doğaya katkı sağlıyor hem de tasarruf ediyor

Trendist Ataşehir hafriyat alanından çıkan faydalı malzemeleri yerinde geri dönüştürerek yeniden inşaat sürecinde kullanıyor. Saatte yaklaşık 200 ton malzemenin geri dönüştürüldüğü proje, bu yöntem ile 10 milyon TL'lik tasarruf sağlayacak.

Lokasyonu, mimarisi ve sunduğu yaşam alternatifleriyle ‘Tüm Zamanların Projesi' olarak tasarlanan Trendist Ataşehir, inşaat süresince uyguladığı çevreci yaklaşımla dikkat çekiyor. Finans merkezi olmaya hazırlanan Ataşehir'in en gözde projelerinden Trendist Ataşehir hafriyat alanında yer alan ağaçları önce tek tek projenin hemen yanında yer almaya hazırlanan Ataşehir Kent Park proje alanına taşıdı. 57 dönümlük alanda yürütülen hafriyat çalışmalarında şimdi de yerinde geri dönüşüme yönelik uygulamalar hayata geçiriliyor. 

Proje hafriyat alanından çıkan ağırlıklı kaya parçaları konkasör adı verilen kırma - öğütme sisteminden geçirilerek farklı çaplara sahip elek sitemine aktarılıyor. Konkasör ve elek sistemiyle kaya malzeme mıcır, taştozu gibi ince granüllü ve inşaatta kullanılacak malzemelere dönüştürülüyor. 0-8 mm, 8-38 mm ve 38 mm üstü olarak ayrıştırılabilen malzemeler; dolgu malzemesi, temel altı blokaj, agrega gibi amaçlarla inşaat sürecinde yeniden değerlendiriliyor. 

trendist ataşehir bahçesi

Hem Çevreci Hem Tasarruflu  

Projede uygulanan geri dönüşüm çalışmaları ile ilgili değerlendirme yapan Trendist Atasehir Proje Koordinatörü Mustafa Orman “Proje sahamızda çalışmalara başladığımız ilk andan itibaren doğaya saygılı bir yaklaşım içinde olmaya gayret ettik. Hafriyat alanında uyguladığımız geri dönüşüm çalışmaları da bu anlayışımızın bir yansıması. Hafriyat alanından çıkan faydalı malzemeleri döküm sahalarına taşımaktansa dönüştürerek inşaattımızda yeniden kullanıyoruz. Böylece dışarıdan temin etmemiz gereken malzemeyi de kendimiz, kendi sahamızda üretebiliyoruz” dedi. 

Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Çevre Koruma Müdürlükleri'nden izinler alınarak hayata geçirilen geri dönüşüm sistemiyle Trendist Ataşehir projesinde saatte yaklaşık 200 ton malzeme geri dönüştürülebiliyor. Doğaya saygılı bu yöntem ile Trendist Ataşehir projesi önemli bir maliyet avantajı da sağlıyor. Bu sistem ile projenin inşaat sürecinde yaklaşık 10 milyon TL'lik tasarruf elde edilecek. 

Ataşehir'in merkezinde K Yapı ve Solid İnşaat tarafından hayata geçirilen Trendist Ataşehir projesinde 13 adet 8 katlı, 3 adet ise 33 katlı olmak üzere 16 blokta toplam 820 adet konut bulunuyor. Klasik ve modern Avrupa mimarisinin harmanlandığı projede 1+1'den 4+1'e kadar farklı daire seçenekleri ile farklı taleplere uygun yaşam çözümleri sunuluyor. Ataşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında yapımına başlanacak ve İstanbul'un en büyük şehir parklarından biri olmaya hazırlanan Kent Park projesine komşu olan proje  sosyal tesisleri, yüksek yatırım değeri ve geniş yeşil alanları ile dikkat çekiyor. Katma değer vergisi oranının yüzde 1 olduğu projenin 2015 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Trendist Ataşehir İletişim Bilgileri;

Web: http://www.trendistatasehir.com/
Telefon: 444 62 12

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Trendist Ataşehir'deki gelişmeler paylaşıldı!
  • 18.04.2015 16:51

Trendist Ataşehir'deki gelişmeler paylaşıldı!

K Yapı ve Solid İnşaat ortaklığında hayata geçirilen Trendist Ataşehir'deki son ...

Trendist Ataşehir'i Mustafa Orman'dan dinleyin!
  • 29.11.2014 16:12

Trendist Ataşehir'i Mustafa Orman'dan dinleyin!

K Yapı ve Solid İnşaat Ortaklığı Genel Müdürü Erdem Mustafa Orman, Trendist Ataş ...

Mustafa Orman, Trendist Ataşehir'in detaylarını açıklıyor
  • 08.11.2013 15:57

Mustafa Orman, Trendist Ataşehir'in detaylarını açıklıyor

K Yapı yönetim Kurulu Üyesi ve Trendist Ataşehir Proje Koordinatörü Mustafa Orma ...

Trendist Ataşehir basın lansmanı yayında
  • 08.11.2013 15:38

Trendist Ataşehir basın lansmanı yayında

K Yapı ve Solid İnşaat ortaklığında inşa edilen Trendist Ataşehir basın lansmanı ...

Trendist Ataşehir'in Mazhar Alanson'lu reklam filmi
  • 08.11.2013 13:30

Trendist Ataşehir'in Mazhar Alanson'lu reklam filmi

Trendist Ataşehir'in reklam yüzü Mazhar Alanson oldu ...

Trendist Ataşehir'in tanıtım filmi yayında
  • 08.11.2013 13:28

Trendist Ataşehir'in tanıtım filmi yayında

820 daireden meydana gelen Trendist Ataşehir, K Yapı ve Solid İnşaat ortaklığınd ...