Transform Fikirtepe'de Proje Sensin uygulaması devrede!

Transform Fikirtepe'de Proje Sensin uygulaması devrede!

Kentsel dönüşüm kapsamında yükselen Transform Fikirtepe'de başlayan Proje Sensin uygulamasıyla kullanım alanları, alıcıların tercihine bırakılacak.

Obaköy Gayrimenkul ve Haldız İnşaat iş birliğiyle hayata geçirilen Transform Fikirtepe için hazırlanan "Proje Sensin" uygulamasıyla evler, ofisler ve ortak kullanım alanları projeyi seçenlerin tercihiyle şekillenecek.

Transform Fikirtepe'nin tanıtım toplantısı, Haldız İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Haldız, Obaköy Gayrimenkul Genel Müdürü Fatih Küçükcan ile şirketlerin genel koordinatörlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Fatih Haldız, "Proje Sensin" uygulamasıyla Transform Fikirtepe'nin, sektördeki tek insan odaklı projeyi hayata geçirdiğini belirterek, uygulamanın, projeyi yalnızca bir yaşam alanı olmaktan çıkartıp aynı zamanda benzersiz bir deneyim haline getirdiğini kaydetti.

Transform Fikirtepe'ye yatırım yapanların, yatırımlarını sürekli büyütecek bir konsept satın aldıklarını vurgulayan Haldız, "Bugüne kadar tüm projeler, inşa edilip insanların beğenisine sunuluyordu. Biz hem inşaat aşamasında hem de sonrasında projeyi konut sahibi olanların istekleri doğrultusunda şekillendiriyoruz. Proje yatırımcıları ve sakinleri, kendilerine özel olarak geliştirilmiş mobil uygulama sayesinde proje sürecinde ve sonrasında yaşam alanlarını kendi tercihlerine göre şekillendirebilecek." diye konuştu.

Haldız, Fikirtepe projesindeki hak sahipleri ile görüşmeye 3 yıl önce başladıklarını aktararak, projenin inşaat yatırım bedelinin 300 milyon lira, toplam değerinin ise yaklaşık 1 milyar lira olduğunu ifade etti.

Fikirtepe'de satışların ağır ilerlediği algısına ilişkin Haldız, "Böyle bir algı olsaydı her 6 ayda bir fiyatlara zam yapıyor olmazdık. Fiyatlar artıyor ve talep geliyor. Hiçbir inşaat firması 8 bin liradan satışa başlayıp 6 bin liraya düşürmedi." şeklinde konuştu.

Haldız, İstanbul'da geçen yıl itibarıyla 100 milyar dolarlık yatırım başladığına işaret ederek, "Bir bölgede böyle yatırımlar varken konut ve arsa fiyatlarının geri gelme şansı yok. Her geçen gün de artıyor. Fikirtepe'deki projemizi 2014'de hak sahipleriyle anlaşmaya başladığımızda 5-6 bin liradan satarız diye düşünüyorduk. Bugüne geldiğimizde bu rakamın neredeyse 2 katını yakaladık." yorumunu yaptı. 

Fikirtepe'nin hak ettiği yerde olmadığını düşünüyoruz

Fatih Küçükcan da "Proje Sensin" uygulamasıyla proje sakinleri ve yatırımcılara ortak kullanım alanlarına yönelik tercihlerini soracaklarını belirterek, "Örneğin yapılacak oylama ile boş bir bölümün müzik odası mı yoksa sinema salonu mu olacağına uygulamayı kullananlar karar verecek. Site sakinleri toplantı salonunu, konferans odasını, kuru temizleme hizmetini, temizlik, kargo, taksi, teknik servis hizmetlerini bir dokunuşla organize edebilecek." bilgisini verdi. 

Fikirtepe'de bölgesinde kentsel dönüşüm yapan firmaların plansızlıktan kaynaklanan kira yükünü müşterileriyle paylaşmak istediğine işaret eden Küçükcan, şu değerlendirmelerde bulundu.

"Biz planlamayı iyi yaptık ve hak sahiplerinin evlerinden çıkmalarını ruhsat almaya yakın istedik. Bu nedenle fazla bir kira yükümüz olmadı. Fikirtepe'nin hak ettiği yerde olmadığını düşünüyoruz. Sektöre kısa süreli değil uzun süreli bakmak lazım. İstanbul'da gayrimenkul hiçbir zaman kötü olmadı. Kısa süreli dalgalanmalar olabilir ama bunlara fazla aldırış etmemek lazım. Gelecek güzel gözüküyor. İstanbul her zaman gayrimenkulde bir numara." değerlendirmesinde bulundu.

Konutların metrekare fiyatı 7 ila 12 bin lira arasında

Verilen bilgiye göre, verimli, konforlu, akılcı ve kullanıcı dostu bir mimari ile inşa edilen Transform Fikirtepe, yaşamın başladığı günden itibaren proje sakini ve yatırımcıların beklentilerine göre şekillenecek.

Yüzde sıfır faiz ve teslimde ödeme seçeneklerinin yanı sıra Transform Fikirtepe ailesine katılanlar ortak kullanım alanlarını nasıl şekillendireceklerine kendileri karar verecek.

22 bin 466 metrekare arsa üzerindeki 4 blokta bin 80 konut ve ofis ile 12 adet ticari birimi içeren toplam 157 bin metrekare inşaat alanına sahip Transform Fikirtepe, 45 ila 277 metrekare arasında değişen farklı konut seçeneklerine sahip.

Hak sahiplerine ait olan kısmın dışında kalan 230 ofis ve 250 konutun toplam yüzde 35'i satılırken, projenin Nisan 2019'da bitirilmesi öngörülüyor.

Projedeki ofisler metrekare fiyatı 8-12 bin liradan, konutlar ise 7-12 bin liradan alıcı bulurken konutların satışına Ekim 2016'da başlandı.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Fikirtepe'de düğüm çözülüyor! 1134 konut tamamlandı!
  • 11.04.2022 12:12

Fikirtepe'de düğüm çözülüyor! 1134 konut tamamlandı!

İstanbul'daki kentsel dönüşüm noktalarından Kadıköy Fikirtepe'de düğüm çözülüyor ...

Emlak Konut'tan Fikirtepe kentsel dönüşümü için yeni imza!
  • 08.03.2022 09:50

Emlak Konut'tan Fikirtepe kentsel dönüşümü için yeni imza!

Emlak Konut GYO, Fikirtepe'nin kentsel dönüşümünde son olarak Ilgın İnşaat ile s ...

Maksem Yapı, Fikirtepe'nin kentsel dönüşümünde rol alacak!
  • 08.01.2022 10:32

Maksem Yapı, Fikirtepe'nin kentsel dönüşümünde rol alacak!

Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri kapsamında 3472 ada 1 parselin inşasını Maks ...

Fikirtepe'nin dönüşümünde Emlak Konut'tan bir imza daha!
  • 06.01.2022 09:49

Fikirtepe'nin dönüşümünde Emlak Konut'tan bir imza daha!

Emlak Konut GYO, Fikirtepe'nin kentsel dönüşümü kapsamında 3470 ada 1 parsel işi ...

Kuzu, Fikirtepe’nin dönüşümünde bir iş daha aldı!
  • 10.12.2021 16:49

Kuzu, Fikirtepe’nin dönüşümünde bir iş daha aldı!

Fikirtepe kentsel dönüşümü kapsamında 3464 ada 2-3 parselin inşaatını Kuzu Grup ...

Hakan Gedikli: 'Konut üretimi artınca fiyat baskılanacak'
  • 23.11.2021 10:23

Hakan Gedikli: 'Konut üretimi artınca fiyat baskılanacak'

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, konut arzının yeniden artacağı bir d ...