Toya Yapı, Toya Moda Basın Ekspres’i görücüye çıkarttı

Toya Yapı, Toya Moda Basın Ekspres’i görücüye çıkarttı

486 daire ve 35 ticari birimlik projede fiyatlar 185 bin lira ile 650 bin lira arasında değişiyor

Toya Yapı, 100 milyon dolarlık yatırım değerine sahip olan Toya Moda Basın Ekspres projesinin görücüye çıkardı. 486 daire ve 35 dükkandan meydana gelmekte olan projede teslimler 30 ay sonra gerçekleştirilecek. Dice Kayek markasıyla çalışan ve tasarımı Bünyamin Derman tarafından gerçekleştirilen projede fiyatlar 185 bin liradan başlıyor. 60 bin metrekarelik satılabilir alana sahip olan projede metrekare birim fiyatları 3 bin 600 lira ile 4 bin 500 lira arasında değişiyor. Toya Moda Konutları, Erdemoğlu Holding ile hasılat paylaşımı modeliyle inşa ediliyor.

Toya Moda ile dikkat çekmek istedik

Toya Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Topaloğlu, Toya Moda ile sektörün dikkatini çekmek istediklerini söyledi. Projenin Dice Kayek ve Bünyamin Derman ile dünyaya tantıldığını belirten Topaloğlu ‘Burada moda ile mimariyi birleştiriyoruz. Toya Moda'nın modası hiç geçmeyecek. 100 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projemize 100 milyon dolar yatırıyoruz. Yüzde 70'ini yeşil alana ayırdığımız Toya Moda projesi 4 blok şeklinde tasarlandı. LEED Gold Sertifikası'na aday olan projemizin lansman öncesinde yüzde 15'i satıldı' dedi. 

Yüzde 15'i lansman öncesi satıldı

Fiyatların 185 bin lira ile 650 bin lira arasında değiştiğini belirten Topaloğlu ‘Yaklaşık 15 gün içerisinde yüzde 15'lik bölüm satıldı. Arsamızın üzerinin bir kısmında fabrika, bir bölümünde ise oto pazarı vardı. Biz burada moda derken konutun modasını oluşturuyoruz' şeklinde konuştu. İstanbul'un merkezleri dışında proje yapmak istemediklerini belirten Topaloğlu, yeni yatırımların olacağını ancak henüz netleşmiş bir durumun olmadığını söyledi. 

Dice Kayek damga vuracak

Türkiye'nin dünyaca ünlü moda firması Dice Kayek ile çalışan Toya Moda, farklı tarzı ve modern tasarımıyla inşaat sektörüne damga vuracak. Dice Kayek'in kurucuları Ece Ege ve Ayşe Ege projeyle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Ece Ege ‘Bu projeyle İstanbul'a yeni bir akış getireceğiz. Tasarladığımız yeni alanlarla projenin modası hiç geçmeyecek' şeklinde konuştu. Ayşe Ege ise ‘Toya ile birlikte olmaktan mutluyuz. Bu proje yeni bir sembol olacak ve modası hiç geçmeyecek' şeklinde konuştu.

LEED Gold Sertifikası'na aday

Toya Moda Evleri projesinin mimari, DB Architects'in sahibi Bünyamin Derman'da proje ile ilgili tasarım çalışmalarını anlattı. Derman 'Toya Moda için yoğun bir şeklinde çalıştık. Özellikle Ayşe Ege ve Ece Ege vizyonumuzu geliştirdi. İç mimari ve dış mimaride geliştirmelere devam ediyoruz. Toya Moda'da sürdürülebilirlik ve yaşanabilirliği önemsedik. Proje LEED Gold Sertifikası'na aday. Meydanları, sokakları ila dikkat çeken Toya Moda'da engelliler de düşünüldü. Bu projede engelli insanlar çok rahat yaşayabilecek. Peyzaj ve mimari projelerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor' dedi. 

 

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Toya Moda projesinin yeni reklam filmi yayında
  • 14.05.2014 09:05

Toya Moda projesinin yeni reklam filmi yayında

Toya Yapı'nın hayata geçirdiği ve içerisinde Dice Kayek dokunuşlarının bulunduğu ...

Toya Moda projesinin reklam filmi yayında
  • 26.04.2014 10:37

Toya Moda projesinin reklam filmi yayında

Basın Ekspres Yolu'na yakın bir konumda Toya Yapı imzasıyla inşa edilen Toya Mod ...

Toya Moda maket görüntüleri yayında
  • 24.04.2014 08:47

Toya Moda maket görüntüleri yayında

Toya Yapı, Toya Moda projesi için Ayşe Ege, Ece Ege kardeşlerin markası Dice Kay ...

Toya Moda'yı Bünyamin Derman'dan dinleyin
  • 23.04.2014 17:26

Toya Moda'yı Bünyamin Derman'dan dinleyin

Toya Yapı'nın en yeni projesi Toya Moda'nın mimarı Bünyamin Derman, proje ile il ...

Toya Moda projesinin basın lansmanı yayında
  • 23.04.2014 17:01

Toya Moda projesinin basın lansmanı yayında

486 konut ve 35 ticari birimden meydana gelen projenin basın lansmanı yoğun ilgi ...

Toya Moda Basın Ekspres projesinin resimleri dikkat çekiyor
  • 26.04.2014 10:30

Toya Moda Basın Ekspres projesinin resimleri dikkat çekiyor

486 daire ve ticari birimlerden meydana gelmekte olan Toya Moda projesi Bünyamin ...