Toskana Vadisi'nde 528 bin dolar!

Toskana Vadisi'nde 528 bin dolar!

Toskana Vadisi Evleri, 12 farklı tipte toplam 540 lüks villa, ikiz villa; bahçeli ve teraslı Toskana villa dairelerinden oluşuyor

İtalya'nın mimari dokusunu, doğal taşlarını, bitki örtüsünü ve Akdeniz kültürünü taşıyan Toskana Vadisi Evleri,  12 farklı tipte toplam 540 lüks villa, ikiz villa; bahçeli ve teraslı Toskana villa dairelerinden oluşuyor.

Ortak sosyal alanların ve bahçelerin toplam 1 milyon 274 bin m2 olduğu Toskana Vadisi'nde yer alan yeşil alanlar, 300 futbol sahası büyüklüğündeki geniş bir alan üzerine kurulu olmasıyla dikkat çekiyor. Yeşil alanların zenginleştirilmesi için İtalya'dan 90.000 adet bitki getirildi. Proje Atatürk Havaalanı'na 20 km, şehir merkezine ise 1 saatten az süren bir mesafede bulunuyor.

4 faz olarak planlanmış olan Toskana Vadisi'nin ikinci fazında yer alan deniz ve göl manzaralı ikiz villalar ebeveyn suiti, 2 adet ortak banyolu yatak odası, hizmetli odası, yemek odası ve galerili salon, çamaşır bölümü, teras, mutfak ve kiler bölümlerinden oluşuyor.

3 bin 658 metrekare kiralanabilir alanı bulunan Toskana Çarşı'da ise 16 mağaza, nikah salonu, toplantı ve kokteyl alanları ile 100 araçlık otopark bulunacak.

Salyangozlarla yavaş yaşam konsepti geliyor

Emaar'ın master planlı projesi Toskana Vadisi Evleri, Yavaş Yaşam konsepti ile eski ve yeni yaşam tarzlarına saygı duruşu niteliğindeki bir sergiye imza atıyor.

Global konut projeleri geliştiren Emaar Türkiye, Türkiye'nin en büyük lüks konut projesi Toskana Vadisi ile sunduğu kaliteli, huzurlu ve doğayla iç içe olan yaşam tarzını ‘Yavaş Yaşam' felsefesi ile destekliyor. Yavaş ve çevreye zarar vermeden yaşayan bir canlı olan ‘salyangoz'un simgelediği bu konsept, Emaar tarafından Türkiye'ye getiriliyor.

Emaar'ın Türkiye'deki ilk projesi olan ve İstanbul'un hızla gelişen ve yükselen bölgelerinden Büyükçekmece'de 1 milyon 700 bin metrekarelik alanda doğayla modern yaşamı buluşturan Toskana Vadisi artık tam kapsamlı bir yerleşim alanı haline geldi.

1990'lı yılların başında İtalya'da ortaya çıkan yavaş yaşam konsepti, eskinin ve otantiğin korunduğu fakat hızlı teknolojik gelişime duyarlı, çevrenin korunduğu bir şehir planlama ve yaşam tarzı olarak dikkat çekiyor.

Toskana Vadisi Evleri dünyanın en popüler sokak sergilerinden biri olan  'Salyangoz Sergisi' ile günlük hayatın tüm uygulamalarında gösterilen özeni ve dikkati arttırmayı, bunun yanı sıra farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Pembe salyangozların Güney Amerika sahillerinden başlayan yolculukları, İtalyan şehirleri  başta olmak üzere birçok dünya şehrini ziyaret ederek Art Basel'da coşku ve övgüyle alkışlandı. Pembe salyangozlar modern hayatın içindeki yenidünya düzeninin getirdiği hızlı ve tüketim odaklı yaşamı sorgulatırken, aynı zamanda çevresel sürdürülebilirliğe vurgu yapıyor.

Emaar Türkiye Satış & Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ümit Türüdü Şen, Türkiye'nin en büyük villa-konut projelerinden biri olan Toskana Vadisi'nin konumu, özgün mimarisi ve zamana yayılan özenli işçiliği ile diğer projelerden büyük farklılık gösterdiğini söyledi. Sakinlerine sunduğu yaşam tarzı ile de standart projelerden ayrıştıklarını kaydeden Şen, “Sakinlerimiz Toskana Vadisi ayrıcalığını yaşamaya başladı. Projemizin ikinci fazı bu yıl sonunda tamamlanacak. Diğer iki faza ilişkin çalışmalarımız da sürüyor.. Toskana Vadisi projesi gerçekten ince işçilik ve detayı içinde barındıran bir proje.” dedi.   

Türüdü Şen: “Toskana Vadisi Evleri şehrin karmaşasının dışında kalırken şehir merkezine kısa bir sürede ulaşılabilen bir lokasyonda olması sebebiyle cazip bir proje. Yavaş yaşam aslında yavaş yaşamak değil, gerektiği yerde yavaşlamak, gereken yerde hızlanmak, her anın farkında olarak bu ikisinin arasındaki ideal dengeyi kurmaktır” dedi.

Toskana Vadisi iletişim bilgileri
Web: www.toskanavadisi.com
Tel: 0 212 850 83 00

  • Etiketler:

Yorum Yaz