Torun Center, Mecidiyeköy'ün çehresini değiştirecek

Torun Center, Mecidiyeköy'ün çehresini değiştirecek

Torunlar GYO tarafından eski Ali Sami Yen stadyumu arsası üzerinde hayata geçirilen “Torun Center”, Mecidiyeköy’ün çehresini değiştirmeye hazırlanıyor

Kaba inşaatının yüzde 67'si tamamlanan projede konutların yüzde 32'si, ofislerin ise yüzde 35'i satıldı. Arsa dâhil 1 milyar TL yatırımla hayata geçirilen projenin, 2015 yılı 3. çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. Torun Center tamamlandığında İstanbullulara 10 bin metrekarelik modern bir kent meydanı armağan edecek.

Torunlar GYO tarafından arsa dahil toplam 1 milyar TL yatırımla eski Ali Sami Yen stadyumu arsası üzerinde hayata geçirilen Torun Center projesinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Ofis ve rezidans olmak üzere üç bloktan oluşan ve kaba inşaatının yüzde 67'si tamamlanan projede 42 katlı kulelerde 27. kata ulaşıldı. 
Torun Center, konut, ofis ve ticari alanların yer alacağı meydanı ile Türkiye'nin en önemli mimarlarından Aga Khan Ödüllü Mimar Emre Arolat tarafından tasarlandı. Proje, üstün sosyal ve teknolojik donatılara sahip olmasının yanı sıra önünde yer alan 10 bin metrekarelik kent meydanı ile İstanbul'da bu büyüklükte meydana sahip ilk ve tek proje olma özelliğini taşıyor. Kent meydanı, sosyal alanları, restoran ve cafe'leri ve zengin peyzaj olanakları ile hem Torun Center sakinlerine, hem İstanbullulara yeni bir soluklanma alanı yaratacak.

ali sami yende üç büyükler 

Torun Center İstanbullulara modern bir kent meydanı kazanıyor…

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Torun toplantıda yaptığı konuşmada “Torunlar GYO'nun portföyü için de bir prestij projesi olarak konumlandırdığımız Torun Center'ın inşasına ve satışına geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlamıştık. Bir yıl içinde projemiz ile ilgili önemli bir aşama kaydettik. Bugün geldiğimiz noktada projemizin kaba inşaatının yüzde 67'sini, toplamında ise yüzde 30'unu tamamladık. Torun Center'ın portföyümüz içerisinde özel bir yerinin olmasının en önemli sebeplerinden biri; önünde yer alan 10 bin metrekarelik kent meydanıdır. Torun Center'ın, İstanbul'da bu büyüklükte meydana sahip ilk ve tek proje olma özelliğini taşıması bizleri ayrıca gururlandırıyor. Ve Torunlar GYO olarak bu kent meydanı ile projemizi yalnızca burada yaşayan ve çalışan kişilere değil, tüm İstanbullulara armağan etmeyi amaçlıyoruz” dedi. 

Satış rakamlarına ilişkin de bilgi veren Torun, “Konutlarda yüzde 1 KDV avantajı ile satışlarımız devam ediyor. Konutların metrekare satış fiyatı 5 bin 500 Dolar+KDV'den,  ofisler ise metrekaresi 4 bin 500 Dolar+KDV'den başlıyor. Şu ana kadar konutların yüzde 32'sinin, ofislerin ise yüzde 35'inin satışını tamamladık. Daire satışlarına baktığımızda ise ilk etapta özellikle manzaralı 1+1 ve 2+1 dairelerimizin yoğun ilgi gördüğünü söyleyebilirim.

Bugün itibariyle KDV dahil 367.2 milyon TL taahhütlü ön satış gerçekleştirdik. Bunun 67 milyon Dolar'lık bölümü, genel müdürlüğünü Torun Center'a taşıyacak olan dünyanın lider sigorta şirketlerinden Mapfre Genel Sigorta'ya yapılan ofis satışından geliyor. İnşaat maliyetlerimizin yüzde 86'sını bu ön satışlarla finanse ettik. Projeden KDV hariç 1.5 milyar TL satış geliri bekliyoruz” dedi.

torun center kuleleri

Yatay ofisler Türkiye'de ilk kez Torun Center'da…

Kulelerin alt platformunda konumlandırılan yatay bahçe ofisleri, Türkiye'de ilk kez Torun Center'da yer alıyor. Podyum katlarında sunulan bahçe ofisler,  zengin peyzaj olanakları ile donatılan iç bahçelere açılarak özgün bir kullanım olanağı veriyor. Kullanım kolaylığı açısından olabildiğince düzayak olarak kullanılması öngörülen yatay ofisler, İstanbul için yeni ve farklı bir çalışma ortamı sunuyor. Yatay ofisler, özellikle farklı metrekareli seçenekleri ve şirketlere normal plaza ofislerden farklı bir alternatif sunmasından dolayı büyük ilgi görüyor. 

2015 yılı 3. çeyreğinde tamamlanması planlanan Torun Center hayata geçtiğinde konut ve ofislerle birlikte günde yaklaşık 10 bin kişinin burada çalışıp yaşayacağı öngörülüyor. Projenin geniş kent meydanında yer alan kafe, restoran, peyzaj alanı, fitness merkezi gibi sosyal alanların yanı sıra Ali Sami Yen ruhuna yakışan ve bu ruhu yaşatacak bir heykel çalışması için de hazırlıklar yapılıyor. 

Torun Center Projesi Hakkında:

Torun Center, zeminden 160 metre yüksekliğinde olan iki konut kulesi toplam 42 kattan, ofis kulesi ise 36 kattan oluşuyor. Projede yer alan üç bloğun tüm cepheleri, dördüncü katlardan itibaren İstanbul Boğazı'ndan başlayarak, Marmara Denizi, eski İstanbul ve Haliç'e kadar uzanan kentin farklı panoramik manzaralarını katlara taşıyor. Modern yaşamın tüm taleplerine cevap veren özelliklerle donatılmış rezidanslar 1+1'den 4+1'e kadar 100 ile 425 metrekare arasında değişiyor. Toplam 241 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projede 69 bin metrekare konut ve 87 bin metrekare ofis ve ticari alan bulunuyor. Kulelerin alt platformunda konumlandırılan bahçe ofisler ise 2 katlı olarak sunuluyor. 

Konumu itibariyle de merkezi iş aksı üzerinde bulunan Torun Center, metro, metrobüs ve toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde olup, bir katı belediyeye ait olmak üzere üç otopark katı ile çevreyolu ve köprü bağlantı noktalarının tam merkezinde yer alıyor. Residence sakinlerinin kullanımı için ortak yüzme havuzu, her iki konut kulesinde de Lounge alanı (900 m2 ve 750 m2), kapalı otopark, spor alanları ve çocuk oyun alanları gibi sosyal imkanlar da yer alıyor. 

Torun Center İletişim Bilgileri;

Web: http://www.toruncenter.com/
Telefon: 0212 267 47 47

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Torun Center projesinin tanıtım filmi yayında
  • 09.04.2014 17:05

Torun Center projesinin tanıtım filmi yayında

Mecidiyeköy'de inşa edilmekte olan proje mimari tasarımıyla dikkat çekiyor ...

Torun Center maket görüntüleri - 2
  • 04.04.2014 09:56

Torun Center maket görüntüleri - 2

3 kule halinde yükselen Torun Center projesi zeminden 160 metre yüksekliğinde ol ...

Torun Center maket görüntüleri - 1
  • 04.04.2014 09:54

Torun Center maket görüntüleri - 1

Mecidiyeköy'de Ali Sami Yen Stad'ının yerine inşa edilen Torun Center, 353 birim ...

Torun Center basın toplantısı yayında
  • 03.04.2014 16:45

Torun Center basın toplantısı yayında

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Emre Torun, Meci ...

Torun Center Mecidiyeköy'ün inşaatı ne durumda?
  • 02.07.2013 10:50

Torun Center Mecidiyeköy'ün inşaatı ne durumda?

Mecidiyeköy'de eski Ali Sami Yen Stadyumu arsası üzerinde inşa edilen Torun Cent ...

Torun Center Mecidiyeköy'ün dikkat çeken tanıtım filmi!
  • 10.04.2013 14:28

Torun Center Mecidiyeköy'ün dikkat çeken tanıtım filmi!

Eski Ali Sami Yen Stadı arsasında hayata geçirilen Torun Center projesinin dikka ...