maritbet girişmaritbet
Tema İstanbul 2 ve Tema World görücüye çıktı

Tema İstanbul 2 ve Tema World görücüye çıktı

İstanbul’un en değerli projelerden biri olarak gösterilen Tema İstanbul 2 ve Tema World projesi Radisson Blu Vadistanbul Hotel’de düzenlenen lansman töreniyle basına tanıtıldı.

Mesa, Artaş, Kantur&Akdaş Ortaklığı ile hayata geçirilen projede ana hedef; ilk iki etapta yakalanan kalite ve başarıyı en üst noktaya taşımak.

 

TEMA İSTANBUL 2 KENDİSİYLE YARIŞIYOR

Yaşamın başladığı 2015 yılından bu yana alıcılarına büyük oranlarla kazanç sağlayan ödüllü proje Tema İstanbul ve Tema İstanbul Bahçe; sunduğu birçok olanak ve yaşanabilirliği temel alan anlayışıyla herkesin beğenisini kazanmıştı. Mesa, Artaş, Kantur&Akdaş Adi Ortaklığında hayata geçirilen ve projenin son etabı olacak Tema İstanbul 2’de ana hedef; ilk iki etapta yakalanan kalite ve başarıyı en üst noktaya taşımak.

Alıcıların taleplerine göre şekillenen Tema İstanbul 2 projesi ilk iki etabın hemen yanı başında hayata geçirilecek. Alıcısına benzeri görülmemiş bir deneyim yaşatmayı hedefleyen Tema İstanbul 2’de yatay mimari anlayışı merkeze alındı. Nefes aldıran geniş balkonlar, ferah bir ev yaşamı için planlanan yüksek tavanlar, ailelerin konforlu yaşam alanlarına keyif katmak için tasarlandı.
         
ARTAŞ İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI SÜLEYMAN ÇETİNSAYA

Türkiye’nin en büyük master planlı özel sektör projesi olan ve sektöründe referans niteliği taşıyan Tema İstanbul’un ilk teslimlerine bildiğiniz gibi 2015’in Temmuz ayında başlamıştık.

Türk inşaat sektörünün önde gelen firmalarının güç birliğinden oluşan ve ortak girişimin eseri olan Tema İstanbul’un ikincisine de aynı heyecan, aynı şevkle devam ediyoruz.

Tema İstanbul’daki yaşam kalitesini güçlü ortaklık yapımızla daha da ileri taşımak istiyoruz. Bu amaçla Tema İstanbul 2 projemizi saygın mimarlık ofisi SPDO Sabri Paşayiğit ile müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerine göre şekillendirdik. Projenin yüzde 90’ının yeşil alanlara ayrıldığı Tema İstanbul 2’de az katlı dairelerin yanı sıra villalar da yer alıyor.
 

Projemizi geliştirirken her bir detayına büyük özen gösterdik ve özveriyle planladık. 
İstanbul’da bir eşi benzeri bulunmayan Tema İstanbul 2; estetik mimarisi, geniş balkonlu daireleri, yemyeşil bahçeleri ile daha fazlasını talep eden müşterilerimiz için planlandı.Bildiğiniz gibi Tema İstanbul projemizi 24 ayda tamamlamıştık.

Tema İstanbul 2 projemizi ise inşallah 18 ay gibi bir süre zarfında tamamlamayı hedefliyoruz. 
İçinde ve çevresinde yaşayanların yaşam kalitesine canlılık katacak olan Tema World eğlence parkını da 2024’ün ilk çeyreğinde faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Tema İstanbul 2 ve Tema World projelerimizle ilgili detaylı bilgileri genel müdürlerimiz birazdan sizlerle paylaşacaklar. Ben şimdiden; Tema İstanbul 2 ve Tema World projelerimizin herkes için hayırlı olmasını diliyorum. 

MESA YÖNETİM KURULU BAŞKANI ERHAN BOYSANOĞLU

Mesa olarak 52 yıldır en iyi bildiğimiz işi yapmaya devam ediyoruz. Geçen 52 yılda sektöre getirdiğimiz birçok yenilikle sektörde standart ve kalitenin referansı olduk.

Özellikle vurgulamak isterim ki hayata geçirdiğimiz projelerin içinde Tema İstanbul’un bizim için yeri çok farklı. Uyumla çalıştığımız aynı değerleri paylaştığımız ortaklarımızla birlikte projeye ve bölgenin potansiyeline inandık. Dünya çapında üst standartlarda geliştirdiğimiz Tema İstanbul projesi büyüklüğünün yanısıra üretim ve satışta yakaladığı referans başarıları ile çok özel ve örnek proje oldu.

Tema İstanbul’un ilk etabı, yıllar içinde beklediğimizin de üstünde prim yaparak konut sahiplerini ve bizleri mutlu etti.

İnşaat sektörü; ülkemizde en çok katma değer oluşturan ve 250 alt sektörü besleyen sektör konumundadır. Bizler yıllardır ülkemizin potansiyeline inandık, ülkemiz ile geliştik büyüdük. Bu kadar uzun zamandır sektörde olunca tabi ki bazı zorlu dönemleri de ülkemiz ile birlikte yaşadık, birlikte aştık. 

Döviz kurlarındaki hareketlilik ile emtia fiyatlarındaki artış proje maliyetlerimizi yükseltse de bizler ülkemiz potansiyeline güveniyoruz ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Burada herkesin hemfikir olduğu bir gerçek var ki oda böyle güçlü ve tecrübeli ortaklıkların ürünü gayrimenkul; yatırımcısına her dönemde kazandırmıştır. Tema İstanbul 2 projesinde Covid tecrübesinin yansımalarını, doğa ile iç içe olması yatay mimari ve geniş balkonlar görebilirsiniz.

Tema projelerinin önemli bir tamamlayıcısı olan Tema world de ruhsatı alındı ve yapımına başladık. Bu projenin yeni anlayışı ile Küçükçekmece ve Tema İstanbul projelerine çok olumlu katkı yapacağına inanıyoruz.

KANTUR&AKDAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ KANTUR

2021 yılı pandemi sebebiyle kısıtlamalar, karantina süreçleri, ekonomik daralmalarla hatırlanacak. Birçok sektörde, özellikle tedarik zincirlerinde büyük sıkıntılar yaşandı. Amerika’dan Avrupa’ya, Uzakdoğu’ya kadar enflasyonun artmadığı ülke neredeyse yok gibi.

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün bu durumdan etkilenmemesi düşünülemezdi ancak en az seviyede etkilenen sektör olduğunu söyleyebiliriz. Birçok sektörde işler durma noktasına gelmişken bizler bu süreci iyi yönettiğimizi söyleyebiliriz.

Temsilcisi olduğumuz inşaat sektöründe son iki yılda yeni projeler hayata geçmese de inşası süren mevcut projelerde çarklar dönmeye devam etti. TÜİK verileri, 2021 yılı ilk on aylık döneminde Türkiye’de satılan konut sayısının 1 milyon 87 bin olduğunu gösteriyor. Kasım ve aralık ayı verilerinin gelmesiyle birlikte bu yılı çok güzel rakamlarla kapatacağımızı ümit ediyorum. 

2013 yılından bugüne kadar yıllık bazda satılan konut rakamları hep 1 milyonun üzerinde seyretmesi, ülkemizdeki yeni konut stoğunun yetersizliğini gösterirken, aynı zamanda ülkemizin satınalma paritesi bakımından da istikrarlı bir büyüme göstermektedir.

Yine bu tablo konuta yapılan yatırımın ne kadar doğru bir yatırım olduğunun; ne denli yüksek prim ve avantaj potansiyeli taşıdığının kanıtı niteliğindedir.   

Kısa vadeli bu durum geçtikten sonra ekonominin çok daha sağlam bir zemine oturacağını ve yatırımların geçmişten daha yüksek bir oranda devam edeceğini tahmin ediyoruz.

Biliyorsunuz Merkez Bankası’nın faizleri indirmesinin ardından kamu bankaları, sıfır konutlar için kredi faiz oranlarını 1,20'ye düşürdü. Önümüzdeki dönemde gayrimenkul yatırımcılarının piyasayı canlandıracak adımlar atacaklarını ümit ediyorum. 

Ülkemizin dinamiklerine güveniyoruz. Bizler de kurduğumuz güçlü ortaklık yapısıyla bugün sizlerle paylaştığımız Tema İstanbul 2’yi hayata geçiriyoruz. Mutluyuz, heyecanlıyız.

PROJENİN YÜZDE 80’i YEŞİL ALANLAR İÇİN AYRILDI  

Yüksek yatırım potansiyeli taşıyan Tema İstanbul 2’nin en çok dikkat çeken özelliği ise proje alanının yüzde 80’inin yeşil alan olarak tasarlanmış olması. Kişi başına düşen 37 metrekarelik peyzaj alanı ile Tema İstanbul 2, yüksek yaşam standartlarını devam ettiriyor. Birçok sosyal donatının bulunduğu projede; 3 kilometreyi bulan yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve diğer rekreasyon imkanlarıyla birlikte 70 metre genişliğinde ve 800 metre uzunluğunda ‘yeşil koridor’ da yer alıyor.

PROJEDE 2.280 DAİRE VE 70 VİLLA YER ALIYOR

Bölgenin prestijini artıracak Tema İstanbul 2’de 80 metrekareden 196 metrekareye kadar geniş bir skalada daireler bulunacak. Projede 2.280 adet daire yer alırken bu daireler 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olacak şekilde planlandı. Projede dairelerin yanında 70 villa da alıcıların ilgisine sunulacak. Tema İstanbul’un 1,5 milyon metrekare arsa alanı üzerine inşa edilecek Tema İstanbul 2 için konut teslimlerinin 2023’ün ikinci yarısında yapılması planlanıyor.


TEMA WORLD ÇEVRESİNDE YAŞAYANLARIN YAŞAM KALİTESİNE İVME KAZANDIRACAK 

Tema İstanbul 2 konut projesi ile birlikte hayata geçirilecek olan Tema World, İstanbul’un hızla gelişen ekonomisini destekleyecek, yeme-içme, oyun, eğlence ve perakende fonksiyonlarını yenilikçi ve öncül bir yaklaşımla bir araya getiren Yaşam Merkezi niteliğini taşıyacaktır. 

Toplamda 338 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak Tema World, çevresiyle bütünleşen, şehrin kesişen arterlerinin merkezinde, yaş sınırı olmaksızın 3 kuşağın her ferdinin birlikte doya doya vakit geçirebilecekleri Eğlence Merkezi ve merak uyandıran peyzaj unsurlarıyla nefes aldıran Şehir Parkı özelliklerini yansıtacaktır. 

İçinde ve çevresinde yaşayanların yaşam kalitesine ivme kazandıracak olan proje, tüm gün eğlence fırsatı sunan geniş kapsamlı engelsiz oyun alanları, macera parkurları, dünyanın önde gelen tema parklarındaki ekipmanlar, kapalı eğlence ve deneyim merkezi, sokak şenlikleri, ulusal ve uluslararası marka ve yeme içme unsurlarıyla İstanbul’u ziyaret eden turistlerin uğrak noktalarından biri olacaktır.  

Yılda 15 milyon ziyaretçinin hedeflendiği Tema World eğlence parkının 2024’ün ilk aylarında faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

MERKEZİ LOKASYONA SAHİP

Tema İstanbul 2; TEM, Basın Ekspres, E-5, Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul Havalimanı ile Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim Köprü güzergâhlarının bulunduğu önemli ulaşım arterlerine yakın noktada konumlanıyor. Aynı zamanda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından İstanbul Havalimanı’na entegre edilen ve yakın zamanda açılışı yapılacak Marmaray – Havalimanı metro hattı durağı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Kabataş – Mahmutbey – Esenyurt hattı üzerinde olacak Tema Park ve Hastane metro durakları proje alanına yürüme mesafesinde yer alacak.  
 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Artaş, Çelik Halat'ı aldı! Sanayiye giriyor!
  • 13.10.2022 10:44

Artaş, Çelik Halat'ı aldı! Sanayiye giriyor!

Doğan Holding’in sahibi olduğu 60 yıllık köklü firmalardan Çelik Halat Tel Sanay ...

Avrupa Ticaret Merkezi projesine Artaş imzası!
  • 06.10.2022 15:21

Avrupa Ticaret Merkezi projesine Artaş imzası!

Avrupa Ticaret Merkezi projesi, Artaş imzasıyla Avcılar'da hayata geçiriliyor. 1 ...

Tema İstanbul 2 dev maketiyle dikkat çekiyor!
  • 13.04.2022 17:55

Tema İstanbul 2 dev maketiyle dikkat çekiyor!

Artaş-Mesa-Kantur&Akdaş ortaklığıyla hayata geçirilen Tema İstanbul 2 projes ...

Tema İstanbul 2 fiyat listesi 3.2 milyon TL’den başlıyor!
  • 13.04.2022 17:48

Tema İstanbul 2 fiyat listesi 3.2 milyon TL’den başlıyor!

İstanbul Atakent-Küçükçekmece lokasyonunda hayata geçirilen Tema İstanbul 2 ...

Tema İstanbul 2'nin 2 ayda yüzde 50'si satıldı!
  • 21.02.2022 13:07

Tema İstanbul 2'nin 2 ayda yüzde 50'si satıldı!

Türk inşaat sektörünün önde gelen firmalarının oluşturduğu, Mesa, Artaş, Kantur& ...