Sur Yapı, Exen İstanbul'la 360° Boğaz'ı seyrettirecek

Sur Yapı, Exen İstanbul'la 360° Boğaz'ı seyrettirecek

Sur Yapı, Çamlıca'nın Ümraniye eteklerindeki Exen İstanbul'la kente simge bir yapı kazandıracak. Dün satışa çıkan 1.038 konutluk Exen İstanbul'da ortalama metrekare satış fiyatı 5 bin 500 TL olarak açıklandı

 

Kaynak: Bülent Yoldaş / Sabah

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas'ın, 'Hayallerimizin gerçeğe dönüştüğü projeyi inşa ediyoruz' şeklinde tanıtığı Exen istanbul projesi 155 bin metrekarelik arsa üzerinde 160 metre yüksekliğinde 44 katlı ikiz kule ve 11-15 kat arasında değişen yatay bloklardan oluşuyor. Altan Elmas, bin 38 konutun yer alacağı Exen İstanbul projesinin her katta genişleyen muhteşem Marmara Denizi ve Adalar manzarasına, yükseldikçe İstanbul Boğazı'nın da ekleneceğini belirterek, "Panoramik Boğaz manzaralı daireler, penthouse keyfi ve lüksü ile benzersiz olacak. Projede 36 metrekarelik stüdyo dairelerden 355 metrekarelik 4+1 daire seçenekleri kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor.

Loftdaireler ile dubleks dairelerinde yer aldığı projede stüdyo daireler 172 bin TL, 1+1 daireler 350 bin TL, 2+1 daireler 500 bin TL, 3+1 daireler 750 bin TL, 4+1 daireler ise 1 milyon TL'den başlıyor. En yüksek daire fiyatının ise 2.5 milyon TL olan Exen İstanbul projesi 3 etap halinde inşa edilecek ve ilk etap 2012'de sahiplerine teslim edilecek. İlk etapta 300 konutun satışa çıktığı projede bir haftada 100 konutun satışı gerçekleşti. Sur Yapı, yıl sonuna kadar 300 konutun satışını tamamlayarak, ikinci etabın satışlarına başlamayı planlanlıyor.

500 MİLYON $ YATIRIM DEĞERİ
Altan Elmas, projenin hahata geçirileceği Tantavi Tüneli yanındaki arsanın iki parçadan oluştuğu bilgisini vererek, iki arsayı şile yolunun ayırdığı büyük arsa üzerine Exen İstanbul projesini, küçük arsa üzerine ise açık alışverşmerkezi, çarşı ofis inşa edeceklerini, ticari birimlerden oluşan bu bölümün lansmanını ise 8-9 ay sonra yapacaklarını açıkladı. Exen İstanbul'un sadece konut bölümünün yatırım değerinin 500 milyon dolar olduğunu katdeden Altan Elmas, küçük arsa üzerindeki ticari birimlerle birlikte bu değerin 650 milyon dolara çıkacağını ifade etti.
 
'SİMGE PROJE OLACAK'
İstanbul' un ticaretin, kültürün ve dünyanın ekseni olduğunu, tarihi yarımada ve Boğaz silüetinin de İstanbul'un en önemli unsuru olduğunu dile getiren Altan Elmas, "Bu güzelliklerin en güzel izlenebildiği yer Çamlıca Tepesi, bizde Eksen İstanbul projemizi hazırlarken 1.5 yıl çalıştık. İnce eleyip sık dokuduk. 2'si yabancı 6 mimari grubun hazırladığı projeler arasından Mimar Bünyamin Derman'ın projesini seçtik ve projeyi mimari ekibimizle geliştirdik. Dünyada kendinden söz ettirecek bir proje ortaya çıkarttığımızı düşünüyorum" dedi.

27'nci kata yüzme havuzu
Exen İstanbul'da konuklar lobide karşılanacak. Vale, concierge, resepsiyon hizmetleri bulunacak. Kafe ve restoranları, kuaförü, kuru temizlemesi, lostra salonu, kreşi ve marketiyle günlük ihtiyaçların karşılanabileceği mini çarşısı, Exen İstanbul sakinlerinin yanı sıra dışarıya da hizmet verecek. 27'inci kattaki donanımlı spor tesisinde, yüzme havuzu, fitness alanı, sauna, buhar banyosu ve masaj odası yer alacak. Ayrıca kulede her üç katta bir, yatay bloklarda ise her dairede kat bahçeleri bulunuyor.
 
Dönüşümü tetikleyecek
Projenin en iddialı yönünün dönüştürü özelliği olduğunu anlatan Altan Elmas, proje çevresinde çarpık yapılaşmanın olmadığını ancak eski yapıların bulunduğu söylei Elmas, Exen İstanbul'un çevresinde de dönüşüme öncülük yapacağını vurguladı. Projenin anayolların hemen yanında, Boğaziçi Köprüsü'ne 5, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 10 dakikalık mesafede bulunduğuna işaret ederek, ayrıca iş, yaşam, alışveriş ve finans merkezlerinin tam ortasında yer aldığını dile getirdi. Exen İstanbul'da yeraltında çözümlenmiş kapalı otoparklar ve sosyal tesislerin dışında kalan açık otoparklar sayesinde, yaşam alanlarınrın araç trafiğine kapalı olacağı belirtildi.
 
 

Exen İstanbul iletişim bilgileri
Web: www.exenistanbul.com.tr
Web: www.suryapi.com.tr
Tel: 0 216 316 72 67
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz