Sembol İstanbul'un yüzde 80'i satıldı

Sembol İstanbul'un yüzde 80'i satıldı

Karden İnşaat'ın Sembol İstanbul projesinde yüzde 80'lik satış seviyesine ulaşıldı

Karden İnşaat'ın Bahçeşehir –Beylikdüzü TEM bağlantı yolu üzerinde inşa ettiği residence konseptli Sembol İstanbul projesi, sağladığı yüksek prim ile yatırımcısının yüzünü güldürdü.  Lansman döneminden bugüne kadar İstanbul'un en iyi prim yapan projelerinden biri oldu ve metrekare satış fiyatları 3.500-4.500 TL aralığına yükseldi. Ulaşım kolaylığı ve hızlı gelişimi ile öne çıkan bir konumda yer alan projenin önümüzdeki yıl içinde en az yüzde 15-20 daha pirim yapması öngörülüyor.

İnşaat sektörünün fark yaratan markası Karden İnşaat, Bahçeşehir -Beylikdüzü- Esenyur-Avcılar ilçelerinin ortak noktası olan Haramidere TEM bağlantı yolu üzerinde konumlanan residence konseptli Sembol İstanbul projesiyle yatırımcısının yüzünü güldürdü. Lansman döneminden bugüne kadar satış fiyatlarını 3.500-4.500 TL aralığına yükseltti. Esenyurt Bahçeşehir aksı üzerinde ulaşım kolaylığı ve hızlı gelişimi ile prim yapmaya devam eden projenin önümüzdeki yıl içinde en az yüzde 15-20 daha değer kazanıp pirim yapması öngörülüyor.

Migros Sembol İstanbul Çarşı'da

Sembol İstanbul, 44 mağazadan oluşan ticari üniteleriyle hem bölgenin hem de proje sakinlerinin ihtiyacını karşılayabileceği semt çarşını da bünyesinde barındırıyor. 2016 yılı ilk çeyreğinde hayata geçmesi planlanan çarşı için Migros ile anlaşma imzalayan şirket, diğer markalarla görüşmelerini devam ettiriyor.

Zengin sosyal olanakları ile öne çıkan projede, açık – kapalı yüzme havuzları, fitness, oyun ve hobi odaları, spa ve masaj salonları, Türk hamamı, Fin hamamı, cafeler, çocuk oyun alanları, çok amaçlı saha, yürüyüş ve koşu parkurları bulunuyor.

Yüzde 80'i satıldı

Sembol İstanbul'un yatırımcıların büyük ilgisiyle karşılaştığını ve projenin yüzde 80'inin satışının tamamlandığına dikkat çeken Karden İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz,

“Sembol İstanbul'u satışa sunduğumuz günden bugüne kadar bölgenin m2 satış fiyatlarını iyi bir noktaya taşıdıklarını ve bölgenin fiyatlarında belirleyici olduklarını belirtti. Bugün metrekaresi 3.500-4.500 TL aralığında fiyatlardan satılıyor. Bulunduğu konum ile prim potansiyeli devam eden projemizin önümüzdeki yıl içinde en az yüzde 15-20 daha pirim yapmasını öngörüyoruz. Yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği projemizin sadece yüzde 20'i kaldı” dedi.

B ve C blokların satışı devam ediyor

Esenyurt'taki proje, Bahçeşehir gişelere 1 dakika, E-5'in hemen dibindeki önemli bir konumda yükseliyor. Sembol İstanbul'un A ve B bloklarında residence daireler, C blokta ise busidence daireler yer  alıyor. 
A bloğunun satışını tamamlanan projede, B ve C bloklarının satışı devam ediyor. B ve C bloklarda 40 m2 ile 200 m2 arasında değişen farklı tiplerde 3+1, 2+1, 1+1, 1+0 olmak üzere residence daireler bulunuyor. Ayrıca, B blokta residence daireler yer alırken, C blokta busidence daireler de mevcut.
Şu anda projenin inşaatının yaklaşık %90'ı tamamlandı ve yaşamın başlaması için çalışmalar son hızıyla devam ediyor.

Busidence Konsepti ile Fonksiyonellik Sağlıyor

Beylikdüzü – Bahçeşehir TEM bağlantı yolu üzerinde E-5 karayoluna 800 m, havaalanına 12 km, deniz otobüslerine 4 km, Tüyap Fuar merkezine 3 km uzaklıkta konumlanan Sembol İstanbul, daire konseptinde ofis talebinin yoğun olduğu bölgede busidence konseptini uygulayarak, isteyenin konut isteyenin de home ofis olarak kullanabileceği çift fonksiyonlu bir tasarım ile dekorasyon masrafı yapmadan taşınma imkanı sunuyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Self İstanbul'un okul temalı reklamı!
  • 16.10.2017 17:08

Self İstanbul'un okul temalı reklamı!

Karden İnşaat'ın yeni projesi Self İstanbul'un okul temalı reklam filmi yayında. ...

Self İstanbul projesi görücüye çıktı!
  • 11.10.2017 19:25

Self İstanbul projesi görücüye çıktı!

Karden İnşaat'ın 203 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği yeni projesi Self ...

Self İstanbul'un tanıtım filmi!
  • 11.10.2017 17:27

Self İstanbul'un tanıtım filmi!

Karden İnşaat imzası ile Beylikdüzü – Bahçeşehir Ekspres yolu bitişiğinde hayata ...

Paşa Karadeniz, Self İstanbul projesinin detaylarını anlattı
  • 29.04.2017 14:03

Paşa Karadeniz, Self İstanbul projesinin detaylarını anlattı

Karden İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, Self İstanbul projesinin de ...

Sembol İstanbul'a gökyüzünden bakın!
  • 21.04.2015 15:54

Sembol İstanbul'a gökyüzünden bakın!

Esenyurt'ta inşa edilen Sembol İstanbul'un inşaat çalışmalarını Emlaktasondakika ...

Paşa Karadeniz, canlı yayınımıza katıldı - 2. bölüm
  • 27.11.2014 09:53

Paşa Karadeniz, canlı yayınımıza katıldı - 2. bölüm

Karden İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, Emlaktasondakika.com canlı ...