‘Referandumdan sonra gayrimenkul fiyatlarında artış olacak’

‘Referandumdan sonra gayrimenkul fiyatlarında artış olacak’

Piyalepaşa İstanbul’un 2. Etap’ını basın toplantısı ile tanıtan Adnan Polat ve Kaan Yücel, gayrimenkul satışları ve proje hakkında konuştu.

Piyalepaşa İstanbul'da son durum ve proje hakkında detayların paylaşıldığı basın toplantısında konuşan Polat, projede 1. etap satışlarının gerçekleştirmesinin ardından yeni etabın hedeflenen tarihten önce satışa sunduklarını söyledi.

Proje aşamasında yıkılmayan 100'e yakın bina kaldığını dile getiren Polat, "300-400 binayı yıktık. Diğer yıkılmayan bina sahipleriyle de anlaşmaya çalışıyoruz. Sadece gecekondularla anlaşmak yetmiyor. İçeride kiracılar var. Kimsenin gönlünü kırmadan bu işi yürütmek için özel çaba sarf ediyoruz." diye konuştu.
Gayrimenkul sektörünün, ekonomik, siyasi ve toplumsal alanda yaşanan olumsuzluklara rağmen büyümesini sürdürdüğünü aktaran Polat, şunları kaydetti:

"Gayrimenkul ülkemizde halen en güvenli ve zamansız bir yatırım aracı. Koşullar, olaylar ne olursa olsun, Türk halkı gayrimenkule yatırım yapmaya devam ediyor. Son 5 yıla baktığımızda da bunu net olarak görüyoruz. Türkiye'de son 5 yıldır 1 milyonun üzerinde konut satışı gerçekleşiyor. Ülkemizin içinde bulunduğu konjonktüre rağmen sektörümüzün yükselen bir grafik elde etmesi de gayrimenkule duyulan güvenin bir göstergesi. 2017 için de bunun devam edeceğini düşünüyoruz."

Polat, Piyalepaşa İstanbul olarak hem sektörü hem de yatırımcıları kendi finansman modelleriyle destekleyerek farklı kampanya ve ödeme alternatifi sunduklarını dile getirerek, "Milli birlik ve beraberliğin son derece önemli olduğu bugünlerde istihdamı da artırıp, ekonominin güçlü kalabilmesi için bütün gücümüzle çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Şu anda sadece Piyalepaşa İstanbul'da 500'ü aşkın çalışanımız var, bu rakamı yıl sonuna kadar yüzde yüz artırmayı ve bini aşkın kişiye istihdam sağlamayı planlıyoruz." şeklinde konuştu.

"Referandumdan sonra fiyatlar artacaktır"

Adnan Polat, 40 yıldır inşaat işinde bulunduğunu belirterek, "Parası olup dövizde altında tutanlar; gayrimenkul ve konut almanın bundan daha iyi bir zamanı olamaz. Referandumdan sonra gayrimenkulde satışlar da fiyatlar da artacaktır. Bu fırsat bir daha ele geçmez." dedi.

Referandumdan sonra fiyatlarda ciddi bir hareket olacağının altını çizen Polat, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Türk ekonomisi eskiden biraz çıkar biraz düşerdi. Son 15 yıllık süreçte ise hızlı bir yükseliş sürecine geçti. Son birkaç yılda biraz yavaşlasa da Türkiye ekonomisi bunu atlatacak. Ekonomide iyileşmeler bekliyorum. Sektörün de bu durumdan etkilenmemesi mümkün değil. Bu konuda hem yatırımcılar hem bankalar hem hükümet gerekli tedbirleri almaya devam ediyor. Türkiye, gayrimenkul alanında alıcı lehine hayatımda gördüğüm en iyi dönemi yaşıyor. Deprem olduğu vakit bu binaların ayakta durmasının imkanı yok. Bu insanları korumak hepimizin vazifesi."

Polat, konut fiyatlarının genelde dolara endeksli yükseldiğini dile getirerek, "Şu anda ise döviz fiyatlarıyla orantılı bir artış olmadı. Nereden bakarsan arada yüzde 25 fark var. Fiyatların olması gerekenin çok altında olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Son 3 yıldır gayrimenkul sertifikasıyla ilgili araştırmalar yaptıkları bilgisini veren Polat, "Biz de yapmak istiyoruz. Şu anda bankaların tam hazırlıklı olduğunu düşünmüyorum. Sertifikanın, gayrimenkul sektörüne ve kentsel dönüşüme çok katkısı olacak." yorumunu yaptı.

Polat, uluslararası gayrimenkul fuarı MIPIM 2017'de İstanbul'a ve Beyoğlu'na olan ilgiyi gördüklerini belirterek, bu ilgiyi devam ettirmek istediklerinin altını çizdi. 

"Kampanyalarımızı nisan ayı sonuna kadar sürdüreceğiz"

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel ise Piyalepaşa İstanbul'un yeni etabını hedefledikleri tarihten önce satışa açtıklarını vurgulayarak, "Polat'ın 60 yıllık gücü ve kalitesiyle hayata geçirdiğimiz Piyalepaşa İstanbul tamamlandığında hem Beyoğlu'na hem de İstanbul'a büyük bir katma değer sağlayacak." dedi.

Projenin Beyoğlu'nun merkezinde yer aldığına işaret eden Yücel, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Kasım 2015'de satışa başladığımız projemizin yaklaşık yüzde 45'inin satışını gerçekleştirdik. Bunun hem sektör hem de bizim açımızdan güzel bir başarı olduğunu düşünüyoruz. Elbette bu süre içerisinde müşterilerimize her zaman farklı ve özel kampanyalar sunduk. Bu yeni etapla birlikte yeni kampanyamızı da başlatıyoruz. Piyalepaşa İstanbul'da 2. etaba özel olarak hazırladığımız kampanyada yüzde 35 peşin, 60 ay 0 faiz; yüzde 35 peşin 120 ay 0,45 faiz seçeneğiyle daire sahibi olmak mümkün. Yeni bir lansman yaptığımız için kampanyalarımızı nisan ayı sonuna kadar sürdüreceğiz."

Yücel, projenin satışa çıktığı tarihten itibaren yüzde 35 kazanç sağladığına dikkati çekerek, dairelerin tesliminden sonra değer artışının yüzde 100'e ulaşacağına inandığını söyledi.

Yeni etapta özellikle geniş ve büyük ailelere yönelik 3+1 ve 4+1 dairelerin çoğunlukta olduğuna işaret eden Yücel, daireleri en düşük 700-800 bin liradan satışa çıkartacakları bilgisini verdi.

Tapusu olan kişilerin daire teslimatının kura çekiminin ardından yapılacağını dile getiren Yücel, tapusu olmayanları ise memnun edecek şekilde çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Yücel, "Şu anda mülkiyetle ilgili bir sıkıntımız yok. Arazinin yüzde yüzüne sahibiz. Bu işe başladığımızdan beri gecekondularda yaşayan kiracılara TOKİ'den 100 konut aldık." diyerek sözlerini tamamladı.
Projede "Alışveriş Sokağı" bulunacak

Verilen bilgiye göre, toplam 205 daireden oluşan 2. etabı satışa sunan Piyalepaşa İstanbul'da, 3+1 ve 4+1 dairelerin yanı sıra 1+0, 1+1 ve 2+1 daireler de bulunuyor.

Piyalepaşa İstanbul'da yer alan 550 metre uzunluğunda ve 17 metre genişliğindeki "Alışveriş Sokağı"nda ulusal ve uluslararası 120 mağaza yer alacak. 2 katlı Alışveriş Sokağı'nda mağazaların yanı sıra 9 salonlu sinema kompleksi, fastfood noktaları ile restoran ve kafeler bulunacak.

Ayrıca 550 metrelik yürüyüş yolu üzerindeki 2 bin 500 metrekarelik spor merkezinde fitness'tan tam basketbol sahasına, yüzmeden pilatese kadar birçok farklı sporu yapma imkânı sunulacak.

Piyalepaşa İstanbul, geçen yıl sonunda düzenlenen International Property Awards'ta önce Avrupa'nın sonra dünyanın "En İyi İç Mimari Tasarımlı Örnek Daire" ödülünü kazandı.

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Piyalepaşa İstanbul Premium görücüye çıktı!
  • 17.11.2022 11:09

Piyalepaşa İstanbul Premium görücüye çıktı!

Piyalepaşa İstanbul Premium projesi görücüye çıktı. Muhteşem lokasyonu, lüks det ...

Piyalepaşa İstanbul'da yaşam başladı!
  • 28.03.2019 16:16

Piyalepaşa İstanbul'da yaşam başladı!

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, ilk etabında yaşamın başladığı P ...

"Her ay 500 daireyi teslim ediyoruz"
  • 25.10.2018 10:11

"Her ay 500 daireyi teslim ediyoruz"

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Piyalepaşa projesindeki teslim ...

Adnan Polat Piyalepaşa projesi ve sektörle ilgili konuşuyor
  • 24.10.2018 18:50

Adnan Polat Piyalepaşa projesi ve sektörle ilgili konuşuyor

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, sakinlerinin yaşamaya başladığ ...

Kaan Yücel, 5. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’ne katıldı
  • 24.02.2018 10:48

Kaan Yücel, 5. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’ne katıldı

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, 5. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm K ...

Adnan Polat "Sektörde nakit sıkıntısı yaşanıyor"
  • 06.10.2017 10:51

Adnan Polat "Sektörde nakit sıkıntısı yaşanıyor"

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, GYODER'in Erzurum'da düzenledi ...