Panavia Konutları’nda denizle iç içe yaşam.!

Panavia Konutları’nda denizle iç içe yaşam.!

İstinye’de, muhteşem boğaz manzarası ile bütünleşen, Mimar Koray Yavuzer ve Panaroma İnşaat’ın işbirliği ile gerçekleşen Panavia konutları lüksün yeni adresi.

 İstinye'de, muhteşem boğaz manzarası ile bütünleşen, Mimar Koray Yavuzer ve Panaroma İnşaat'ın işbirliği ile gerçekleşen Panavia konutları lüksün yeni adresi.

2012 Mart'ta temeli atılan proje toplam 7.500 m2'lik alan üzerine 2000 m2'si konut, 5.500 m2'si yeşil alan olarak hayata geçiriliyor. Yüzme havuzu, squash, fitness, gym, basketbol sahası gibi çeşitli sosyal tesis alanları bulunan Panavia Residance'ın her bloğu bahçe dubleksi, normal ara kat ve çatı dubleksi olmak üzere 5 kattan ve her katta toplam 4 daireden oluşuyor.

Toplam 5 bloktan oluşan projede, normal katların yanı sıra, kendi içlerinde de varyantları olan bahçe ve çatı dubleksleri bulunuyor. Bahçe dublekslerinin yatak odaları içinde ayrı bir yaşam odası tasarlanmış. Farklı ve şık banyo çözümleri, çift dolap odaları gibi detaylar; yatak odalarını, ev sıcaklığını kaybetmeden üst sınıf bir otel görünümüne kavuşturuyor. Çatı dublekslerinde ise atrium stili benimsenmiş. Bu katlara sahip olan kişiler, üst kattan evin her alanına hakim olabiliyor.

Bol Güneş Işığı, Boğaz Manzarası ve Seçkin Bir Yaşam

Tavandan tabana dizayn edilen cam pencereler sayesinde boğazı kucaklayan manzarası, geniş ve ferah tasarımıyla Panavia Residance modern konforu vaat ediyor. Normal katlarda 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere üç alternatif mevcut. Çatı katlarında ise 3 tarafı terasla çevrili, boğaz manzaralı daire ve özel bir sistem olan açılır kapanır panjurlar var. Bu projede güneş enerjisinden yararlanılarak terasların gün boyu güneş ışınlarını emmesi sağlandı. Böylelikle akşam koydaki teknelerin görebileceği şekilde teraslar parlayacak.

Siteye Özel Tekne ve Kişiye Ait Şarap Mahzeni Var

Bu sitenin kendine ait İstinye Koyu'nda demirli olan ve İstinye Park'a shuttle'ı olan bir teknesi var. Ayrıca, her bir Panavia sakininin, sitenin kendi kav alanında özel bölümleri yapılırken şaraplarını muhafaza etmek isteyen ancak evlerinde yeterli çözüm bulamayanlara özel büyük bir kav inşa ediliyor.Dış mekanlarda kullanılan eğrisel hatlar, iç mekanlarda elde edilen kübik alanlar Panavia'yı farklı kılan en önemli detay. A Plus segmentine yönelik Panavia, yaşamak için hem lüksün hem seçkinliğin bir arada sunulduğu özel bir yaşam alanı.

Koray Yavuzer, Panavia'nın gerek uzun gerek kısa vadede yatırım amaçlı olarak kullanılabileceğini ancak asıl olarak yaşamak için çok seçkin bir proje olduğunun altını çiziyor. “Ev aramayı bıraktıracak” bir proje olduğunu belirten Koray Yavuzer, mimarlık ofisi olarak yaptıkları evleri sanki kendileri ya da aileleri oturacakmış gibi inşa ettiklerini, “alıcı şapkasını” hiç çıkarmadıklarını ifade ediyor. Satışın başladığı projenin Aralık 2013'te bitmesi öngörülüyor.

Panavia Konutları İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 251 12 77-78

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Nidapark İstinye projesi şantiyesinde son durum!
  • 19.06.2021 15:03

Nidapark İstinye projesi şantiyesinde son durum!

Emlak Konut GYO ve Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından İstinye'de gerçekleştirile ...

Haşmet Mürşit kentsel dönüşümü yorumladı!
  • 07.06.2012 17:37

Haşmet Mürşit kentsel dönüşümü yorumladı!

Panaroma İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Haşmet Mürşit, kentsel dönüşüm hakkındaki ...

Nidapark İstinye inşaatı havadan görüntülendi!
  • 19.06.2021 15:41

Nidapark İstinye inşaatı havadan görüntülendi!

Emlak Konut GYO ve Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından İstinye'de gerçekleştirile ...

İstinye Maritza Evleri örnek daire görselleri
  • 04.08.2014 15:23

İstinye Maritza Evleri örnek daire görselleri

Maritza İnşaat tarafından İstinye'de hayata geçirilen projeden örnek daire görse ...

İstinye Maritza Evleri proje görselleri
  • 04.08.2014 15:21

İstinye Maritza Evleri proje görselleri

Maritza İnşaat tarafından İstinye'de hayata geçirilen projeden kareler ...

Tahincioğlu, 2016 yol haritasını çizdi
  • 20.12.2015 11:00

Tahincioğlu, 2016 yol haritasını çizdi

Tahincioğlu, Kayabaşı, İstinye ve Bomonti’de satış değeri 6 milyar lira olan 3 p ...