Onaltı Dokuz'da satışlar hızlı gidiyor

Onaltı Dokuz'da satışlar hızlı gidiyor

Astay Gayrimenkul sahildeki lüks projesi Onaltı Dokuz'da 324 konutun 285'ini sattı. CEO Oztürk metrekare fiyatı 4 bin 500 dolar olan proje ile bölgede yeni skala oluşturduklarını söyledi

İstanbul'da deniz manzarasına sahip olmasına rağmen sanayi tesislerine ev sahipliği yapması gibi nedenlerle lüks projelerin ilgisini çekemeyen Zeyinburnu sahili yeniden şekilleniyor. Kazlıçeşme'den Bakırköy'e kadar olan bölümde eski tesisler yerini lüks konutlara bırakıyor. Değişime öncülük eden Astay Gayrimenkul'ün Onaltı Dokuz projesi, İstanbul manzarasını geniş ekrandan izlemek isteyenlerin ilgi odağı oldu.


Astay Gayrimenkul CEO'su Atilla Öztürk metrekare fiyatın 4 bin 500 dolar olduğu projede 4 ayda satışa çıkan 324 konutun yüzde 85'inin sahibini bulduğunu söyledi.
 

Uzun süre konaklamak ve otel gibi işletilecek süitlerin sonbahara yalan satışa çıkarılacağını belirten Öztürk, şunları söyledi:

"İnşaata 2010'da başladık lansmanı Şubat 2011'de yaptık. Çünkü biz müşteri ürünü görsün diye yapının yükselmesini bekledik. Ardından fiyatımızı ilk açıklayan olarak, Zeytinburnu sahil bandında yeni bir skala oluşturduk.
Oradaki proje sahipleri biz fiyatı netleştirip ön satış yaptığımızda rahatladılar, olabiliyormuş dediler. Yıl sonuna kadar bizim projemizin 2 kilometre çevresinde en az 4 önemli markanın daha o bölgede satışa başlayacağını biliyorum."

Santral Mensucat'ın arsasında yükselen proje rezidans, apart otel ve AVM'den oluşuyor. İsmindeki Onaltı Dokuz, geniş ekran televizyon ölçüsünü simgeliyor.
Rezidans fiyatları 700 bin ile 1 milyon 600 bin TL arasında değişiyor.
 

Biz maketten satmayız Sağlamcı bir yapıya sahip oldukları için maketten satışı tercih etmediklerini anlatan Öztürk şunları söyledi:

"İnsanlar ne aldığını görürse teslim konusunda şüpheleri olmaz. Zaten yüksek fiyatın bir nedeni de bu. Bu müşteri için de risksiz bir model. Gayrimenkul finansal bir iş sahasıdır.
Erken satış yaptığınızda sunduğunuz iskontolu fiyat sizin dezavantajınızda. Oysa fiyat-maliyet ilişkisini dengeli kurmanız gerekir."

Kaynak: Selma Şenol / Bugün

Onaltı Dokuz İstanbul iletişim bilgileri

Web: www.onaltidokuzistanbul.com

Web: http://www.astayyatirim.com/

Tel: 0212 444 41 69  

  • Etiketler:

Yorum Yaz