Misstanbul'a, mini hayvanat bahçesi geliyor

Misstanbul'a, mini hayvanat bahçesi geliyor

Misstanbul'u mini hayvanat bahçesi yapmak ve havasını değiştirmek için 4 milyon TL harcayacak

Başakşehir'de 24 blokta 936 konuttan oluşan Misstanbul Evleri'ni hayata geçiren Mehmet Çelik Şirketler Grubu, evreye yaptığı yatırımla doğanın gerçek sahiplerini ait oldukları yere geri getiriyor. Misstanbul'u mini hayvanat bahçesi yapmak ve havasını değiştirmek için 4 milyon TL harcayarak ağaçlandıran Mehmet Çelik Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sultan Çelik, geliştirdiği projeyle solucan, salyangoz, kirpi, tırtıl, kaplumbağa gibi hayvanları özel bir yöntemle Misstanbul'un bahçesine bırakıyor.

Sultan Çelik, 101 bin metrekare araziye sahip Misstanbul Evleri'nin 66. Zırhlı Tugayı'nın eski tatbikat arazisi üzerine kurulu olmasından dolayı fauna, flora yönünden çok güçlü olduğunu hatırlatarak, "Ancak inşaat çalışmaları sırasında bu durum tersine döndü. Bozulan faunayı ve florayı geri kazanmak için kolları sıvadık. 4 milyon TL'lik bir bütçe ile örnek bir projeyi daha hayata geçiriyoruz" diyor.

Sultan Çelik, uygulamaya koyduğu proje ile Misstanbul'un ağaçlarından böceklerine kadar her şeyiyle birebir ilgilenerek düşler şehri oluşturmayı hedeflediğini anlatıyor. 4 milyon TL harcayarak başlattığı projeyle; solucan, salyangoz, kirpi, tırtıl, kaplumbağa gibi hayvanları özel bir yöntemle Misstanbul'un bahçesine bırakıyor. Böylece hem Misstanbul Evleri'nin havası değişiyor hem de doğanın sahipleri yerlerine geri dönüyor. İlk etapta solucanların ve salyangozların bırakılmasıyla başlanan proje de sadece hayvanlar değil ağaçlarda önemli bir yer tutuyor.

Sultan Çelik, Gürgen ve Erguvan ağaçlarıyla başlayan yeşil manzaranın 168 tür bitki ve ağaçla destekleneceğini belirterek, ağaç dikme işleminin bitmesinden sonra karga ve çeşitli kuş türlerinin de getirileceğini ifade ediyor. Çelik, Misstanbul Evleri'nin proje tamamlandığında mini bir hayvanat bahçesine dönüşeceğini söylüyor.

Kaynak: Sabah Emlak
 
E-posta: info@misstanbul.com
Tel: 0 212 671 76 80 

 
  • Etiketler:

Yorum Yaz