Mimari tasarımı ile farkı ortaya koyan 9 markalı konut projesi!

Mimari tasarımı ile farkı ortaya koyan 9 markalı konut projesi!

İstanbul'da farklı ve dikkat çeken mimarisiyle göz dolduran 9 projeyi sizler için bir araya getirdik

 
EVORA İSTANBUL MİMAR: EREN YORULMAZER Tuzla'yı taçlandıran proje Emlak Konut GYO'nun geçen yıl hasılat paylaşım modeli uygulayarak ihaleye çıkardığı toplam 300 dönümlük arazi, Teknik Yapı tarafından özenle işlendi ve Tuzla'nın en yüksek tepesine bir taç gibi yerleştirildi. 
 
Toplam 5 bin adet pırlanta değerindeki daireden oluşan Evora İstanbul, içinde eğitim merkezi, kreşi, parkı, tıp merkezi ve camisi ile yeni bir şehir olarak inşa ediliyor. 
 
Tuzla'da Ekim 2011'de satışa sunulan Evora İstanbul'da yatırımcı ilgisi yoğun olarak yaşanıyor. Yalnız yaşama oranlarının artması, evli çiftlerin daha küçük yaşam alanlarını tercih etmesi gibi etkenlerle alıcıların 1+1 tipi dairelere yönelmesi nedeniyle, Teknik Yapı projenin bir parselini 339 adet yeni 1+1 daire tipine dönüştürdü. 
 
Evora İstanbul'da dönüştürülen yeni parseldeki 339 adet 1+1 ve 57 adet 2+1 tipteki daire 102 bin 500 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Satışta bulunan 1+1 ve 2+1 tipi dairelerde yüzde 1 ve yüzde 25 peşinat tutarına ek olarak isteğe bağlı peşinat ve 120 aya kadar değişen vade seçeneği sunuluyor. Buna göre kendine uygun peşinat tutarını tercih edecek olanlar Şubat 2013, Ağustos 2013 ve Şubat 2014'de üç ara ödeme yapabilecek. 
 
İL-İLÇE: İstanbul Tuzla 
İnşaat Firması: Teknik Yapı 
Teslim tarihi: Mayıs 2014 
Tel: 444 10 08
 
 
İSTANBUL SARAYLARI MİMARI: MEHPARE EVRENOL Sarayda yaşam başlıyor Mart 2010 yılında Sinpaş GYO tarafından lanse edilen İstanbul Sarayları, konsept projelerin en iyi örneklerinden biri. İçerisinde Dolmabahçe Sarayı, Kız Kulesi ve Çırağan Sarayı'nın örneklerinin bulunduğu projede, şehre yüzyıllar boyu hükmeden saraylardan ve çevresindeki semtlerden esinlenilerek modern mimariyle yeniden yorumlandı. 
 
Çırağan, Yıldız, Dolmabahçe, Fethipaşa ve Sultantepe Koruları, Kuzguncuk, Paşalimanı gibi özellikle İstanbul'un en önemli saray ve köşklerinin bulunduğu semtler, İstanbul Sarayları için ilham kaynağı oldu. Saray mimarisine has özel bahçeler, çeşme ve şadırvanlar, geniş avlular, yüksek tavanlı giriş ve kat holleri, büyük ve görkemli kapılar, cihannümalar, sütunlar, ve ahşap kaplamalar sakinleri saraylar şehrine çağıran detaylardan yalnızca bir kaçını oluşturuyor. 
 
Bu eşsiz yapılarla bütünleşen Boğaz'ın kıvrımları, su yaşantısı, meydanlar, korular ve keşfedilmeyi bekleyen sürpriz mekanlar ise saray hayatını tamamlıyor. Projede 1+1'den 4+1'e kadar daire seçenekleri bulunuyor. Fiyatlar ise 279 bin TL'den başlıyor. 
 
İL-İLÇE: İstanbul – Küçükçekmece 
İNŞAAT FİRMASI: SİNPAŞ GYO 
TESLİM TARİHİ: Eylül 2012 
TEL: 0212 678 30 00
 
 
Veliefendi'de ayrıcalıklı yaşam YDA Grup ve Kuruluş İnşaat Ortaklığı ile Veliefendi'de inşasına devam ettiği The Istanbul Residence ile ayrıcalıklı bir yaşam alanı sunuyor. 
 
Veliefendi'de Koç Grubu'na ait arsa üzerinde projelendirilen The Istanbul Residence estetik mimarisiyle öne çıkıyor. 38 kata kadar ruhsat verilen The Istanbul Residence'ta, tarihi İstanbul siluetine zarar vermemek için yükseklik düşürülerek 18 kat olarak tasarlandı. 70 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirilen The Istanbul Residence lüks detayları ve Marmara Denizi manzarasıyla dikkat çekiyor. 
 
8 bin metrekare arsa üzerinde inşasına başlanan projede 351 rezidans daire ve çeşitli alanlarda hizmet verecek 11 ticari ünite yer alacak. Açık ve kapanabilir kapalı yüzme havuzları havuzu ile fitness center'ın da yer aldığı The Istanbul Residence'ta proje bünyesindeki mağazalarla rezidans sakinleri tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek. 
 
İl-ilçe: İstanbul Veliefendi 
İnşaat firması: YDA Grup & Kuruluş 
İnşaat Teslim tarihi: Aralık 2014 
Tel: 0212 558 13 13
 
 
DAP TANGO: MİMAR PROF.Barbaros Sağdıç Maltepe'de tango başlıyor Dap Yapı'nın dans eden kadın ve erkek figüründen yola çıkılarak tasarlanan yeni projesi Tango Kule'de ise iç içe geçerek kenetlenen bina tasarımı, dış cephede camların renk oyunuyla beslenerek smokin giymiş bir erkek ve dore elbiseli kadın figürüne dönüşüyor.
 
Projenin mimarisi Dubai'nin meşhur yelken kulesinin mimarı Prof.Barbaros Sağdıç imzasını taşıyor. 129 adet stüdyo/single ve 63 adet suit olmak üzere toplam 192 adet rezidans dairenin yer aldığı projenin 12 dükkandan oluşan özel bir çarşısı da mevcut. 
 
Tango Kule, kullanıcısına ve özellikle yatırımcısına, “oturmadığın dönemde kirala” modeliyle alternatif kazanç imkanı sağlıyor. Haftalık, aylık ve yıllık kiralanabilen daireler profesyonel bir yönetim sistemiyle işletiliyor. 
 
İl-ilçe: İstanbul Maltepe 
İnşaat Firması: Dap Yapı 
Teslim tarihi: Ekim 2014 
Tel: 444 33 39
 
 
SAFİ ESPADON RESIDENCE MİMAR: MURAT YILMAZ Dubai esintisi Espadon'da İstanbul'un en hızlı gelişen ilçesi, kentsel dönüşümün odak noktası olan Kartal'da, E5 karayolunun üzerinde inşa edilen Safi Espadon Residence, 136 konut ve 11 ticari bölümden oluşuyor. 
 
Dome Mimarlık'ın kurucusu Murat Yılmaz tarafından tasarlanan, 101 metre yüksekliğindeki proje üç blok halinde tek parça olarak uzanıyor. Bina, konut ve ofis sakinlerine sosyal olanakları güçlü, kent yaşamındaki gereksinimlerin yüksek standartlarla karşılandığı, sağlam inşaat kalitesi ve özel mimarisi ile dikkat çeken bir yaşam merkezi sunuyor. 3 bodrum, zemin ve 19 kattan oluşacak yapının 
 
Sabiha Gökçen Havalimanı'na ve metroya olan yakınlığı hava ve kara ulaşımı açısından oldukça büyük konfor sağlıyor. Mimarlığını Murat Yılmaz'ın üstlendiği projenin yeşil kat bahçeleri ve özel olarak tasarlanmış terası ile tüm cephelerinden Marmara Denizi veya adalar manzarasını izlemek mümkün olacak. 
 
Güçlü mimari özelliklere sahip olan projenin ismi ise kılıç balığı anlamına gelen “Espadon” olarak seçilmiş. Projede stüdyo, 1+1, 1,5+1 ve 2+1 olmak üzere farklı daire tipleri mevcut. Diğer projelerden farklı olarak stüdyo dairelerin oldukça geniş planlandığı yapıda daire büyüklükleri 59 ile 160 m² aralığında değişiyor. Metrekare fiyatları ise 3 bin 750 TL'den başlıyor. 
 
İl ilçe: İstanbul Kartal 
İnşaat firması: Safi Holding 
Teslim tarihi: 2014 
Tel: 0216 377 47 50
 
 
KARTAL KULE ÖMER ÇAMOĞLU Kartal'a 4 metreden bakıyor Genel Proje Bilgisi: Kartal Kule, Anadolu Adalet Sarayı'nın yanıbaşında, Soğanlık metro çıkışında, E-5'e doğrudan bağlanan konumuyla ön plana çıkıyor. 4 metre tavan yüksekliği ve kartal kanadı şeklindeki kat planlarıyla Avrupa'nın en iyi ofis projesi ödülünü almış ve Kartal bölgesinin sembolü haline gelmiştir. 
 
REMAX gibi kurumsal firmaların genel merkezlerini taşıdığı Kartal Kule tasarım detaylarıyla diğer projelerden ayrışıyor. Alman Priedemann firmasının cephe danışmanlığı yaptığı, rüzgar simulasyonu vasıtasıyla basınç konturlarının hesaplayan, ISS firmasından tesis yönetim danışmanlığı alan proje, her türlü tasarım problemini önceden çözerek mükemmeli yakalamaya gayret ediyor. Kartal Kule'nin inşaatı ve satışları devam ediyor. 
 
Fiyatlar ise 356 bin TL'den başlıyor 975 bin TL'ye kadar çıkıyor. 
 
İL-İLÇE: İstanbul Kartal 
İnşaat Firması: EA İnşaat 
Teslim tarihi: Aralık 2013 
Tel: 444 26 01
 
 
DUMANKAYA RİTM: MİMAR BÜNYAMİN DERMAN İstanbul'un ritmini tutuyor İstanbul'un Anadolu yakasında, Maltepe'nin en merkezi yerinde gerçekleştirilecek ve 2 faz halinde inşa edilecek olan Dumankaya Ritim İstanbul minimal estetiğin en yeni yorumunu sergileyen bir mimariye sahip olacak. DB Mimarlık - Bünyamin Derman tarafından projelendirilen Dumankaya Ritim İstanbul, her yönüyle gerçek bir yaşam alanı oluşturması hedeflenerek dizayn edildi. 
 
Maltepe E-5 karayolu üzerinde yükselecek ve 2 fazdan oluşacak projenin ilk fazında 36-37 m2 arasında stüdyo, 60-72 m2 arasında 1+1, 73-77 m2 arasında 1,5 +1, 95-111 m2 arasında 2+1 ve 156-162 m2 arasında değişen büyüklüklerde 3+1 daire seçenekleri bulunuyor. 176 daire, 35-116 m2 arasında değişen 31 adet mağaza, 42-121 m2 arasında değişen 33 adet ofis bulunuyor. Projenin geneline bakıldığında Ritim İstanbul'da stüdyodan loft dairelere, home-officelerden cadde mağazalarına 1.373 bağımsız bölümden oluşan seçenekler yer alacak. 
 
Zemin katlarda yer alacak cadde mağazaları, rezidans blokların girişlerindeki yüksek tavanlı lobi alanları, kat bahçelerinin bulunduğu ara katlarda ki dinlenme alanları, lounge, restoran ve seyir terası ve kültür merkezini içinde barındıran özel alanlar tasarlanmış. Projenin içerisinde cadde mağazaları, süpermarket, ofis ve bürolar, açık yüzme havuzları, Athletic-o Sports Club spor merkezi, auto showroom da bulunacak. 
 
İL İLÇE: İstanbul Maltepe 
İNŞAAT FİRMASI: Dumankaya 
TESLİM TARİHİ: Mayıs 2014 
TEL: 444 72 22
 
 
VIA PORT VENEZIA: Murat Yılmaz Venedik'te yaşamak ister misiniz? İstanbul'a Venedik esintisi getirecek olan VIA/PORT Venezia, Gaziosmanpaşa'da yükseliyor. Toplam 2 bin 300 daireden oluşan proje, 82 bin metrekarelik alan üzerine kuruluyor. 
 
5 kule, 200 mağazalı açık hava alışveriş merkezi ve 50 bin metrekarelik alana sahip modern ofis etaplarından oluşan VIA/PORT Venezia'da tıpkı Venedik'te olduğu gibi yürüyüş yolları, su kanalları, büyük meydanlar inşa ediliyor. 
 
Genişliği 12 metreolan su kanallarında gondollarla gezintilerin yapılabileceği, meydanlarında Venedik karnavallarının düzenleneceği VIA/PORT Venezia'dan konut sahibi olanlar, tüm bu güzelliklerin yanı sıra açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, buhar odası, sauna, oyun sahaları, çocuk parkları gibi tüm sosyal imkânlardan da faydalanabilecek. Hem yatırım hem de oturum amaçlı ilginin yoğun olduğu projede fiyatlar 195 bin TL'den başlıyor, 60 aya kadar yüzde 0,84 faiz oranı uygulanıyor. 
 
İL-İLÇE: İstanbul Gaziosmanpaşa 
İNŞAAT FİRMASI: Bayraktar&Gürsoy 
TESLİM TARİHİ: KASIM 2014 
Tel: 444 88 42
 
 
BATIŞEHİR: BÜNYAMİN DERMAN Şehrin içinde şehir kuruyor Tamamlandığı zaman 15 bin kişinin yaşayacağı Batışehir, ünlü mimar Bünyamin Derman imzasını taşıyor.
 
Yaşamın tüm bileşenlerini bünyesinde barındırması hedeflenen projede, 1+0'dan 4+1'e kadar 14 farklı tipte toplam 3 bin 148 adet konut ve rezidans, bir şehir oteli, ofisler, Doğa Koleji'nin yer alacağı eğitim kompleksi, açık hava çarşısı, spor salonları ve 100 bin metrekare yeşil alan bulunacak. 
 
Yatay mimari konseptte inşa edilen Batışehir'in ilk iki etabında yüzde 70 satış başarısına ulaşılırken yoğun ilgi nedeniyle üçüncü etap satışları başladı. Batışehir üçüncü etapta 40 m2'den başlayan stüdyo daireler, 1+1, 2+1, 3+1, 3.5+1, 4.5+1 ve dubleks olmak üzere büyüklüğü 360 metrekareye ulaşan toplam 348 daire bulunuyor. Metrekaresi 3 bin 400 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Batışehir üçüncü etapta daireler 2014 yılında teslim edilecek. 155 bin TL ile 924 bin TL arasında değişen fiyatlara sahip üçüncü etapta yer alan daireleri için cazip ödeme koşulları sunuluyor. 
 
İL-İLÇE: İstanbul Bağcılar 
İnşaat Firması: Ege Yapı 
Teslim Tarihi: 2014 
Tel: 444 53 43
 
Habertürk

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Murat Yılmaz, Expo Turkey by Qatar'da ESD'ye konuştu
  • 20.04.2017 15:28

Murat Yılmaz, Expo Turkey by Qatar'da ESD'ye konuştu

Dome Partners Kurucusu Murat Yılmaz, Expo Turkey by Qatar Fuarı'nı Emlaktasondak ...

Teknik Yapı 100 ay 0 faiz reklam filmi!
  • 16.12.2016 08:03

Teknik Yapı 100 ay 0 faiz reklam filmi!

Teknik Yapı, Concord İstanbul, Metropark, Suadiye Sahil, Evora İstanbul ve Evora ...

Batışehir, 120 ay vade ile ev sahibi yapıyor!
  • 03.06.2016 12:29

Batışehir, 120 ay vade ile ev sahibi yapıyor!

Ege Yapı tarafından hayata geçirilen Batışehir projesinde sadece 70 daire için g ...

Batışehir tamam, sırada 6 yeni proje var!
  • 28.01.2016 16:52

Batışehir tamam, sırada 6 yeni proje var!

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Batışehir projesinde yüzde 93 sa ...

Ataköy'deki projenin mimarı konuştu!
  • 21.09.2014 15:59

Ataköy'deki projenin mimarı konuştu!

Sea Pearl Ataköy projesinin mimarı Mehpare Evrenol, Dubai Cityscape 2014 Fuarı'n ...

Viaport Venezia ofisleri basın lansmanı yayında
  • 24.04.2014 17:00

Viaport Venezia ofisleri basın lansmanı yayında

Via Properties & Gürsoy Yatırım Ortaklığı tarafından İstanbul Gaziosmanpaşa’da h ...