maritbet girişmaritbet
MESA Orman 2 satışa çıktı!

MESA Orman 2 satışa çıktı!

Sektörde 50 yılı aşan tecrübesi ile güvenin sembolü olan MESA, bahçeli ve balkonlu evlere artan ilgiyi yeni projesi ile karşılamaya devam ediyor.

MESA, Orman projesine yoğun talep gösterenleri daha fazla bekletmemek için İstanbul'un en temiz havaya sahip Anadolu Yakası'nın en özel lokasyonlarından Çubuklu'da hayata geçirdiği üçüncü projesi MESA Orman II ile satışa çıktı.

Türkiye'de inşaat sektörünün öncü ve güvenilir markası MESA, yoğun talep gören MESA Orman Projesi'nin yeni etabı MESA Orman II'nin ön talep süreci de yoğun ilgi gördü. “Devam Eden-En İyi Konut” ödülüne layık görülen MESA Orman'ın yeni etabı MESA Orman II, İstanbul'un nefes alan noktalarından Beykoz Çubuklu'da doğal göl ve ormanın yanı başında konumlanıyor. Bölgenin, ormana ve göle en yakın ve en saygılı mesafede duran projesi olarak örnek teşkil ediyor. Proje, İstanbul'un mavisine ve yeşiline MESA kalitesiyle dokunmak isteyenleri bekliyor. Aynı zamanda tercih edilen teraslı ve bahçeli daire seçenekleri ile lansman dönemine özel fırsatları da sunuyor.

Yıl sonuna doğru ön talebe sunulan proje vesilesi ile  hem sektöre hem de MESA Mesken'e dair bu yılın bir değerlendirmesini yapan MESA Mesken Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mert Boysanoğlu “MESA Mesken olarak, başta Covid-19 salgın sürecinin yanı sıra sektörümüzdeki fazla konut stoğu ve oluşturduğu sorunlardan 2020 yılının bilhassa ilk döneminde olumsuz etkilendik. Ancak, MESA'nın 2019'dan bu yana; doğru lokasyonlara konumlanmış butik ve az sayıdaki konut projelerine yönelmiş olması bu süreci daha daha az sorunla karşılaşmamızı sağladı. Covid-19'un ilk aylarında sektör olarak etkilendik, ama salgının ilk şok etkisinden sonra ihtiyaç sahiplerinin ağırlıklı doğanın yanıbaşında ,bahçeli ev ve az katlı yapıları tercih etmesi projelerimize olan talebi  arttırdı. Bu süreçte yine 50 yıllık bir “marka” olmanın önemini bu dönemde daha net anladık, marka değerimizin 2021 yılında da en önemli avantajımız olmaya devam edeceğini düşünüyorum.

Bu yılı proje bazında değerlendirdiğimizde;  MESA Mesken'in MESA Çubuklu 28, MESA Orman, MESA Koz, MESA Bodrum Demirbükü, MESA Cadde, Yeşilyaka Koru, Yeşilyaka Su ve Ankara'daki Park Mozaik projelerinin 2020 yılı toplam cirosu yaklaşık 1.500.000.000 TL. Projelerimizde 2020 Aralık ayına kadar proje bazlı satılan konut sayısı ise yaklaşık 1.500 adettir. Ben 2021'de de doğa ile iç içe, bahçeli, balkonlu ve az katlı konutlara yönelim konusundaki trendin süreceğini ve MESA Mesken'in satış ivmesinin de artarak devam edeceğini düşünüyorum. Bu sebeple yatırım bedeli 350 Milyon TL olan MESA Orman II projemizin satışını dönemin dinamiklerine rağmen büyük bir rahatlıkla başlattık.” ifadelerini kullandı.

Bulunduğu çevreye uyumlu bir mimariyle doğayı yaşam alanlarına taşıyan MESA Orman II, göl kıyılarına kadar ulaşıyor ve zemin+4 kat olmak üzere, az katlı yatay mimariye sahip 163 daire ile butik ve sürdürülebilir bir yaşam sunuyor. Dış cephede kullanılan geniş cam yüzeyler hem iç mekanların manzara ile bütünleşmesini sağlıyor hem de gün ışığından maksimum faydalanma imkanı tanıyor. En üst seviyede konfor için yerden ısıtma ve vrf soğutma sistemleri kullanılıyor, aynı zamanda enerji kullanımında maksimum verimlilik hedefleniyor.

Her detayı titizlikle, konfor ve doğa gözetilerek tasarlanan MESA Orman II, yanıbaşındaki göl ile şehrin içinde ama şehrin karmaşasından uzak, rengini ağaçlardan, kusursuzluğunu doğadan alan gölü ile doğanın tüm renklerini içinde barındıran bir yaşam hayalini gerçek kılıyor. MESA Orman II'de 130 ile 363 metrekare arasında, 10 blokta konumlandırılmış 2+1'den 6,5+1'e kadar geniş daire seçenekleri yer alıyor. Pandemi sürecinde daha da önem kazanan doğayla bütünleşilebilecek geniş balkon, bahçe teras ve çatı teras seçenekleri sunuluyor. MESA Orman II sakinleri doğanın iyileştirici gücünü, Mesa projelerine has estetik ayrıntılar ile hem evlerinde hem sosyal alanlarda her an hissedilebilecek. 

Sosyal yaşamın her anına keyif katıyor

15 bin 500 metrekare yeşil alana sahip MESA Orman II, geniş peyzaj alanlarıyla açık havada sakin bir atmosfer sunuyor. Komşusu MESA Orman gibi, MESA Orman II de doğanın yanı başında yürüyüş yolları, parkları, dinlenme alanları, süs havuzları, tenis kortu ve basketbol sahası, kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun parkları ile her yaştan insanın ihtiyaçlarına ayrı ayrı cevap veriyor.  Projenin merkezi boyunca konumlandırılan süs havuzları ile aile yaşamını merkezine alan MESA Orman II'nin sakinlerine suyun sağladığı dinginlik ve huzur hissine, görkemli çınarlar, şifa abidesi ıhlamurlar, tozu emme ve havayı temizleme özelliği ile çamlar ve topraktaki bitki, tohum ve meyve gelişimine katkı sağlayan kızılağaçlar eşlik ediyor. Yakın çevrede yer alan yeni nesil kafeler, gurme restoranlar, butik mağazalar, spor merkezleri ve eğitim olanaklarıyla tüm ihtiyaçlar eksiksiz tamamlanmış oluyor.

 

MESA Orman II doğanın yanıbaşında ulaşım ağının kalbinde

MESA Orman II'de orman ve gölün sağladığı huzur dolu yaşamlar projenin ayrıcalıklı konumu ile her an renklenebiliyor. MESA Orman II, köprülere olan yakınlığı ile karadan, Çubuklu - İstinye arası feribot seferleri ile ise denizden her yere kısa sürede ulaşım imkanı sunuyor. MESA Orman II, Kavacık'a 4 dakika, Çubuklu - İstinye Feribot İskelesi'ne 5 dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 7 dakika, Anadolu Hisarı'na 10 dakika, Levent ve Maslak'a 14 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne 20 dakika mesafede yer alıyor. Ayrıca projenin Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne yakınlığı sayesinde 3. Havalimanı'na kolayca ulaşılabiliyor.

PROJE KÜNYESİ

Proje Adı: MESA ORMAN II

Yapımcı Firma: MESA Mesken Sanayii A.Ş.

Proje Türü: Konut

Lokasyon: BEYKOZ-ÇUBUKLU

Blok Sayısı: 10

Kat Sayısı: 1 Bodrum Kat +Zemin+4 Kat +Çatı Arası

Otopark Kat Sayısı: 2 Bodrum Kat

Daire Sayısı: 163

Daire Büyüklükleri: 129,77 m2 - 363,12 m2

Daire Tipleri: 2+1, 3+1, 3+2, 4+1, 5+1, 5+2, 6+1,6.5+1

Arazi Büyüklüğü: 20.576 m2

Toplam İnşaat Alanı: 52.721 m2 

Sosyal Tesis Büyüklüğü: 1.288 m2        

Yeşil Alan Büyüklüğü: 15.513 m² 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Bina yalıtımıyla elektrik ve doğal gaz faturaları yüzde 40 düşüyor!
  • 08.06.2022 09:30

Bina yalıtımıyla elektrik ve doğal gaz faturaları yüzde 40 düşüyor!

Binalarınıza yalıtım yaptırarak elektrik ve doğalgaz faturalarında yüzde 40 tasa ...

Konut kredi kullanımı 305 milyar lirayı aştı!
  • 10.03.2022 17:47

Konut kredi kullanımı 305 milyar lirayı aştı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık b ...

Doğa ve sanat severler Mesa Orman II'de buluştu
  • 01.03.2022 10:15

Doğa ve sanat severler Mesa Orman II'de buluştu

MESA’nın ilk etabında yaşamın başladığı MESA Orman projesinin ikinci etabı MESA ...

Konut kredisi hacmi 300 milyar TL'yi aştı!
  • 18.02.2022 09:01

Konut kredisi hacmi 300 milyar TL'yi aştı!

Tüketici kredileri tutarı, 11 Şubat itibarıyla 856 milyon lira artarak 778 milya ...

ABD'de konut kredi borçlarında 887 milyar dolarlık ürküten artış!
  • 10.02.2022 08:36

ABD'de konut kredi borçlarında 887 milyar dolarlık ürküten artış!

Konut kredileri kaynaklı borçlar 2021'de bir önceki yıla göre 887 milyar do ...

Konut kredisi kullanımı 275 milyar TL seviyelerinde seyrediyor!
  • 05.02.2022 09:23

Konut kredisi kullanımı 275 milyar TL seviyelerinde seyrediyor!

Bankacılık sektörünün toplam mevduatı, geçen hafta 7,4 milyar lira artarak 5 tri ...