Kavuklar Bornova, Körfez havası aldıracak

Kavuklar Bornova, Körfez havası aldıracak

Kavuklar GY, Bornova’nın çehresini değiştirecek Kavuklar Bornova projesi ile Körfez manzarasına odaklandı.

Projelerinde, dünyaca ünlü mimarlık ofislerinin tasarımlarına yer veren, konut değil yaşam alanları oluşturma felsefesiyle huzur, dinginlik ve muhteşem İzmir Körfez'i manzarasını odak alan Kavuklar Gayrimenkul Yatırım, Bornova'da inşaasına başladığı yeni projesi Kavuklar Bornova'yı basına tanıttı.

Kavuklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk ve Kavuklar Gayrimenkul Yatırım Grup Başkanı Metehan Kavuk'un katıldığı lansman toplantısında, Kavuklar Bornova projesi tüm detayları ile anlatıldı.

Toplantıda konuşan Kavuklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk, ‘Yarım asıra yaklaşan tecrübemizle İzmir'e hem ekonomik hem de sosyal alanda katkı sağlayacak yeni yatırımlarımızı ortaya koyuyoruz. Son 5 yıldır iş alanımıza eklediğimiz gayrimenkul yatırımları ile İzmir'de özellikle Bayraklı ve Bornova bölgesinde yatırımlarımız devam edecek.' diye konuştu.

kavuklar bornova bahçe

Kavuklar Gayrimenkul'ün İzmir Bornova'da hayata geçirdiği Kavuklar Bornova'nın bahçesi...

Çalışmalar başladı

Proje için İzmir'in en önemli merkezlerinden biri olan ve ulaşım ağlarının tam ortasında yer alan Bornova'yı seçtiklerinin altını çizen Kavuklar Gayrimenkul Yatırım Grup Başkanı Metehan Kavuk, 3 dev kuleden oluşan 1160 konutluk projenin inşaatına kısa süre önce başlandığını duyurdu.

125 milyon dolarlık yatırım değeri ile 3 dev kule üzerinde yükselecek Kavuklar Bornova, İzmir ESHOT otobüs güzergahlarına direkt bağlantılı metro ve Uçanyol güzergahında yer alacak.

Metehan Kavuk, ‘Çok yakında Bornova'da, Türkiye ve Avrupa'nın üzeri açılır kapanabilir ilk alışveriş merkezi olan Point Bornova AVM'yi açarak pek çok yeni markayı İzmirlilerle buluşturacağız. Bornova'yı bir yaşam, moda, alışveriş, kültür sanat noktası konumuna getireceğiz. 2018'de tamamlamayı planladığımız Kavuklar Bornova projesi ile yakın gelecekte Bornova, İzmir'in en çok tercih edilen bölgelerinden biri haline gelecek.' diye konuştu.

kavuklar bornova maketi

Kavuklar Bornova'yı, HOK tasarlıyor

Zemin kattan itibaren yüzde 80'i deniz gören konutların yer aldığı Kavuklar Bornova projesinin mimarisi, Londra'daki yeni Wembley Stadyumu, St. Petersburg'daki Dali Müzesi, Boston'daki Logan Havalimanı, ABD'deki Millward Brown Ofisleri ve Pekin'deki Four Seasons Oteli dahil birçok önemli projeye imza atan dünyaca ünlü mimarlık ofisi HOK'a ait. Her bir ayrıntısının incelikle düşünüldüğü proje, sakinlerinin hayatına daha fazla değer katarak sevdiklerine daha fazla zaman ayırabileceği şekilde tasarlandı.

Eşsiz körfez manzarasıyla havuz keyfi sunuyor

Projeyi oluşturacak 3 dev kuleden ortadakinin terasında, 19'uncu katta yer alacak olan 341 metrekarelik yüzme havuzu, Kavuklar Bornova sakinlerine yerden 60 metre yükseklikte muhteşem bir manzara eşliğinde havuz keyfi yaşatacak.

Sosyal olanaklarıyla da diğer pek çok projeden ayrışan Kavuklar Bornova, ilk şubesini Bayraklı Tower'da açan A Fitness Company ve A Spa Company ile sakinlerine, İzmir manzarasına karşı spor yapma ve günün stresinden uzaklaşma olanağı sağlayacak.

Çocuklu ailelerin de huzuru düşünülerek tasarlanan projede, kapalı çocuk alanı ve çocuk odası da olacak. Vizyonun en yeni filmleri projenin içerisinde yer alacak cep sinemasında gösterime girecek ve restoranda Türk ve dünya mutfağından gurme lezzetler yer alacak.

Tüm olanaklarıyla eksiksiz bir yaşam alanı sunacak olan Kavuklar Bornova projesi toplamda 28 bin metrekarelik peyzaj alanı içerisinde yapay göl, kütük ev konsepti ve dinlenme alanlarına sahip olacak.

Kavuklar Bornova'nın açık alanları da yaşayanların keyifli zaman geçirmelerine uygun olarak planlandı. Projede tenis kortları, basketbol ve mini futbol sahaları, bisiklet ve koşu yolları yanında Kavuklar Bornova sakinlerinin kaynaşacağı ve hoş vakit geçireceği barbekü alanı ve amfi tiyatro da bulunacak.

Profesyonel yönetim

Kavuklar Bornova'nın yönetiminde, bir Kavuklar Gayrimenkul Yatırım şirketi olan A Management Company görev alacak. Projenin tüm hizmet detaylarıyla yakından ilgilenecek olan yönetim ekibi, aidatlar, duyurular, toplantılar gibi konuların hızlı takip edilebilmesi için özel bir alt yapı kullanacak.

Güvenlik konusuna da önem verilen projede, hareketli kameralar, lazer sistemleri, monitörler ile tam güvenlik sağlanacak. Ayrıca Kavuklar Bornova'nın 7/24 hizmet veren teknik servis sorumluları da bulunacak.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Abdullah Kavuk Point Bornova'nın detaylarını anlatıyor
  • 15.05.2013 16:20

Abdullah Kavuk Point Bornova'nın detaylarını anlatıyor

Kavuklar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk, İzmir'de hayata geçirilen P ...

Kavuklar'ın Altındağ projesinin ihalesine katılım olmadı!
  • 21.04.2017 10:15

Kavuklar'ın Altındağ projesinin ihalesine katılım olmadı!

İzmir'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kayyum atanan Kavuklar Grubu'nun Altın ...

Kavuklar Grup'a FETÖ operasyonu!
  • 06.08.2016 10:01

Kavuklar Grup'a FETÖ operasyonu!

Kavuklar Grup'a FETÖ soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda Abdullah Kav ...

Kavuklar İnşaat'ın 2 projesinde yüzde 0,7 faiz!
  • 02.08.2016 10:27

Kavuklar İnşaat'ın 2 projesinde yüzde 0,7 faiz!

Kavuklar İnşaat, GYODER'in başlattığı "Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türk ...

Kavuklar Bornova'da 0,69 faiz ve 60 ay vadeli daireler
  • 10.05.2016 13:36

Kavuklar Bornova'da 0,69 faiz ve 60 ay vadeli daireler

Kavuklar Gayrimenkul tarafından Bornova'da inşa edilen Kavuklar Bornova'da daire ...

Kavuklar GY'den Anneler Günü'ne özel kampanya!
  • 05.05.2016 14:26

Kavuklar GY'den Anneler Günü'ne özel kampanya!

İzmir'de birçok projeye imzalar atan Kavuklar GY, Anneler Günü'nü çok özel bir k ...