İnanlar Terrace Lido Adalar’ı satışa sundu! M2'si 4 bin dolar!

İnanlar Terrace Lido Adalar’ı satışa sundu! M2'si 4 bin dolar!

Terrace Fulya ve Terrace Bahçe’den sonra alışılan ‘Terrace’ kalite ve ayrıcalığını Büyükada’ya taşıyacak olan Terrace Lido, dört duvarın ötesinde bir yaşam sunarak sakinlerine 12 ay boyunca keyif dolu anlar yaşatacak.

Nostaljik dokusuyla İstanbulluların vazgeçilmez kaçış noktası olma özelliğini koruyan Büyükada, İnanlar'ın ‘art deco' tarzıyla ada siluetine uygun olarak tasarlayacağı Terrace Lido ile yepyeni bir yaşam tarzına kavuşacak. Terrace Fulya ve Terrace Bahçe'den sonra alışılan ‘Terrace' kalite ve ayrıcalığını Büyükada'ya taşıyacak olan Terrace Lido, dört duvarın ötesinde bir yaşam sunarak sakinlerine 12 ay boyunca keyif dolu anlar yaşatacak.

İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, Türkiye'deki ilk yüzme yarışının yapıldığı tarihi Lido arazisi üzerinde gerçekleştirecekleri Terrace Lido'nun adanın doğal dokusunu bozmadan hayata geçeceğini ve Adaların değerine değer katacağını söyledi. Serdar İnan, tüm Terrace projelerinde olduğu gibi Terrace Lido'nun da mimarisiyle ‘İnanların sanata, çevre dokusuna ve kültürüne uygun, estetik yaşam alanı anlayışı' ile tamamen bütünleştiğini ifade etti.

Terrace Lido için ünlü mimar Dara Kırmızıtoprak ile çalıştıklarını hatırlatan Serdar İnan, “Terrace Lido'da Büyükada'ya değer katacak birçok detay bulunuyor. Çok özel 30 rezidans, thalasso terapi merkezi ve butikleri ile şehir merkezinde, ama şehir karmaşasından uzak ve konforlu bir yaşam sunma hedefiyle hareket ediyoruz. Bu projeyle Lido'yu eski ihtişamlı günlerine geri döndüreceğiz” diye konuştu.

Terrace Lido'nun teknesi olacak

Terrace Lido'nun konumu itibariyle çok avantajlı olduğunu ifade eden İnan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Büyükada'ya Bostancı'dan 10, Kabataş'tan 30 dakikada ulaşılabiliyor. Şehir merkezinde bile insanlar işlerine ya da evlerine bu kadar kısa sürede ulaşamazken, bu çok önemli bir avantaj. Ayrıca sakinlerimize özel Terrace Lido teknesi ulaşımı daha da kolaylaştıracak. Terrace Lido sakinleri deniz ve doğa ile iç içe, Ada'da şehir konforu yaşayacaklar. Terrace Lido hem Büyükada keyfini yaşamak isteyenler hem de projeyi yatırım olarak değerlendirmek isteyenler için yüksek kira geliri elde edebilecekleri önemli bir alternatif olacak.”

“Art deco tarzıyla Ada siluetine sadık kaldık”

Terrace Lido'nun mimarı Dara Kırmızıtoprak ise, orijinal yapının ölçülerine sadık kalarak 1940-1950'li yılların ‘art deco' stiliyle hem Ada'ya hem de siluetine yakışır bir proje hazırladıklarını söyledi. Projede 30 rezidans ve butiklerden oluşan bir ‘shop mix' yarattıklarını ifade eden Kırmızıtoprak, “Burası bir alışveriş merkezi değil. Eski pasajların ambiyansını bulabileceğiniz bir alışveriş noktası… Amacımız hem Lido kültürünü hatırlatmak hem de iklimlendirilmiş atmosferde butik bir alışveriş ortamında Terrace Lido ve Ada sakinlerinin çeşitli ihtiyaçlarını gidermek” diye konuştu.

Shop mix'in en önemli özelliğinin Ada'daki kot farkı nedeniyle çıkılması gereken yüzlerce basamağı sıfırlaması olduğunu ifade eden Dara Kırmızıtoprak, Ada sakinlerinin de burada alışveriş yaptıktan sonra iki asansör ile 20–21 metre yüksekteki 23 Nisan Caddesi'ne rahatlıkla çıkabileceğini söyledi.

Rezidansların Ada kültürünü ve Lido nostaljisini yaşamak isteyenlere yönelik olarak yaz-kış yaşanacak şekilde tasarlandığını ifade eden Dara Kırmızıtoprak, projede büyüklükleri 89 ile 130 metrekare arasında değişen yedi ayrı tipte daire bulunduğunu söyledi. Daha büyük metrekarelere ihtiyacı olan sakinlerin iki daireyi birleştirme şanslarının olduğunu belirten Dara Kırmızıtoprak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tamamı deniz manzaralı ve özel teraslı daireler için iki ana stil belirledik. Daire sahibi dilerse tüm iç dekorasyonu da bu doğrultuda biz yapabiliyoruz. Birinci stilimize ‘Parizyen' adını verdik. Sayfiye ortamında da şehir atmosferini devam ettirmek isteyenler için siyah ve krem rengi ağırlıklı olarak, parke ve dolaplarda çıtalama teknikleri gibi romantik detaylarla bezeli daireler planladık. İkinci stilimize ise Marin adını verdik. Bu daireleri kendinizi adeta yatın içinde hissedeceğiniz mavi-beyaz tonlarla tasarladık. Hazırlayacağımız örnek dairemizde de mobilya tercihimizi Baker ve Ralph Lauren'den yana kullanacağız.”

Terrace Lido'da inşaat eylülde başlayacak

İnanlar tarafından yapımına Eylül 2010'da başlanacak Terrace Lido, 9 bin 362 metrekarelik inşaat alanına sahip bulunuyor. 30 rezidans ve 2 binmetrekare ticari alanın bulunduğu Terrace Lido açık havuz, terapi havuzu ve fitness center'ı ile sakinlerine keyif dolu anlar yaşatacak. Mimarisi ve dekorasyonunda kullanılan tüm malzemelerin doğallığı ile fark yaratan Terrace Lido, büyüklükleri 89 ve 130 metrekare arasında değişen Celine, Nicole, Juliette, Claire, Sophie, Charlotte ve Isabelle olarak adlandırılan yedi ayrı tipte daireden oluşuyor. Tamamı deniz manzaralı olan daireler, 1+1 ve 2+1 olarak satışa sunulacak.

Terrace Lido, kafeleri, sakinlerinin tüm günün yorgunluğunu atabilecekleri dinlenme köşeleri, thalasso terapi havuzu, yüksek standartlı ortak yaşam alanları ve İstanbul'a ulaşımı sağlayacak özel teknesiyle dikkat çekecek. Dış cephesinde mimari projesine uygun renk ve dokuda ısı yalıtım köprülü alüminyum doğrama sistemleri ile ısı ve ses izolasyonu özelliklerine sahip ısıcam kullanılacak Terrace Lido'nun pencerelerinde tente sistemi yer alacak.

Fiyatlar 400 bin dolardan başlıyor

Site çevresinde, girişinde ve genel sirkülasyon alanlarında kapalı devre güvenlik kontrol TV sisteminin bulunacağı projede, güvenlik ile irtibatlı interkom, kat koridorlarında acil anons ve yangın ikaz sistemi yer alacak. Peyzaj düzenlemeleri ve bahçe aydınlatmaları projeye uygun olarak tamamlanacak Terrace Lido, Mayıs 2011'de konut sahiplerine teslim edilecek. Terrace Lido'da konutların metrekare fiyatları 4-5 bin dolar olarak belirlenirken, fiyatlarsa 400 bin dolardan başlıyor, 600 bin dolara kadar çıkıyor.

 

Terrace Lido iletişim bilgileri

Web: http://terracelido.com

Tel: 0216 382 86 86

Tel: 0212 291 28 60

  • Etiketler:

Yorum Yaz

Öne Çıkanlar