maritbet girişmaritbet
Greenox Urban Residence satışa çıktı

Greenox Urban Residence satışa çıktı

Aycan&Feres İş Ortaklığı tarafından 4.Levent’te inşa edilen Greenox Urban Residence satışa çıktı.

Benzeri Milano'da kentsel dönüşüm çerçevesinde yapılan dünyanın ilk dikey ormanı Bosco Verticale (Dikey Orman) projesi, konutta yepyeni bir anlayışla şimdi Türkiye'de…  Konseptin ilk uygulaması 4. Levent'te yükseliyor…  

İtalya'dan İstanbul'a uzanan yeşil akım

İtalya'da, İtalyan mimar Stefano Boeri'nin eseri olan “Dikey Orman” projesi, 2010 yılı başlarında, Milano kentinde, yüksek yoğunluklu tarihi bir bölge olan Porta Nuova Isola'nın kentsel dönüşümü kapsamında yapımına başlanmış ve 2014 yılında tamamlanmıştır. Bosco Verticale (Dikey Orman) konut projesi, giderek kalabalıklaşan ve betonlaşan kentlerde, inşa edildiği bölgenin bitki çeşitliliğini artırmak için ‘yeniden canlandırma' çerçevesinde gerçekleştirilen ve cepheye yeşilin entegrasyonunun denendiği ilk kentsel dönüşüm projesidir. Greenox Urban Residence da mühendis, mimar ve peyzaj uzmanlarından oluşan danışmanlar grubu tarafından ele alınarak, Bosco Verticale'de karşılaşılan inşaat, yapı ve bitki gelişim zorlukları incelenmiş, yeni çözümler üretilmiş, uygulama yöntemleri ve mimari açıdan farklılaşan yeni bir model oluşturulmuştur.

Sürdürülebilir en iyi miras 

Hayat ağacını temsil eden cephesi ile Türkiye'nin ilk ve tek dikey ormanına kucak açan Greenox Urban Residence, Aycan&Feres İş Ortaklığı tarafından geliştiriliyor. Greenox konsepti, ilk olmanın taşıdığı heyecanı yansıtan, her biri farklı şekilde kendini ifade eden ışık, peyzaj ve sanatın bileşimini ortaya koyuyor. Pozitif bir yeşil dönüşümün parçası olarak geleceğe bırakılabilecek, sürdürülebilir en iyi miras olan Greenox, çevre bilincini aşılarken getirdiği çözümler ile ev sahiplerini yeşil hayatın bir parçası haline getiriyor. Projenin dikey duvarlarında 21 bin 200 adet bitki, cephelerde ise 900 adet ağaç ve ağaççık bulunuyor. 

Bugüne kadar yaptığı projelerle birçok ödül alan MDW Mental Design Works'ten M. Salih Çıkman imzası taşıyan Greenox Urban Residence, 4.Levent'te Büyükdere Caddesi'ne 420 metre mesafede yer alıyor. 13 bin metrekare konut alanına, 1100 metrekare sosyal tesis alanına sahip olan Greenox Urban Residence, 120 milyon TL yatırım değeriyle inşa ediliyor. 2017 yılının Eylül ayında teslim edilmesi planlanan proje, 17 katlı tek blokta 170 konuttan meydana geliyor. Projede alanları 50 ila 97 metrekare arasında değişen 1+1 ve 2+1 daireler yer alıyor. 

Lansmana özel yüzde 20 indirim fırsatı

Greenox Urban Residence, Avrupa Yakası'nın merkezinde, finans merkezlerinin, iş yerlerinin ve alışveriş mekanlarının konumlandığı Büyükdere Caddesi'ne 5 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. 4.Levent metro durağına 5 dakika yürüme mesafesinde; araba ile FSM Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü'ne 8 dakika uzaklıkta olan proje; Beşiktaş İskelesi'ne ise 15 dakikalık bir mesafede yükseliyor.

Greenox Urban Residence'ta 1+1 daire fiyatları 390 bin TL'den başlayarak 664 bin TL'ye kadar yükseliyor. Lansmana özel peşin ödemelerde mevcut fiyatlar üzerinden yüzde 20 indirim uygulanıyor. Projede ayrıca banka ve şirket bünyesinde kişiye özel ödeme planları da yapılabiliyor. 

Greenox projelerinin devamı gelecek

2007 yılından bu yana proje geliştirme ve konut inşaatı alanında faaliyet gösteren Aycan Gayrimenkul'ün Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tüfekçibaşı, ortağı Hızırcan Tüfekçibaşı ile Kağıthane bölgesinde teslim ettikleri 10'nun üzerinde tekil bina inşaatı olduğunu belirtti. Bölgenin her geçen gün geliştiğini ve değerlendiğini belirten Tüfekçibaşı, Greenox Urban Residence'ın tamamlandığında minimum yüzde 40 oranında prim yapmasını öngördüğünü vurguladı. Büyük ölçekli çalışmalara 2014 yılında başladıklarını belirten Tüfekçibaşı, “120 milyon TL yatırım değerine sahip olan Greenox Urban Residence, Kağıthane bölgesindeki ilk büyük projemiz… Feres Gayrimenkul ile hayata geçirdiğimiz bu projenin ardından yine bölgede ses getirici projeler inşa edeceğiz. Birlikte yeni adalar topluyoruz” dedi. 

Greenox Urban Residence projesini Aycan Gayrimenkul'le beraber geliştiren Feres Gayrimenkul Yönetim Kurulu Eş Başkanı Murat Yağan ise firmalarının mimarlık, kuyum ve yatırım alanlarında faaliyet gösteren iki ortak tarafından 2014 yılında kurulduğunu söyledi. Yağan, “Ortağım Salih Çıkman ile insani yaşam kalitesini ön planda tutan, doğaya saygılı, çevreci binalar hayata geçiriyoruz. Söz konusu bu projemiz de yatırımcılarına kazandıracak olmasının yanı sıra sosyal sorumluluk örneği de teşkil ediyor” diye konuştu. Yağan, Greenox Urban Residence'ın yanı sıra Kağıthane bölgesinde yatırım değeri 500 milyon dolar olan 5 ada ile de anlaşmalarını tamamlamak üzere olduklarını vurguladı.

Kentsel dönüşümün yerini yeşil dönüşüm aldı

Feres Gayrimenkul Yönetim Kurulu Eş Başkanı ve aynı zamanda projenin mimarı Salih Çıkman; eski ve depreme dayanıklı olmayan binayı yıkmak, yerine yenisini yapmak olarak basit bir şekilde tanımlanan kentsel dönüşümü, Greenox Urban Residence ile yeşil dönüşüm olarak tanımladıklarını, değişimi insana yönelik, insan sağlığına ve doğaya öncelik vererek, gerçekleştirdiklerini söyledi. Projeye Greenox Urban Residence adını verdiklerini belirten Salih Çıkman, “Sahip olduğu özellikler nedeniyle alışılmışın dışında bir tasarıma imza attık. Bu anlamda projemizin isminin de farklı olması gerektiğini düşünerek Greenox Urban Residence üzerinde karar kıldık” dedi.

“Giderek betonlaşan İstanbul'da, sürdürülebilirlik ilkelerini garanti altına alarak geliştirdiğimiz dikey orman konsepti içerisinde, konfor ile mimariyi harmanlayan, sosyal avlular etrafında yaşayanlarını buluşturan, yaşam kalitelerini yükselten yeni bir dönemin başlangıcına imza atıyoruz” diyen Çıkman, “Green” ve “Oxygen” kelimelerinin birleşiminden oluşan Greenox isminin, insanın doğaya ve temiz bir havayı birlik içerisinde solumaya olan ihtiyacının residence formatında vücut bulmasını temsil ettiğini sözlerine ekledi.  

Akılcı, sıra dışı, cesur bir proje

Çevreye ve yeşil yaşama verdiği önemi, mimarisinde dikey orman konsepti ile farklı bir boyuta taşıyan Greenox Urban Residence'ın biyoekolojik gelişimi sağlayacak cephesi, inşaat tekniği açısından yenilikçi uygulamaları, binada yaşamsal harcamaları en aza indirecek tasarruf sağlayan sistemleri, yaşayanların arasındaki paylaşımı artırmak üzere geliştirilen sosyal platform uygulaması ve sürdürülebilir çevreciliği projeyi sıra dışı, akılcı ve iddialı kılıyor. 

“Her yıl binlerce binanın eklendiği, giderek betonlaşan İstanbul'da, kentsel dönüşümü yeşil dönüşüm olarak geliştirmeyi hedefleyen Aycan - Feres İş Ortaklığı, Greenox projesini İstanbul için büyük bir fırsat olarak görüyor” diyen Salih Çıkman, Greenox Urban Residence'da tüm hacimlerin birlikte yaşam isteğini yansıttığını belirtti.  

50 metrede yüzme havuzu

Greenox Urban Residence'ın terasında yüzme havuzu, güneşlenme terası, vitamin bar, barbekü alanı, seyir terası, fitness salonu, sauna, buhar odası, şok duşu, soyunma odaları; giriş katında resepsiyon, karşılama avlusu, etkileşim avlusu, concierge, toplantı salonu, çalışma odası, misafir suitleri, cafe, müzik ve oyun odaları, eğlence odası ve cep sineması gibi sosyalleşme alanları yer alıyor. 

LEED Gold adayı

Giderek betonlaşan İstanbul'da, şehir merkezinde yaşayan insanın yeşile ve oksijene duyduğu ihtiyaçtan yola çıkarak hayat bulan Greenox Urban Residence projesi “Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED)” Gold adayı. 

İstanbul'da ve ülkemizde, tüm kent peyzajlarını etkileyecek bir dönüşüm sürecini de başlatacak olan Türkiye'nin ilk ve tek dikey ormanı Greenox Urban Residence, yan cephelerinde 56 ve 53 metre yüksekliğindeki yeşil duvar uygulamaları ile Avrupa'nın en yüksek dikey yeşil duvarlarına da ev sahipliği yapıyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Emlak Konuttan, Yeni Fikirtepe açıklaması
  • 15.05.2024 09:43

Emlak Konuttan, Yeni Fikirtepe açıklaması

Emlak Konut GYO, 1615 bağımsız bölüm için 11 milyar 514 milyon 186 bin 629 Türk ...

Zeytinburnu'nda 6 bina kentsel dönüşüm için yıkılıyor
  • 09.05.2024 10:31

Zeytinburnu'nda 6 bina kentsel dönüşüm için yıkılıyor

Yaklaşık 26 bin metrekare iskan edilebilir inşaat alanından oluşacak projede 185 ...

"Yarısı Bizden Kampanyası"nda ilk inşaat başladı
  • 26.03.2024 14:12

"Yarısı Bizden Kampanyası"nda ilk inşaat başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının başlattığı kampanya kapsamın ...

Bakan Özhaseki: " Gelin şu kentsel dönüşüme lütfen mani olmayın"
  • 22.02.2024 16:48

Bakan Özhaseki: " Gelin şu kentsel dönüşüme lütfen mani olmayın"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’da 5.500 ...

Bakan Özhaseki: "İstanbul'da 1 milyona yakın konutu dönüştürmeyi düşünüyoruz"
  • 15.02.2024 16:32

Bakan Özhaseki: "İstanbul'da 1 milyona yakın konutu dönüştürmeyi düşünüyoruz"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Ticaret ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hedefimiz İstanbul'da 1,5 milyon riskli bağımsız bölümü 5 yılda dönüştürmek"
  • 25.12.2023 09:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hedefimiz İstanbul'da 1,5 milyon riskli bağımsız bölümü 5 yılda dönüştürmek"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüzyılın Dönüşümü İstanbul Programı'nda konu ...