Gölmahal’in yapımcısı Yalçınlar'dan yeni açılımlar

Gölmahal’in yapımcısı Yalçınlar'dan yeni açılımlar

Büyükçekmece Gölü kıyısında başlattığı 38 villalık Gölmahal projesiyle konut sektörüne adım atan fotoğrafçı Yalçınlar, örnek evleri 1.5 ay sonra tamamlama çalışmalarını sürdürürken, bölgedeki arsa sahiplerinden teklif almaya başladı

Büyükçekmece Gölü kıyısında başlattığı 38 villalık Gölmahal projesiyle konut sektörüne adım atan fotoğrafçı Yalçınlar, örnek evleri 1.5 ay sonra tamamlama çalışmalarını sürdürürken, bölgedeki arsa sahiplerinden teklif almaya başladı. Teklifleri değerlendirerek ikinci bir Gölmahal projesine burada imza atmayı hedeflediklerini söyleyen Yalçınlar Grubu Başkanı Hakan Yalçın, “Enerjiye de sıcak bakıyoruz. Büyükçekmece'de toplamı 200 dönümü bulan arazilerimiz var. Burada rüzgar türbini yatırımı yapmak planlarımız arasında” dedi.

Fotoğrafçılık sektöründe 52 yıldır faaliyet gösteren ve Aralık 2010'da Büyükçekmece Gölü kıyısında inşaatına başladığı 38 villalık Gölmahal projesiyle konut sektörüne giren Yalçınlar, inşaatta hedef büyütürken, yeni yatırımlara sıcak baktığının da sinyalini verdi. Şirket, 92 bin 470 m2'lik bir alanda göl manzarasına hakim bir şekilde konumlandırdığı ve kaba inşaatının yarısı tamamladığı Gölmahal projesinin örnek evlerini tamamlama çalışmalarını sürdürürken, bölgedeki arsa sahiplerinin projeye olan ilgisi de yoğun oldu. Örnek villaları 1.5 ay sonra görücüye çıkaracaklarını açıklayan Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, inşaat sektöründe büyümeyi planladıklarını hatırlatarak, “Büyükçekmece'deki arsa sahiplerinden sürekli teklif alıyoruz. İkinci bir Gölmahal projesini bölgede gerçekleştirmek hedeflerimiz arasında. Teklifleri değerlendireceğiz” dedi.

Fotoğrafçılık ve inşaat sektörünün ardından sıcak baktıkları üçüncü alanın enerji olduğunu belirten Yalçın, “Büyükçekmece'de toplam büyüklüğü 200 dönüm olan arazilerimiz var. Burada yatırım tutarı 10 ila 30 milyon dolar arasında değişecek rüzgar türbini yatırımı yapmayı hedefliyoruz. Zaten rüzgar türbini ve güneş panellerini kullandığımız Gölmahal bunun bir pratiği olacak” diye konuştu.

Gölmahal projesinde örnek daireleri görmek isteyen 60-70 kişilik bir talebin olduğunu ve şu ana kadar projede 10 villanın satıldığını belirten Yalçın, projenin 24 ayda teslim edileceğini ancak süreyi 15 aya çekerek 2012 yılının ilk çeyreğinde tamamlamayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Fiyatlar eurodan dolara döndü

Büyükçekmece Gölü kıyısındaki arsasında 40 milyon dolar yatırımla başlatılan Gölmahal projesinde ortalama 720 metrekare büyüklüğündeki villaların her biri net bin 150 ila 2 bin 100 metrekarelik arsa üzerine inşa ediliyor.

Villaların ilk lansman tarihi olan Aralık'ta ortalama metrekare fiyatı da 1.350 euro olup 1 milyon 350 bin euro ile 1 milyon 550 bin euro arasında değişiyordu. Ancak 1.5 ay sonra örnek evlerin tamamlanacağını söyleyen Hakan Yalçın, fiyatların da kur farkından fiyatların olumsuz etkilenmemesi için eurodan dolara çevrildiğini ve ortalama metrekare fiyatlarının daha avantajlı olan 2 bin 500 dolar olarak belirlendiğini açıkladı. Yalçın, metrekaresi 2.150 ile 2.420 bin dolar arasında belirlenen yeni fiyat aralığının bu kapsamda 1 milyon 548 bin dolar ile 1 milyon 742 bin dolar arasında olduğunu, 1.5 ay sonra yüzde 12 oranında zamlanarak 1 milyon 760 bin ile 1 milyon 980 bin doları bulacağını kaydetti. Yalçın, “Fiyatlar içinde KDV'nin yarısını da biz veriyoruz. Bu da alıcılara yüzde 9'luk avantaj sağlıyor” dedi.

3 farklı tip, 5 farklı dekorasyon seçeneğİ sunuluyor

Her villanın altına 32 adet, havuzların altına da 12 adet fore kazık yapılacak projede 3 farklı tipte tasarlanan villalar, 5 farklı dekorasyon tipi olan klasik, retro, modern mix&mach ve standart seçenekleri ile sunuluyor. Villalar; ithal mutfak ve beyaz eşyalar, havuz, zemin kaplamaları (mermer ve parke) ve duvar kaplamaları (doğal mermer), bahçe peysajı ve havuz ile bitmiş bir şekilde teslim ediliyor. Evlerde mobilya da istenirse, fiyatlar, dekorasyonun maliyetine göre yükseliyor. Restoran, kafe, tenis kulübü, spa&wellness merkezi, fitness center'ı, cep sineması ve açık-kapalı yüzme havuzları bulunacak projede doğa sporları kulübü, binicilik merkezleri, uçuş dersleri alınabilecek Hezarfen Havaalanı da yer alıyor.

Proje tasarımından etkilendi yatırım yapma kararı aldı

İnşaat sektörüne giriş sürecini anlatan Hakan Yalçın, “Sektöre yabancı değildik. Kendi idari binalarımızı, gayrimenkullerimizi inşa ederken kat karşılığı işlere imza atıyorduk. Ancak Büyükçekmece'deki arazimizin yeri ve konumu beni etkiledi. Burada nasıl bir proje yapılabilir diye düşünerek Dara Kırmızıtoprak ve Gökhan Avcıoğlu'yla çalışma kararı aldım. ‘Beğenirsem, bu projeyi ben yapacağım' dedim. Beğenince de yatırım kararı aldım” diye konuştu. Projede kendisi ve ailesinin de oturacağını söyleyen Yalçın, “Müşterileri değil aslında komşularımızı bekliyoruz” dedi.

Enerji doğalgaz yerine güneş ve rüzgardan elde edilecek, su arıtılacak

Türkiye'nin ödüllü mimarlarından Dara Kırmızıtoprak ve Gökhan Avcıoğlu imzasını taşıyan Gölmahal, doğalgaz yerine zeminden ısıtmalı havadan suya ısı pompası sistemlerinin ilk kez büyük çapta kullanıldığı bir proje. Suların arıtıldıktan sonra yeniden kullanıma verileceği projede tasarlanan iç bahçeler ise aydınlığın bodrum kata kadar inmesine imkan verecek. Rüzgar türbinleri ve güneş panelleriyle kendi elektriğini üretecek olan projede böylece enerjiden en az yüzde 50 tasarruf sağlanacak.

Kaynak: Nihal Yuvacan / Vatan

Gölmahal iletişim bilgileri

Web: www.golmahal.com

Tel: 0212 263 06 71

  • Etiketler:

Yorum Yaz