Esin Yapı İstanbloom'u satışa çıkarıyor! M2’si 7 bin dolar!

Esin Yapı İstanbloom'u satışa çıkarıyor! M2’si 7 bin dolar!

Esin Yapı, İstanbul’un en köklü yerleşim merkezlerinden biri olan Zincirlikuyu’ da, ‘İstanbloom’ adında yeni bir yaşam merkezi hayata geçiriyor. Bünyamin Derman tarafından tasarlanan yapının iç tasarımları Mahmut Anlar tarafından gerçekleştiriliyor

 

 

Esin Yapı'nın geliştirdiği İstanbloom projesi, bulunduğu lokasyonla farklılık kazanıyor. Büyükdere Caddesi'nden ulaşılacak olan proje, İstanbul'un en merkezi yerinde, kentin ulaşım ve sosyal olanaklarına yüksek standartlarla cevap veriyor olacak. Sıra dışı mimarisi ile dikkat çeken yapı, İstanbul'da nirengi noktası yaratmaya aday.   

Esin Yapı'nın kurucu ortaklarından Fikret Orman'ın liderliğinde ilerleyen proje 14.760 metrekare arsa üzerine konumlanıyor. 165 ayrı Konut ve ofis katlarından oluşan yapı, toplam 46 kat olarak tasarlanıyor. Büyükdere Caddesi'nden ulaşılan projenin 5600 metrekaresi yeşil alana ayrılmış durumda. 

DB Mimarlık'ın kurucusu Bünyamin Derman tarafından tasarlanan İstanbloom, bulunduğu coğrafyanın dokusuyla uyumlu bir şekilde hayata geçiriliyor. Modern mimarinin en önemli temsilcilerinden bir kabul edilen Derman, katıldığı uluslararası yarışmalarda aldığı ödüllerle tanınıyor. Bünyamin Derman,  Dalaman Havalimanı gibi büyük ölçekli tasarımlar yapmasıyla öne çıkan bir isim. 

Projenin tüm iç tasarımları Geomim'in kurucusu Mahmut Anlar tarafından gerçekleştiriliyor. Tasarlanan her nesnenin kendini oluşturma sürecine sahip olduğuna inanan Anlar, İstanbul'da açılan en son popüler mekanları tasarlamasıyla da tanınıyor.  Anlar'ın son çalışmaları arasında Vogue, The Marmara Pera, Cinebonus, It is a joke, Longtable, Mars Athletic Club, W Hotel gibi mekanlar bulunuyor.

Kültür, Sanat, Müzik ve Eğlenceye… Yakın Bir Hayat

İstanbloom”, proje sahiplerinin İstanbul'un güzelliklerini ve zenginliklerini boğazın açısıyla seyretmelerine olanak tanıyacak. Projenin konumlandığı alan bu güzellikleri seyretmenin ötesinde şehrin enerjisini hissetmeye, eğlenceye, kültür ve sanata yakın durmaya da fırsat verecek.

Genellikle kentin dışında aranan doğayı, dinginliği ve güveni şehrin merkezinde sağlayan İstanbloom projesi,  konforlu bir yaşamı kentin merkezinde sunuyor. Bulunduğu lokasyon ve nedeniyle sahiplerine İstanbul'un dinamik hayatını tam anlamıyla yaşatacak olan projede istendiğinde korunaklı bir yaşam sürmek de mümkün olacak.

Mimarlık tarihini derinden etkileyen ve gelmiş geçmiş en iyi mimar olarak da adlandırılan ABD'li MimarFrank Lloyd Wright' a göre ‘Bina arsanın üzerine kondurulamaz ancak oradan;  fışkırır,  doğar...İstanbloom da Wright'ın öğüdüne kulak veren bir anlayışla inşa ediliyor. Bir toprak parçasının içinden sanki onun ‘doğal bir uzantısıymışçasına' yükselen bir yapı olarak tasarlanan bina,  bu nedenle İstanbloom adını taşıyor.

 ‘İkamet Etmekle Var Olmak Aynı Şey'

Proje İstanbul'un en yeşil yerlerinden birinde, Zincirlikuyu'da, bulunduğu kentin dokusuyla uyumlu, çevresiyle ilişki içinde sanki o çevrenin doğal bir parçasıymış gibi var oluyor. Evinin tavanında gökyüzünü görmek isteyen konut sakinlerinin varlığını dikkate alan bir mimari anlayış ile inşa edilen yapı yüksek tavanlı konutların ortaya çıkmasına neden olmuş.  Yapının mimari diline göre, gökyüzünü görmeyi sağlamak, İstanbloom'da yaşayacak insanların evrenleşme duygusunu da tatmin edecek. Bazı düşünürlere göre, ‘ikamet etmekle var olmak aynı şeydir'. İstanbloom'da insanı öne çıkaran iç düzenleme, mekanın kişiye göre kimlik kazanmasını da sağlıyor.

Yapıların doğaya uyumlu bir şekilde tasarlanmasının insan davranışlarına doğrudan etkisi olduğu bilgisiyle davranan Fikret Orman, bu projede konut sahibi olan insanların ‘kendi doğalarıyla da barış içinde olacaklarına' inandıklarını söylüyor. Orman, bir rezidansta bulunması gereken tüm koşulları en yüksek inşaat kalitesi ve estetik kaygılarla yerine getirdiklerini ifade ediyor.  

M2'si 7 bin dolara rezidans

İstanbloom'da bayramdan sonra satışa çıkacak konutların ortalama metrekare fiyatı 7 bin dolar olarak belirlendi. 150 metrelik yüksekliği olacak İstanbloom'da 108 ile 306 metrekare arasında 1+1'den 4+1'e kadar farklı konut tipleri bulunuyor.

 

İstanbloom iletişim bilgileri

Web: http://istanbloom.com/

Tel: 0212 266 71 60

  • Etiketler:

Yorum Yaz