Elite Concept enerji verimliliği ve tasarruf sağlıyor

Elite Concept enerji verimliliği ve tasarruf sağlıyor

Yüksek enerji verimliliği ve su tasarrufu sağlayan Elite Concept, çevreye ve yaşama değer katıyor.

İnşaat sektörünün öne çıkan firmalarından Şua İnşaat, 28 yıldır sürdürülebilirlik misyonu çerçevesinde çevreye duyarlı ve insana saygılı projeler üretiyor. Son yılların yükselen değeri Kadıköy Fikirtepe'de konumlanan son projesi Elite Concept ile gelecek nesillere daha güzel ve yaşanabilir bir dünya bırakma hedefini benimseyen Şua İnşaat, akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konsepti sayesinde yüksek enerji verimliliği ve su tasarrufu sağlıyor. Gri su arıtma sisteminin kullanıldığı projede, ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için güneş enerjisinden yararlanılıyor. Dünyaca ünlü prestijli projelerde kullanılan ve güneşe karşı yüksek performanslı koruma sağlayan özel camların tercih edildiği Elite Concept'te, ısı ve aydınlatma amaçlı enerji kullanımından ciddi oranda tasarruf sağlanırken aynı zamanda işletme maliyetlerinin minimuma düşürülmesi ve aidatların azaltılması hedefleniyor.

Hayata geçirdiği projelerle bulunduğu lokasyonların mimari, sosyal ve finansal gelişimine öncülük eden Şua İnşaat; çevreci ve doğaya dost ev tasarımlarıyla hayata geçirdiği Elite Concept projesi ile yüksek enerji verimliliği ve su tasarrufu sağlıyor. İstanbul'un en gözde lokasyonlarından Kadıköy Fikirtepe'de konumlanan Elite Concept, akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konsepti ile hayatı kolaylaştırıyor. Elite Concept; eğlence, kültür, alışveriş, yatırım ve hayatın tam merkezindeki konumunun yanı sıra İstanbul'un dört bir yanına hakim manzarasıyla elit bir yaşam konsepti sunuyor. Pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan proje, ulaşım maliyetlerinin yanı sıra zamandan da büyük tasarruf sağlıyor.

Hem tasarruflu hem de çevreci

Yüksek enerji verimliliği ve su tasarrufunun sağlandığı Elite Concept projesinde gri su arıtma sistemi ile banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan sular ve yağmur suları arıtılıyor. Bu sayede tüm peyzaj alanlarının sulama çalışmaları ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı karşılanıyor. Projede ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için ise gu¨neş panelleri ile gu¨neş enerjisinden yararlanılıyor. Projenin tüm bu uygulama yöntemleri sayesinde hem çevre korunuyor hem de tasarruf sağlanıyor. Aynı zamanda işletme maliyetlerinin minimuma düşürülmesi ve aidatların azaltılması hedefleniyor.

Panoramik manzara, ısı tasarrufu sağlayan özel camlar

Elite Concept, bir yanda adalar, deniz ve tarihi yarımadanın göz alıcı siluetini diğer yanda Çamlıca'yı gören İstanbul'un dört bir yanına hakim manzarasıyla öne çıkıyor. Yüzde 90 cam panoramik cephe mimarisi ile bu manzarayı kesintisiz olarak izleyebilmeyi mümkün kılan projede, modern zamanların Babil Kulesi olarak adlandırılan Dubai'deki Burj Al Khalifa ve dünyanın en yüksek kulesi olmaya hazırlanan Cidde'deki Jeddah Tower gibi prestijli projelerde kullanılan Amerikan menşeli Guardian markasının reflekte camları kullanılıyor. Güneşe karşı yüksek performanslı koruma ve ısı tasarrufu sağlayan bu özel camlar, daire içlerinde ısı ve morötesi ışık artışına neden olabilecek güneş enerjisini en aza indirerek sıcak havalarda klima kullanımını minimize ediyor. Her türlü uygulama için görünür ışık iletimini ise maksimum noktaya çıkararak aydınlatma ihtiyacını azaltıyor. 

Dairelerin etrafını saran balkonlar ile ferah bir yaşam

İstanbul'daki yüksek katlı projelerde eşine az rastlanır şekilde dairelerin etrafını çepeçevre saran balkonları ile de farklılaşan Elite Concept, bu sayede sakinlerine hava alma ve gelen güneş ışığını kırarak manzarayı kusursuz bir şekilde izleme fırsatı sağlıyor. Bu mimari özellik ayrıca pencere temizliğinin daireler tarafından kolaylıkla yapılabilmesine imkan tanıyor. Projenin açılabilen pencereleri ferahlık hissini daha da artırırken evler de rahatlıkla havalandırılıyor.

785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanı

Elite Concept; 24 katlı 3 blokta 1+1'den 4+1'e kadar çeşitli büyüklük ve özellikte 785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanlarından oluşuyor. Yüzde 75'i sosyal donatı ve peyzaj alanlarına ayrılan projenin sosyal tesisleri içinde; kapalı havuz, sauna, buhar odası, fitness center, cafe, süs havuzları, koşu ve yürüyüş parkurları, çarşı otoparkı ve kapalı otopark yer alıyor. Blok zeminlerinde yer alan çarşı caddedeki mağazalar ise giyimden gıdaya, eczaneden markete, banka şubelerinden ATM'lere kadar tüm önemli ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlandı. Proje aynı zamanda Fikirtepe bölgesinin kendi içerisinde açık teras bahçeleri bulunan tek projesi olarak öne çıkıyor. 

Ulaşım maliyetleri ve zamandan büyük kazanç

Kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan Elite Concept hem ulaşım maliyetleri hem de zamandan büyük tasarruf sağlıyor. E-5 karayoluna 1 dakika mesafede, metro ve metrobüsün yanı başında yer alan Elite Concept yaklaşık olarak; Bağdat Caddesi'ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne 5 dakika, Avrasya Tüneli'ne ve Harem Arabalı Vapur İskelesi'ne 8 dakika, Kadıköy vapur iskelesine, Moda sahiline ve Kalamış Marina'ya 10 dakika ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na 20 dakika, Akasya AVM'ye 400 metre ve Emaar Square Mall'a ise 1 km mesafede konumlanıyor. Bunların yanı sıra çevresinde birçok eğitim kurumu ve hastane yer alıyor. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Proje Gezer, Elite Concept'in örnek dairesini gezdi
  • 19.04.2019 15:27

Proje Gezer, Elite Concept'in örnek dairesini gezdi

Sektöre alışılmışın dışında yeni bir renk, farklı bir bakış hedefiyle yola çıkan ...

Elite Concept tanıtım filmi!
  • 20.10.2016 11:50

Elite Concept tanıtım filmi!

Şua İnşaat, Elite markalı konut projelerinin son halkasını Kadıköy Fikirtepe'de ...

'Avrupa'da ses getirecek bir projemiz olacak'
  • 05.11.2015 12:40

'Avrupa'da ses getirecek bir projemiz olacak'

Şua İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü Ahmet Sarıcalı, Emlak Fuarı'nda öneml ...

Şua İnşaat’ın şantiyesi geziliyor!
  • 14.11.2012 17:02

Şua İnşaat’ın şantiyesi geziliyor!

Şua İnşaat imzasıyla hayata geçirilen Elite Side projesinde inşaat tüm hızıyla d ...

Uyum Gıda Şua İnşaat Elitecity mağazası açıldı!
  • 07.07.2012 12:21

Uyum Gıda Şua İnşaat Elitecity mağazası açıldı!

Uyum Gıda, Şua İnşaat tarafından hayata geçirilen Elitecity projesindeki marketi ...

ŞUA İNŞAAT
  • 20.11.2011 15:22

ŞUA İNŞAAT

Şua İnşaat Satış ve Pazarlama Müdürü Ahmet Saracalı, sektörde 1992 yılından beri ...