Ege Yapı'ya Bağcılar'da 1600 ön talep!

Ege Yapı'ya Bağcılar'da 1600 ön talep!

Egeyapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Bağcılar’da Emlak Konut GYO’dan hasılat paylaşımıyla aldıkları araziye İstanbul’un silüetini değiştirecek bir proje yapacaklarını söyledi.

Egeyapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Bağcılar'da Emlak Konut GYO'dan hasılat paylaşımıyla aldıkları araziye İstanbul'un silüetini değiştirecek bir proje yapacaklarını söyledi. Vatan caddesinden gelen bağlantı yolu ve TEM otoyolunun birleştiği noktada eylül ayında projeninin temelinin atılacağını söyleyen Kabadayı, “İçerisinde 3 bin adet konut ve rezidans, bir şehir oteli, ofisler, eğitim kompleksi, açık hava çarşısı, spor salonları ve 100 bin metrekare yeşil alan bulunacak proje 700 milyon TL'lik yatırımla hayat bulacak. Tamamlandığında içinde 15 bin kişinin yaşayacağı bir kent haline gelecek proje, tasarımıyla Türkiye'nin en iddialı projelerinden biri olacak” dedi.

Yeni projeyle devam eden inşaat alanının 1 milyon metrekareye ulaşacağını da ifade eden Kabadayı, “Henüz projenin adı belirlenmedi. Mimari gruplar çalışıyor. Projenin TEM otoyoluna 800 metre cephesi var. Hemen yanında İSTOÇ, karşısında ise Tekstilkent yer alıyor. Atatürk Havalimanı çok yakın. Maskoya yakın. İnsanlar konut alırken, bir merkeze de ihtiyaç duyuyorlar. Matbaacılar sitesinde, Giyimkent'de işi olan bir vatandaş için bu projeden konut almak çok akıllıca. İşinden çıkacak, beş dakika sonra evinde olacak. Sinema, AVM gibi ihtiyaçları için bulunduğu yeri terketmek zorunda olmayacak. Bu projeyi tasarlamadan önce 1500 kişiyle anket yaparak nasıl bir yaşam alanı istediklerini sorduk ve projeyi tasarladık” dedi

FİYAT SORMADAN ALIYORLAR

3 bin konutun yaklaşık 1600'üne daha şimdiden ön talep geldiğini ifade eden Kabadayı, “Hiç fiyat sormadan kayıt yaptırıyorlar. Bu zamana kadar kimseden kapora bile almadık. Bu, projeye ve Egeyapı Group'a olan güveni gösteriyor. Her gün yaklaşık 50-60 arasında kayıt yapılıyor. Proje başlamadan tamamı satılacak gibi görünüyor” dedi.

TOKİ GELDİ PİYASA DÜZELDİ

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) ağırlığının artmasıyla sektörün tamamen yenilendiğini söyleyen Egeyapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “TOKİ 500 bin konut hedefini yakaladı. Şimdi 500 bin konut daha yapacak. Türkiye'nin ihtiyacı bu. Firmalar TOKİ ile çalıştığı için konutlarda kalite problemi olmuyor. Artık tüketici yanıltılmıyor” diye konuştu.

SHANGRI OTELLE DENİZİN 7 KAT ALTINA İNDİ

Egeyapı mülkiyeti Tanrıverdi Holding'e ait olan ve 2008 yılında inşasına başlanan Beşiktaş sahilindeki eski tütün deposu binasının yerine 7 yıldızlı Shangri-La İstanbul'u inşa ediyor. 2012 yılı Nisan ayında açılacak otelin dünyanın en iyi 10 oteli arasına girmesi bekleniyor. 250 milyon dolara mal olacak otelin yedi katı denizin altında olmak üzere 14 katı bulunuyor. 200 odalı otel, Dolmabahçe Sarayı'ndan sonra sahilde yer alan ikinci yüksek bina olacak. Otelin inşaat alanının yaklaşık 19 bin 500 metrekaresi bina olarak yer üstünde, 27 bin 500 metrekaresi denizin altında inşa edilecek. Otel, merkezi Hong Kong'da bulunan Asya-Pasifik bölgesinin en önemli otel zinciri Shangri-La'nın Avrupa'daki üçüncü oteli olacak. Türkiye'de ilk defa uygulanan bir yöntemle yerin altına doğru önce katların yapıldığı projede yer altındaki katlar toplantı ve kongre merkezi olarak kullanılacak.

  • Etiketler:

Yorum Yaz