Dap Yapı projelerinde satış rekorları kırılıyor

Dap Yapı projelerinde satış rekorları kırılıyor

Dap Yapı kendisine ait projelerindeki satış rakamlarıyla adeta rekor kırıyor

2013 yılında hedeflerini tutturan şirket, geliştirdiği tüm konut ve ofis projelerinin satışını tamamlayarak 2014'e neredeyse stoksuz giriyor.

1.    Royal Center yüzde 100 satıldı
2.    Burgu Kule yüzde 100 satıldı
3.    Tango Kule yüzde 100 satıldı
4.    Vazo Kule Home Ofis yüzde 100 satıldı 
5.    Z Ofis yüzde 100 satıldı
6.    Dalga Kule yüzde 98 satıldı
7.    Bumerang Ofis yüzde 92 satıldı
8.    İ Ofis yüzde 90 satıldı
9.    Vazo Kule Rezidans yüzde 70 satıldı

Rekor satışlar gerçekleşti
Konut ve ofis projelerini söz verdiği tarihten önce tamamlayan Dap Yapı, 2014'ü neredeyse stoksuz kapatıyor. Çoğu geçtiğimiz yıl başlayan inşaatların bitme aşamasına geldiğini gören alıcı ve yatırımcılar, katlayan kazancın keyfini çıkarıyor. Henüz inşaat süreci devam ederken satışı biten projeler yüksek prim yaparak tüm yatırım araçlarını geride bıraktı.  Kartal Maltepe'de hayata geçecek olan Royal Center, Dalga, Burgu, Tango ve Vazo Kule birbirinden ilginç tasarımlarıyla bölgenin çehresini değiştirdi. Kentsel dönüşüm kapsamında yıldızı parlayan bölge, özellikle sahil şeridindeki düzenlemelerin de etkisiyle yatırımcıyı kendisine çekiyor. Raylı sistemin gelmesiyle kolay ulaşım avantajını elde eden ilçe, muhteşem Adalar manzarasıyla kusursuz bir lokasyon sergiliyor. 
Kartal'da fiyatlar katlanacak
Dünya ölçeğinde projelerin üretildiği Kartal-Maltepe bölgesi, Marinası, Adliye Sarayı, hizmet ve kültür alanlarının yanında nitelikli konut siteleri ile insanların yaşamak ve çalışmak için can atacağı bir cazibe merkezine dönüşüyor. Kartal Adliyesi'nin Yüksek İstinaf Mahkemesi yeniden yaşama geçiyor. İstanbul Şehir Üniversitesi kuruluyor. İstanbul'un giriş bölgesi olması nedeniyle yakın çevresiyle birlikte giderek gelişen bölgede edinilen gayrimenkullerin değerlenerek, önümüzdeki 7-8 yıl içerisinde katlanarak artacağı öngörülüyor.
Yüzyılın projesi geliyor
Kartal'da, Ağaoğlu ile birlikte yeni bir projeye başlayacak olan Dap Yapı, içinde okul, alışveriş merkezi, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı unsur yer aldığı, önünde marina bulunan, içinden hızlı tren geçen karma proje için gün sayıyor. Türkiye'nin en çok katılım alan ihalesiyle, 1 milyar 335 milyon TL'ye Emlak Konut GYO'dan satın alınan arsanın 500 metrelik sahili projeyi benzersiz kılıyor. 41 firmanın (18 konsorsiyum oluşturarak) yarıştığı ihale dolayısıyla ‘yüzyılın projesi' nitelendirmesi yapılıyor.
Ofis projelerinin satışı yüzde 90 oranında tamamlandı
Dap Yapı'nın,  İstanbul genelinde Merkezi İ? Alanı (MİA) bölgelerinde yer alan Çağlayan Kağıthane'deki ofis projeleri de rekor sürelerde alıcısıyla buluştu. Özellikle Z Ofis'in bir kampanya döneminde (3 haftada) satışının tamamlandığını ifade eden Ziya Yılmaz, Bumerang ve İ Ofis'in de yüzde 90 oranında doluluğa ulaştığı bilgisini verdi.
Kağıthane'yi Dap Vadisi'ne dönüştürdü
Kentsel dönüşümün gerçekleştiği Kağıthane, konum avantajı sayesinde önümüzdeki yılların önemli bir iş ve ticaret merkezi olma yolunda ilerliyor. Bölgeden, Tünel sayesinde Taksim ve Beşiktaş'a ulaşmak son derece kolay. Çevreyolu'na bağlanmak sadece 2 dakika sürerken, Adliye Sarayı'na yürüyerek gitmek mümkün. 
İstanbul genelinde merkezi bölgelerde stoğun sınırlı olu?u, kira rakamlarında artı? beklentisi yaratıyor. DAP ofislerinin de yer aldığı bu bölge (Kağıthane Çağlayan) yatırımcının gözdesi durumunda.
Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz: Alıcı ve yatırımcı eğer sektörü takip ediyor ve satın almayı düşündüğü projeyi üreten şirketin önceki projelerini vaktinde teslim ettiğini görüyorsa, inşaat aşamasında talip olmaktan çekinmiyor. Biz de Dap Yapı olarak bu güveni asla boşa çıkarmıyor, projelerimizi çoğu kez söz verdiğimiz tarihten önce teslim ediyoruz. 
Öte yandan, müşterilerimize yeni ve daha çok kazandıracak enstrümanlar sunmak üzere arayışlarımızı sürdürüyor, yeni modeller üzerinde çalışıyoruz. Gelirini maksimize etmek isteyenler için çeşitli finansal alternatifler geliştiriyoruz. Dalga, Burgu, Tango ve Vazo Kulelerin işletmesini uluslararası otelcilik şirketi Rotana'ya verdik. Rezidans sahiplerine dilerlerse yerlerini kiralamak suretiyle hem ekstra kazanç hem de yatırımın 6.5 ila 10 yılda kendini amorti etmesine imkân sağlıyoruz. Projelerimiz, yüzde 30-90 oranında prim yapıyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Borsa İstanbul'da gong Dap Gayrimenkul için çaldı
  • 25.02.2022 08:52

Borsa İstanbul'da gong Dap Gayrimenkul için çaldı

Dap Gayrimenkul Geliştirme hisseleri, Borsa İstanbul'da (BİST) işlem görmeye baş ...

DAP Gayrimenkul Geliştirme halka arz ediliyor!
  • 14.02.2022 17:07

DAP Gayrimenkul Geliştirme halka arz ediliyor!

Pandemi döneminde geliştirdiği ‘Sağlıklı Ev’ konseptini gayrimenkul sektörüne ka ...

DAP Nişantaşı Koru projesi Emlak Konut hasılat şampiyonu oldu!
  • 20.10.2021 11:25

DAP Nişantaşı Koru projesi Emlak Konut hasılat şampiyonu oldu!

DAP Yapı’nın Nişantaşı Koru projesi, Emlak Konut’un “Yıl Bazlı Satış Raporu”na g ...

DAP Yapı "yılın tüketici markası" seçildi
  • 08.10.2021 16:22

DAP Yapı "yılın tüketici markası" seçildi

DAP Yapı, 12 ilde bin 200 kişinin katılımıyla yapılan araştırma verilerine göre, ...

Ormanköy Çekmeköy projesinden havadan şantiye görüntüleri!
  • 19.06.2021 15:14

Ormanköy Çekmeköy projesinden havadan şantiye görüntüleri!

Emlak Konut GYO ve DAP Yapı tarafından Çekmeköy'de hayata geçirilen Ormanköy Çek ...

Nişantaşı Koru projesinde temel çalışmaları devam ediyor!
  • 19.06.2021 15:08

Nişantaşı Koru projesinde temel çalışmaları devam ediyor!

Emlak Konut GYO ve DAP Yapı tarafından hayata geçirilen Nişantaşı Koru projesi ş ...