Dap Yapı'dan Maltepe'ye burgu kule! 149 bin TL!

Dap Yapı'dan Maltepe'ye burgu kule! 149 bin TL!

Dap Yapı yelken kulelerinden sonra Maltepe'ye şimdi de bir çift burgu kule dikiyor. Dap Burgu'da daire fiyatları 149 bin TL'den başlıyor. Daireler otel odası gibi kiralanabiliyor

Dap Yapı, Dubai Şeyhi El Maktum'un Levent'teki İETT arazisine gerçekleştirmeyi planladığı ancak açılan imar davaları nedeniyle başlayamadığı Burgu Kuleler projesinin bir benzerini Maltepe'de hayata geçirmeye hazırlanıyor. Maltepe'de Dubai kulelerinden esinlenerek ‘yelken' şeklinde tasarlanan Dragos Royal Towers ve ‘kraliyet' konseptli Dap Royal Center'ı satışa çıkaran Dap Yapı, şimdi de aynı bölgede ‘burgu' şeklindeki binalar için kolları sıvadı.

Projenin % 45'i satıldı

1.5 yıldır üzerinde çalıştığı projede 80 milyon TL yatırım yapacak olan şirket, bu kapsamda daha önce otel olarak satın aldığı 26 bin metrekare inşaat alanlı arsasını 22'şer katlı 2 blokta 246 rezidanstan oluşan bir konut projesine çevirme kararı aldı. ‘Dap Burgu' adını alan projeyi 5 yıldızlı otel konforunda tasarladıklarını belirten Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Haftalık, aylık ve yıllık kiralanabilecek olan daireler profesyonel bir yönetim sistemiyle işletilecek. Ev sahipleri kiracı bulmakla ilgilenmeyecek. İşletme için otel zincirleriyle görüşüyoruz” dedi.

Projede kulelerin her katında farklı daire planları olacak. 36-51 m2 arası 22 adet stüdyo, 48-76 m2 arası 178 adet 1+1, 84-103 m2 arası 46 adet 2+1 olmak üzere toplam 246 rezidans dairenin yer aldığı projede fiyatlar ise 149 bin TL'den başlayıp 500 bin liranın üzerine çıkacak.

Projede ilk bloğun yüzde 45'inin ön satışla alındığı, projenin uzun vadede yüzde 100, kısa vadede yüzde 35 değer kazanmasını beklediklerini kaydeden Ziya Yılmaz, “Stüdyo dairelerin aylık ortalama bin lira kira getirisi sağladığını düşünürsek, buradan sağlanan getirinin bunu 4'e 5'e katlamasını bekliyoruz” dedi. Yılmaz, hafriyatının yüzde 40'ının bittiği projeyi 30 aydan daha kısa bir sürede tamamlamayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Mimar Barbaros Sağdıç tarafından tasarlanan ve su konsepti bulunan ‘Dap Burgu'da açılır kapanır havuz ve helikopter pisti bulunacak. Sahile 1 km, Marmaray metro istasyonuna 50 m, deniz otobüsüne ve Adalet Sarayı'na 5 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 10 dakika mesafede yer alan proje, Adalar manzaralı olarak tasarlanıyor.

Projelerde kule sayısı 14'e çıkacak

Kartal-Maltepe sahilinin Levent-Maslak hattına benzer bir silüet kazanacağını söyleyen Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Dap Yapı, halen devam eden ve önümüzdeki süreçte hayata geçireceği projeleri tamamlandığında Kartal-Maltepe bölgesine toplam 14 kule kazandırmış olacak. İki yeni proje daha çalışıyoruz, onlar da mimarileriyle şaşırtacak” dedi.

 

 

Dap Burgu Kule iletişim bilgileri

Web: http://www.dapburgukule.com/

Web: http://www.dapyapi.com.tr/

 Tel: 0216 444 33 39

  • Etiketler:

Yorum Yaz