Dap Holding, Altunizade'de lüks konut projesi yapacak

Dap Holding, Altunizade'de lüks konut projesi yapacak

Dap Yapı, Emlak Konut ihalesi ile aldığı İstanbul Altunizade arsasında 319 lüks konut yapacak.

Dap Yapı, Emlak Konut ihalesi ile aldığı İstanbul Altunizade arsasında 319 lüks konut yapacak. Validebağ Korusu'nun karşısında yer alan 17 dönümlük arsada 810 milyon lira değerinde proje hayata geçecek. 
DAP Holding Yönetim Kurulu Başkam Ziya Yılmaz, çeşitli ilçelerde hayata geçirdikleri projelerin ardından ilk defa yöneldiği Altunizade bölgesini 'Anadolu yakasının Nişantaşı' şeklinde tanımlıyor. Kentsel dönüşüm kapsamında pek çok ilçede çeşitli arsalar üzerinde çalıştıklarım belirten Yılmaz, proje geliştirirken en önemli kriterlerden birinin lokasyon olduğunun altım çiziyor. Önemli altyapı projeleri ile Altunizade bölgesinin değerine değer kattığını belirten Yılmaz, Validebağ Korusuna komşu projenin önemli okul ve hastanelere de yakınlığı ile dikkat çekeceğini söyledi. Yılmaz, "Eskiden Osmanlı saray mensuplarının, sultanların, şehzadelerin, paşaların köşklerinin bulunduğu Acıbadem Validebağ'da, bu kimliğe yaraşan ayrıcalıklı bir proje yapacağız" dedi. 

dap holding altunizade

319 LÜKS KONUT 

Askeri alanın dönüştürülmesi ile oluşturulan arsanın üzerinde bulunan Hava Subayları Lojmanlarının yerine 1+0'dan 6+1'e uzanan çeşitlilikte daire tiplerinin yer aldığı 319 adet lüks konut yapılacak. Validebağ projesinin Boğaziçi Köprüsüne çıkış yolu üzerindeki yer aldığını belirten Ziya Yılmaz, "Emlak Konut GYO'nun Validebağ arsası ihalesini 18 Eylül 2015 tarihinde kazandık. 75 şirket ve 45 konsorsiyumun yarıştığı Validebağ Korusu'nun karşısında yer alan 17 dönümlük arsa ihaleyi projenin satış toplam geliri olarak 810 milyon lira, Emlak Konut GYO payı olarak da yüzde 50.15'e denk gelen 406 milyon 215 bin lira teklif ederek aldık. Kıyasıya rekabetin yaşandığı, 75 şirketin yarıştığı bu ihalenin kazananı olmak bizim için çok önemliydi. Lokasyon ve özellik olarak Anadolu yakasının en değerli arazilerinden olan bu bölgede şehrimize yakışır muhteşem bir projeye imza atacağız. Koru ve deniz manzaralı, ulaşımı kolay bir lokasyonda örnek alınacak bir eser inşa edeceğiz" dedi.

TARİHİ YAPI DA VAR 

Validebağ arsasının adım aldığı Korunun tüm nimetlerinden faydalandığını belirten Yılmaz, "Koru, doğal güzelliği ve ekosistem olma özelliği ile spor, yürüyüş ve gezinti amaçlı olarak yoğun bir şekilde kullanılıyor. 
İstanbul'da, şehrin gürültüsünden, kalabalığından ve kirli havasından kaçmak isteyenler için sığınak niteliği taşıyor. Yaklaşık 200 yıl önce Bezmialem Valide Sultan'ın yurt içinden ve yurt dışından getirttiği ağaç ve bitki türleriyle adeta modem bir botanik bahçesine çevirdiği arazide Rıfat Ilgaz'ın önemli eseri Hababam Sınıfı'ndan uyarlanmış filmlere ev sahipliği yapan Adile Sultan Kasrı da yer alıyor" dedi. 

2. YILDA 6.5 MİLYAR YATIRIM YAPACAK 

Ziya Yılmaz, 2 yılda 6.5 milyarlık yatırımla 5 proje İnşa edeceklerim dile getirdi. Yeni projelerinin Kartal, Maslak, Acıbadem, Beykoz ve Pendik'te olacağını belirten Ziya Yılmaz "Maslak'ta mimarisi ile adından söz ettirecek bir proje yapacağız. Konut ve ofislerin olacağı proje için 1.5 milyar liralık yatırım yapacağız. Kartal'da 500 milyon liralık yatımı yapacağız Teras Kule projesi için çalışmalara başladık. Acıbadem projesi ise Emlak Konut GYO ortaklığı ile inşa edilecek. Beykoz'da 1 milyar liralık yatırımla manzaralı konaklar yapacağız. 2018'de başlayacağımız Pendik projesinde 3 bin 500 konut. 400500 ofis yer alacak" dedi.

EV ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN 

2017'de konut fiyatlarının artacağını İfade eden Ziya Yılmaz, "Konut alacak ya da yatırım yapacak kişiler bu dönemi kaçırmamalı. Bizim maliyetlerimiz yüzde 15-20 arttı. 2017'nin ilk çeyreğinden sonra fiyatlarımız artacak. Tüketici bugün bulduğu fiyat ve ödeme koşullarını bir daha bulamayabilir. 

Üstelik konut dolar, altın, borsa gibi diğer yatırım enstrümanlarına göre daha fazla kazandırıyor. 10 yılda konut fiyatı en az 5 kar arttı" diye konuştu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Konut sektörü temsilcileri Bakan Nebati ile yaptıkları görüşmeyi değerlendirdi
  • 18.05.2022 17:18

Konut sektörü temsilcileri Bakan Nebati ile yaptıkları görüşmeyi değerlendirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berek ...

DAP Gayrimenkul Geliştirme halka arz ediliyor!
  • 11.02.2022 13:29

DAP Gayrimenkul Geliştirme halka arz ediliyor!

Pandemi döneminde geliştirdiği ‘Sağlıklı Ev’ konseptini gayrimenkul sektörüne ka ...

Ziya Yılmaz ''Enflasyona karşı koruyacak en güvenli liman konut''
  • 14.01.2022 15:23

Ziya Yılmaz ''Enflasyona karşı koruyacak en güvenli liman konut''

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Küresel Konut Fiyat Endeksi'nin ...

Yabancıya oturum iznini noter versin önerisi!
  • 10.08.2018 09:52

Yabancıya oturum iznini noter versin önerisi!

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yabancılara satılan gayrimenkull ...

Dap Yapı, 12 Aralık'ta basınla buluşuyor
  • 08.12.2017 15:54

Dap Yapı, 12 Aralık'ta basınla buluşuyor

Gayrimenkul sektörünün öncü kuruluşu DAP Yapı, 2017 yılı değerlendirmesi ve 2018 ...