Dap Burgu Kule'nin ne kadarı satıldı?

Dap Burgu Kule'nin ne kadarı satıldı?

DAP Yapı'nın Maltepe sahilinde inşa ettiği Adalar manzaralı projesi Dap Burgu'daki 246 adet rezidans dairenin yüzde 82'sinin satışı tamamlandı

DAP Yapı'nın Maltepe sahilinde inşa ettiği Adalar manzaralı projesi Dap Burgu'daki 246 adet rezidans dairenin yüzde 82'sinin satışı tamamlandı. Lüks otel konforunda dekore edilen ve "oturmadığın dönemde kirala" modeliyle haftalık, aylık ve yıllık kiralanabilen projede alıcıların dörtte birinin İstanbul veya yurtdışından olduğu belirtiliyor.

Kulelerin özel mimarisinden dolayı her katta farklı daire planlan ve birbirinden değişken m2'lerde daireler mevcut bulunuyor.

Büyüklükleri 36 m2 ile 103 m2 aralığında değişen dairelerin satışında yüzde 25 peşin, yüzde 75 banka kredisi veya yüzde 30 peşinle 36 aya kadar vadelendirilen Dap Fînans sistemiyle ödeme kolaylıktarı sunuluyor.

22 katlı simetrik iki kule olarak tasarlanan Dap Burgu, merkezi düşey çekirdeğin etrafında, her katta 6 derecelik açıyla birbirine ters yönde dönerek yükseliyor. 60 metre yüksekliğindeki bina, toplamda 108 derece eğim yapıyor. Dünyada, bu yükseklikte bu denli eğimi yakalayan başka bir örnek yok.


Yurtdışındaki gökdelenler genellikle 200 metrenin üzerinde maksimum yüzde 65 eğimi yakalayabiliyor. Proje, 22. katta 108 dereceye ulaşan eğimiyle mimaride eşsiz bir örnek olarak kabul ediliyor. 24 saat güvenlik ve resepsiyon hizmeti verilen rezidansta, sosyal alanlar arasında 4 mevsim açılır kapanır yüzme havuzu, cafe ve restoranlar var.

  • Etiketler:

Yorum Yaz