Çukurova Adanus Park, en güvenli projelerden biri!

Çukurova Adanus Park, en güvenli projelerden biri!

Çukurova Adanuspark hem yaşamın başlamış olması, hem de inşaat kalitesi ile deprem güvenliği konusunda çok özel detayların hassasiyetle yer aldığı bir proje olması nedeniyle oldukça ilgi görüyor

 

TAGO Mimarlık'tan Japon Mimar Tatsuya Yamamoto ile Gökhan Aktan Altuğ imzasını taşıyan projede; Son Deprem Yönetmeliği'nin  zorunlu kıldığı standartların çok çok üzerinde inşaat teknikleri ile yapılan Çukurova AdanusPark; Kayalık zeminine rağmen 10 metre temel derinliği, radya temel ve  perde beton sistemi ile inşa edilirken, statik hesaplar C30 beton ile çözülebilmesine rağmen C35 beton kullanılarak, İstanbul'un deprem konusunda en güvenli projelerinden biri olma özelliğini taşıyor. 
 
Son günlerin en önemli konularından biri olan deprem ve bina güvenliği konusu Çukurova Adanuspark ta her zaman en önemli konuların başında geldiği için son derece titizlik ve hassasiyetle üzerinde duruldu ve tüm çalışmalar bu doğrultuda ilerledi. 
 
Çukurova Adanuspark hem yaşamın başlamış olması, hem de inşaat kalitesi ile deprem güvenliği konusunda çok özel detayların hassasiyetle yer aldığı bir proje olması nedeniyle oldukça ilgi görüyor. Zemin Etüd Raporlarında, arazinin kayalık yapısı nedeniyle üç metre temel derinliği ile inşaata başlanabileceğinin ifade edilmesine rağmen  11 ay boyunca süren Kaya Kırma ve Hafriyat çalışmaları sonucunda 10 metre temel derinliği ve Radya Temel, Perde Beton sistemi uygulanarak proje hayata geçirildi.
 
10.000 metrekarelik bir arazide sadece 180 seçkin ailenin yaşayacağı Çukurova AdanusPark'ta,  tüm dairelerde; Vitra , Geberit, Franke, Rehau, Dortek, Lineadecor gibi seçkin markalara yer verildi.  Ayrıca ısı ve ses yalıtımı için Ytong uygulanırken, her daire arasında oluşturulan 110 cmlik galeri boşlukları ile daireler arasında ses izolasyonu maksimum seviyeye getirildi.  
 
Klimadan, çöp öğütücüsüne, yerden ısınma sisteminden, giyinme odasına kadar çok özel detayların yer verildiği projenin yüzde 84'ü yeşil alana ayrıldı.
 
Üstün inşaat kalitesiyle, tüm detayların düşünüldüğü projede, daire pencerelerinin  kesintisiz cam kullanımlı ferah cepheleri, deniz ve adalar manzarası, ,açık yüzme havuzu, fitness center, çocuk yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuk parkları, yürüyüş yolları, cafe lounge alanı ve snack barı ile seçkin ailelerini ağırlamak  üzere  yaşam başladı...
 
Çukurova AdanusPark, 2012 yılı içerisinde açılacak Metro istasyonuna  200 mt yürüme mesafesinde olup, İstanbul'un Maslak, Levent, Atatürk Havalimanı, Avcılar gibi bölgelerine  Avrupa standartlarında yolculuk edilebilecek.
 
Yakın zamanda hayata geçecek  olan adliye sarayına ise 2 dakika mesafedeki sitede, Tem bağlantı yolu ile E-5'e cepheli bağlantı aksları birleşim noktasındaki evinizden; Sabiha Gökçen Havaalanı 15 dk, Kartal sahil yolu 7 dakika, Bağdat caddesi 20 dk. Kozyatağı E-5 10dk, Levent sadece 30 dk. mesafede.
 
Adanus Park İletişim Bilgileri;
 
Telefon: 0216 671 14 14
 
Zeynep Karabağ/Emlaktasondakika.com

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Adanus Park’ta peşinat ve kredi bir yıl sonra
  • 17.12.2013 10:49

Adanus Park’ta peşinat ve kredi bir yıl sonra

Anadolu yakasının yeni iş ve yaşam merkezi Kartal’da merkezi konumu, sosyal dona ...

Adanuspark'tan penthouse daire al, peşinatı 1 yıl sonra öde
  • 09.12.2013 11:24

Adanuspark'tan penthouse daire al, peşinatı 1 yıl sonra öde

İstanbul’un yeni cazibe merkezi Kartal’da konumlanan, yaşamın başladığı Adanuspa ...

Adanuspark’tan 1 yıl ödemesiz ev sahibi yapan kampanya
  • 12.11.2013 14:52

Adanuspark’tan 1 yıl ödemesiz ev sahibi yapan kampanya

Anadolu yakasının yeni iş ve yaşam merkezi olarak her geçen gün daha fazla değer ...

Çukurova Adanus Park’tan bayram hediyesi! Metrekaresi 3 bin 300 liraya!
  • 02.08.2013 14:33

Çukurova Adanus Park’tan bayram hediyesi! Metrekaresi 3 bin 300 liraya!

Anadolu Yakası’nın yeni cazibe merkezi Kartal’da oturuma ve yatırıma hazır konut ...

Adanuspark’ın hobi bahçesinde çocuklar organik tarım yapıyor!
  • 27.05.2013 09:21

Adanuspark’ın hobi bahçesinde çocuklar organik tarım yapıyor!

Ayrıcalıklı bir hayatın kapılarını aralayan Çukurova Gayrimenkul’un Adanuspark p ...

Çukurova Gayrimenkul, Bağdat Caddesi'nde yeni projeleri için Proje Atölyesi açtı!
  • 01.04.2013 11:06

Çukurova Gayrimenkul, Bağdat Caddesi'nde yeni projeleri için Proje Atölyesi açtı!

Çukurova Gayrimenkul yeni projelerini Bağdat Caddesi'ndeki Proje Atölyesi’nde ge ...